Országos diákkonferenciát rendez az egyetem

Vass Ádám - 2017. március 21. 14:22

Április elején a Dunaújvárosi Egyetem ad otthont a XXXIII. Országos Tudományos Diákköri Konferencia Műszaki Tudományi Szekció üléseinek, melyre közel hétszáz vendég érkezik városunkba.

Több, mint négyszáz hallgató nevezte dolgozatát a Dunaújvárosi Egyetemen lezajló XXXIII. Országos Tudományos Diákköri Konferenciára, melynek április 6-8. között zajlanak a Műszaki Tudományi Szekció ülései. Dr. András István rektor elmondta, jelenleg minden együtt áll, hogy egy ilyen volumenű rendezvényt sikeresen megrendezzenek az intézményben, melyre a kollégák már régóta készülnek és intenzíven, nagy odaadással végzik az előkészítő munkájukat. A rendezvény két fővédnöke dr. Palkovics László Széchenyi-díjas magyar gépészmérnök, az Emberi Erőforrások Minisztériumának felsőoktatásért felelős államtitkára és dr. Dorkota Lajos, a Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal elnöke. Mellettük Cserna Gábor, városunk polgármestere és dr. Galambos Dénes országgyűlési képviselő vállalta a védnöki szerepet. Az egyetem rektora szerint a magas rangú védnöki kar hozzájuk méltó rangot ad a rendezvénynek és nagy büszkeséggel tölti el szervezőként magát az egyetemet is.

Dr. Palotás Béla, az egyetem tudományos és kutatási rektorhelyettese, az OTDK szervező bizottságának elnöke elmondta, összesen 28 millió forintos keretből gazdálkodnak az április 6-8. között lezajló konferencián. Ebből az összegből látnak vendégül 650-700 főt, köztük a kb. 430 hallgatót, 164 zsűritagot, 30 konzulenst és a különböző bizottságok tagjait. Az intézmény történetében még nem került sor ekkora rendezvényre, ahol ennyi embert kellett elhelyezni, ellátni. A messziről érkezőket a kollégiumokban, a Hotel Kerpely-ben és a Klub Hotelben helyezik el, az étkezéseket az "A" és "P" épületekben bonyolítják le, melyet a Campus Étterem biztosít. A konferencia minden részvevője emlékplakettet kap, a különdíjasok könyvutalványt, a díjazottak pedig üvegplakettet, míg az első helyezettek Kerpely Antal kicsinyített bronzszobrát is. Mint mondta, a szabadidős tevékenységekre is gondoltak, így a vendégeknek lehetőségük nyílik gyárlátogatásra (Hankook Tire, ISD Dunaferr Zrt., Hamburger Hungária), színházi előadásra a Bartókban és egy humoros délutánra, melyen Kovács András Péter és Felméri Péter lépnek fel.

Sikergyanús dolgozatokkal készülnek a Dunaújvárosi Egyetem hallgatói is. Melkovics János a Kerpely Antal Kollégium igazgatója, az OTDK Szállás és étkezésért felelős Bizottsági elnöke szerint az őszi, házi Tudományos Diákköri Konferencián  legjobbnak bizonyult tizenegy hallgató jó eséllyel indul az országos megmérettetésen is.

A rovat további hírei: Oktatás

Nincs Petőfi iskola az Imre-família nélkül

Nincs Petőfi iskola az Imre-família nélkül

2021. júl. 01.

Nem mindennapi randevúra került sor a közelmúltban a Városházán: a Petőfi iskola „öregdiákja”, Barta Endre humán ügyekért felelős alpolgármester látta vendégül az Imre-család tagjait. Csodás tény: a família története a kezdetektől napjainkig összefonódik az iskolával.

DSTV: búcsú a tanévtől

DSTV: búcsú a tanévtől

2021. júl. 01.

Ahogy a város többi iskolájában, idén végre hagyományos ünnepséget rendeztek a Szabó Magda Tagintézmény diákjainak is, derül ki a DSTV összegzéséből. A járványügyi intézkedések enyhítésével a fiatalok a szüleik részvételével búcsúztak a tanévtől. Hangkép.

Móricz: remek eredmények az év végén

Móricz: remek eredmények az év végén

2021. jún. 25.

Katona Réka Sára miniszteri díjban részesült, és remek versenyeredmények koronázták a Móricz iskola tanévét matematika és környezetismeret tantárgyakból is.

DSTV: elballagtak a diákok – a Móriczban is

DSTV: elballagtak a diákok – a Móriczban is

2021. jún. 24.

Dallal, könnyekkel és szép szavakkal búcsúztak iskolájuktól a végzős diákok, derül ki a DSTV összegzéséből. Szigorú szabályok betartásával ugyan, de a tanév végén végre a Móricz iskolában is  részt vehettek a szülők, hozzátartozók az eseményen. Hangkép.

Rendhagyó tanév – kellemes záróünnepséggel

Rendhagyó tanév – kellemes záróünnepséggel

2021. jún. 23.

A hőség miatt szokatlan időpontban, de végre élő közösségi eseményként, együtt összegyűlve rendezhették meg a Pannon Oktatási Központ Magángimnáziumának évzáró ünnepségét. (X)

DSTV: élő búcsú az iskolától

DSTV: élő búcsú az iskolától

2021. jún. 22.

Szabadtéri rendezvény részeként búcsúztak az alma matertől a Szabó Magda iskola diákjai, derül ki a DSTV összegzéséből. Ahogy a város többi iskolájában, a diákok végre a családtagok, rokonok körében ballaghattak el az intézményből. Hangkép.
 

Wesley Da Capo: zenével, tánccal búcsúztak

Wesley Da Capo: zenével, tánccal búcsúztak

2021. jún. 21.

Évzáró gálát nem rendezhetett, így sajátos formában búcsúzott a tanévtől a Wesley Da Capo Művészeti Iskola: minden tanszak csatlakozott a Jerusalema táncos kihívásához – ez eredmény pompás videó, mutatom máris! Hangkép.