Kemény hét vár az allergiásokra
hét második felében tovább emelkedhet a pollenkoncentráció - hangzott el az M1 aktuális csatorna Híradójában.
A tisztiorvos Facebook-oldalán azt közölték: a hétvégén a mogyoró, az éger, valamint a ciprus- és tiszafafélék pollenkoncentrációja várhatóan országszerte a közepes-magas tartományban alakul, sőt helyenként - elsősorban a Dunántúlon és az Alföld déli részén - a ciprus- és tiszafaféléké a nagyon magas szintet is elérheti. Általában alacsony-közepes koncentrációban jelen van a juhar és a nyárfa pollenje is, illetve előfordulhat egy-egy szem a kőris és a szil virágporából is a levegőben.
A Híradó tudósítása szerint jelenleg a Dél-Alföldön és a nyugati országrészben a legmagasabb a levegő pollentartalma. Az Országos Közegészségügyi Központ (OKK) főosztályvezetője az M1-nek azt mondta: a várható esők, csak rövid időre szakítják meg a mogyoró és az éger pollenszórását. Emellett a széllel több kőrispollen is kerülhet a levegőbe - hívta fel a figyelmet a szakember.
-MTI-
A rovat további hírei: Mozaik
Két sorozat is folytatódik a Dunamenti Regionális Népfőiskolán
2025. ápr. 08.
A Szenior Akadémia következő programján a családfakutatás mellett a húsvéti ünnepkörről esik szó szerdán, míg egy hét múlva a népfőiskola egészségtudatos vendégei az emésztőrendszer sajátosságaival ismerkedhetnek.
DSTV: újra báloztak a móriczosok
2025. ápr. 08.
Folytatta a jótékonysági szülő-pedagógus bálok nemes tradícióját a Móricz Zsigmond Általános Iskola közössége. A mulatságnak a Campus Étterem adott otthont a közelmúltban, ahol bemutatókkal tarkított, kellemes estén kapcsolódhattak ki a résztvevők. Hangkép.
Fagyos nyitány után lassú, de biztos melegedés
2025. ápr. 07.
Hűvös, de még hózáporokkal is tarkított kezdetek után a hét közepétől ígér számottevő változást a DO időjárási szakértője. A hét végére már enyhébb, tavaszias időnk lesz – de ma és holnap még durva hideg.
Családi programokkal készülnek a Folly Arborétum alapításának 120. évfordulójára
2025. ápr. 07.
Családi szabadidős programok, vezetett túrák, a növényvilág játékos felfedezése várja az érdeklődőket április végén és a május eleji hosszú hétvégén a 120 éve alapított Folly Arborétumban Badacsonyörsön.
Kék szívvel az ünnep alkalmából – két programmal is (galériával)
2025. ápr. 06.
Két remek és gyönyörű eseménnyel ünnepelték az autizmus világnapját városunkban szombaton: délelőtt a Jószolgálati Otthon Közalapítvány közösségi eseménye, délután az Esőemberek Szüleinek Egyesülete koncerttel várta az érdeklődőket.
Lomtalanítás és ÖKO-nap Újtelepen (galériával)
2025. ápr. 05.
30 tonna lom, 9,1 tonna műszaki és fémhulladék, közel 40 véradó, 18 regisztrált kerékpár és több nevező a Virágos Dunaújvárosért programra – minden szempontból sikeres és eredményes volt a Városvédők Újtelepért Egyesület immár hagyományos ÖKO-napja.
Nemes nedűk szerelmeseit várták (galériával)
2025. ápr. 05.
Szép gasztrokulturális seregszemlével folytatódott a programok sora a Mondbach-kúriában: a Pentelei Bornapok kavalkádjának pénteken és szombaton adott otthont a komplexum – az első nap borversenyt, míg ma a Dunai Kincses Kert sokadalmával egybekötött, nagyon is közönségbarát programsorozatot rendeztek.