Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2026. már. 20. Klaudia
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü
Dunaújváros Hetilap

"Abban reménykednek, hogy megúszhatják"

Közélet
4-es metró
gazdasági bizottság
Galambos Dénes
Országgyűlés

facebook megosztás

doszerk - 2017. már. 06., 15:11

Az Országgyűlés gazdasági bizottsága hétfőn újabb ülést tartott, amelyen ismét napirenden volt az Európai Csalás Elleni Hivatalnak (OLAF) a 4-es metro beruházásáról szóló elmarasztaló jelentése. Az ülésen Dr. Galambos Dénes, térségünk országgyűlési képviselője, a gazdasági bizottság tagja is jelen volt.

Az eddigi meghallgatásokra az akkori szocialista vezetők nem mentek el, a hétfői ülésre Tarlós István, Budapest főpolgármestere kapott meghívott.

Dr. Galambos Dénes, térségünk országgyűlési képviselője, a gazdasági bizottság tagja az ülésen elmondta, örömmel fogadta, hogy a főpolgármester jelen van az ülésen, miközben a felelősök, az elkövetők nem mernek a bizottság elé állni és válaszokat adni a 4-es metro anomáliáira.

- Abban reménykednek, hogy megúszhatják. Abban reménykednek, hogy a polgári kormány, a Fidesz-KDNP parlamenti többsége és Budapest jelenlegi vezetése eltakarítja majd a Gyurcsány-Bajnai kormányok és Demszkyék által hátrahagyott újabb sokmilliárdos csalást. Az EU 59 milliárd forintnyi támogatást követel vissza, 166 milliárd forint esetében álláspontja szerint bűncselekmény történt- fogalmazta dr. Galambos Dénes, majd azt kérdezte többek között a főpolgármestertől, hogy a főváros vitatja-e az OLAF jelentésben foglaltakat, vagy fizet? Rendelkezik-e forrással Budapest a támogatás visszafizetésére, annak menedzselésére, és ha nem, úgy a központi költségvetésnek kell-e helyt állnia?

- Ebben az esetben az országnak, a vidéknek kell megfizetnie a Gyurcsány-Demszky beruházás lopásaiért? Megjegyzem, ha így van, a szerényebb körülmények között élő magyar vidéknek kétszer kellene megfizetnie a budapesti négyes metróért: egyszer a beruházás állami támogatásakor és ismételten most, az Unió által visszakövetelt összeg esetében. A választókerületem települései nem akarnak fizetni ezekért a lopásokért- mondta dr. Galambos Dénes.

Tarlós István a bizottsági ülésen kiemelte, a tartalmilag kedvezőtlen szerződések miatt korábban a BKV és a számvevőszék is tett feljelentéseket.  Azt is mondta, a beruházásnak négy vagy öt módosítása volt, ezekben szabott határidők közül egyet sem tartottak be. Az OLAF-jelentésben szereplő valamennyi, az unió által különösen kifogásolt nagy közbeszerzési szerződést (példaként az Alstom-, a Bamco-, a Siemens-szerződést említette) a 2006-os választások előtt bonyolították, a 36 legsúlyosabb OLAF-észrevétel esik erre az időszakra. A jelentésben a 2010 utáni időszakról egy észrevétel van, pedig 2015-ig vizsgálták az eseményeket. Hozzátette, 2010 előtt egyetlen metrószerződést sem látott a fővárosi közgyűlés, azokat nem vitték közgyűlés elé. Az ügyben az elmúlt hetekben elhangzott állításokkal kapcsolatban kiemelte: valótlan állítás volt, hogy 2011 januárban a beruházásnak 373 milliárdos a költsége, mert az nem tartalmazta a kötelező kötelezettségvállalásokat (M1-M7 közös bevezető, parkolók) mintegy 15 milliárd forint értékben. A többletköltségek a 2004-2009 között szerződések nem teljesítéséből származtak, azokat a közgyűlés jóváhagyta. A teljes bekerülési költség 406 milliárd forint lett.

A főpolgármester azt is mondta, a főváros vizsgálóbizottsága folyamatosan dolgozik, ezt az anyagot felajánlotta a gazdasági bizottságnak.  Tarlós István a teljes korábbi fejlesztési stratégiát elhibázottnak nevezte, és rámutatott arra, hogy az elmúlt 6 év alatt több nagyberuházás történt Budapesten, mint amennyi az előtte lévő 10-15 évben.

