Bartók Kamaraszínház és Művészetek háza

Csodarajzok és mesés képek

Vass Ádám - 2017. február 18. 14:46

Csodarajzok című kiállításával Gálné Then Szilvia a mesék világába kalauzolja el azokat, akik ellátogatnak az Evangélikus templomban nyílt tárlatára.

Élete első nagyobb tárlatán, Gálné Then Szilvia húsznál is több képet állított ki az Evangélikus templom előadójában. A péntek délután nyílt festmény, illetve pasztell ceruzarajz kiállítás megnyitóján elsőként Schneider Vilmos nagybőgő előadása várta az érdeklődőket, aki saját improvizációit játszotta el, majd Stermeczki András, evangélikus lelkész köszöntötte a megjelenteket. Mint mondta, Szilvia lényéhez, személyiségéhez szorosan hozzátartozik a festészet, az alkotás, aki ha épp nem rajzol, vagy fest, akkor babákat, táskákat varr.

Az utóbbi időben gyermekei hatására főleg a mesék világába barangol, a kiállított képek pedig bármelyik mesekönyvben megjelenhetnének illusztrációként. A rendkívül színes festményeken több visszatérő forma és motívum is megjelenik, úgy, mint a tündérvilág, vagy az ég és a föld találkozása. A kiállítás március 15-ig látogatható az Evangélikus templomban.

A rovat további hírei: Kultúra

Violin: fényes fesztiválsiker után vizsgák

Violin: fényes fesztiválsiker után vizsgák

2025. júl. 01.

Idén már három csoporttal vettek részt a baracsi SZÉZSI Színjátszó Fesztiválon a Violin Alapfokú Művészeti Iskola színi tagozatának növendékei – a sikeres szereplések után a közelmúltban egymást érték a vizsgaelőadások a Bartókban.

Visszaszámlálás: közeleg a Rockmaraton – a volt vasműsöknek ingyen!

Visszaszámlálás: közeleg a Rockmaraton – a volt vasműsöknek ingyen!

2025. jún. 28.

A tavalyi nagy és szó szerint tüzes jubileumi visszatérés után újra a Szalki-szigetre költözik a  Rockmaraton Fesztivál: a fergeteges programot kínáló tombolda jövő szerdán nyitja meg kapuit a rock/metal zene rajongói előtt! A szervezők nemes gesztust  is tettek – hadd szóljon!

Szép évadzáróra készül a Dunaújvárosi Vegyeskar

Szép évadzáróra készül a Dunaújvárosi Vegyeskar

2025. jún. 26.

Ismét az Intercisa Múzeum kiváló akusztikájú kertje biztosít helyszínt a Dunaújvárosi Vegyeskar évadzáró hangversenyének. A koncertre pénteken várják a kórusmuzsika híveit.

Újra zene szól a cukrászdában

Újra zene szól a cukrászdában

2025. jún. 25.

Gazdag programmal, de rendhagyó időpontban, ezúttal csütörtökön várják a Zenélő Cukrászda sorozatának következő előadására az érdeklődőket a Vasmű úti bázison.

DSTV: Wesley-tárlat a Cornerben

DSTV: Wesley-tárlat a Cornerben

2025. jún. 24.

Folytatódott a Wesley-Da Capo Alapfokú Művészeti Iskola bemutatóinak sora. A képzőművészeti tanszak növendékeinek munkáit a Cornerben állították ki – a megnyitót pedig szép műsorral tette emlékezetessé az intézmény közössége. Hangkép.

A velünk, bennünk élő történelemről is mesélt a múzeumok kavalkádja (galériával)

A velünk, bennünk élő történelemről is mesélt a múzeumok kavalkádja (galériával)

2025. jún. 23.

Két intézmény három helyszínen csalogatta a Múzeumok Éjszakája című országos programsorozat keretében a vendégeket múlt hét végén városunkban. A program gazdag és változatos volt – ráadásul aki azt hiszi, hogy ez a móka a múltról szól, nagyon nagyot téved: a közös munkálkodás, ténykedés, az alkotó energiák kibontása is nagyon fontos szerepet kapott a kínálatban.

Szabad Szemmel az ICA-D-ben: "Hamlet szindróma"

Szabad Szemmel az ICA-D-ben: "Hamlet szindróma"

2025. jún. 22.

Minden szempontból drámai hangütésű darabbal zárja az évadot a KineDok sorozata a Kortárs Művészeti Intézetben (ICA-D) kedden délután.