-MTI/Molnár Emese-

A rovat további hírei: Közélet

Kisebb-nagyobb fejlesztések a Békevárosban

2026. már. 20.

Több, a városrészben élők számára fontos fejlesztésről adott hírt Tóth Kálmán, a „Rajta, Újváros!” Egyesület önkormányzati képviselője. Folytatódó járdafelújítás, új járdakialakítás, csatornatisztítás, játszótérfejlesztés – több projekt, több helyszínen is előtérbe került. 

DSTV: új szakképzési bázis

2026. már. 20.

A Dunaújvárosi Szakképzési Centrum Lajos király körúti bázisán időkapszula elhelyezésével ünnepelték az új ágazati központ megszületését. Mint a témával foglalkozó sajtótájékoztatón elhangzott, a megvalósuló fejlesztés kiemelt jelentőségű a városi és a környező településeken élő fiatalok számára. Hangkép.

"Nagyon erős, baráti, összetartó közösség"

2026. már. 20.

A Közösségépítők címet kapta új sorozatunk, és az immár negyedik részben egy különlegesen aktív csapat életébe nyerhetünk bepillantást – közösségépítő kalauzunk Ádám Sándorné, az MMK-ban működő Nyugdíjas Pedagógus Klub vezetője.

A kiberbiztonságról a Római Civil Házban

2026. már. 19.

Kiss Dénes, a Dunaújvárosi Rendőrkapitányság bűnmegelőzési alosztályvezetője rendszeresen tart különböző témájú előadásokat a fiatalabb és idősebb generációknak. A legutóbbi program célközönsége elsősorban nyugdíjas korosztály volt – újfent fókuszba került a kiberbiztonság.

DSTV: tiszta környezetért Dunaújvárosban

2026. már. 19.

A héten is folytatódott a városi közterületek és parkolók menetrendszerű takarítása. A munkálatok a piac környékén zajlanak, Szabó Zsolt gazdasági és koordinációs ügyekért felelős alpolgármester választókörzetében. Hangkép.

Rangos elismerés az elhivatott munkáért

2026. már. 18.

Kitüntetést vehetett át március 15. alkalmából Orosz Csaba, városunk önkormányzati képviselője. Az Emléktárgy történelmi, Árpád-házi zászlót ábrázol, az elismerést a Honvédelmi Minisztérium haderőfejlesztésért és védelempolitikáért felelős államtitkár adta át a képviselőnek.

Új szakképzési bázis épül Dunaújvárosban

2026. már. 18.

A Dunaújvárosi Szakképzési Centrum (DSZC) Lajos király körúti bázisán időkapszula elhelyezésével ünnepelték az új ágazati központ megszületését. Mint a témával foglalkozó sajtótájékoztatón elhangzott, a megvalósuló fejlesztés kiemelt jelentőségű a városi és a környező településeken élő fiatalok számára.

  • További hírek

Friss hírek

  1. DSTV: eredményes negyedév

  2. Kisebb-nagyobb fejlesztések a Békevárosban

  3. DSTV: új szakképzési bázis

  4. Hogyan tervezz hatékony kampányokat webshopodnak?

  5. Kovács Zsófia gerendán és felemáskorláton készül a visszatérésre

Videók

Embedded thumbnail for DSTV: eredményes negyedév

DSTV: eredményes negyedév

Embedded thumbnail for DSTV: új szakképzési bázis

DSTV: új szakképzési bázis

Embedded thumbnail for DSTV: mozgalmas iskolai napok

DSTV: mozgalmas iskolai napok

Top hírek

  1. Választás 2026: már végleges a szavazólap

  2. Új szakképzési bázis épül Dunaújvárosban

  3. „Tiszta udvar, rendes ház” a Technikumban

  4. Együtt ünnepelte a város a forradalom és szabadságharc hőseit március 15-én (galériával)

  5. DSTV: büszkeségünk a sportuszoda

Galéria

Március 15-i ünnepség

Veres Viktória bemutatója a Kortárs Művészeti Intézetben

FitCity Dunaújváros (2026. március)

Dunaújváros Hetilap

XV. évfolyam 11. szám - 2026.03.20.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő