Országos diákkonferenciát rendez az egyetem

2017. március 21. (kedd) 14:22 - Vass Ádám

Április elején a Dunaújvárosi Egyetem ad otthont a XXXIII. Országos Tudományos Diákköri Konferencia Műszaki Tudományi Szekció üléseinek, melyre közel hétszáz vendég érkezik városunkba.

Több, mint négyszáz hallgató nevezte dolgozatát a Dunaújvárosi Egyetemen lezajló XXXIII. Országos Tudományos Diákköri Konferenciára, melynek április 6-8. között zajlanak a Műszaki Tudományi Szekció ülései. Dr. András István rektor elmondta, jelenleg minden együtt áll, hogy egy ilyen volumenű rendezvényt sikeresen megrendezzenek az intézményben, melyre a kollégák már régóta készülnek és intenzíven, nagy odaadással végzik az előkészítő munkájukat. A rendezvény két fővédnöke dr. Palkovics László Széchenyi-díjas magyar gépészmérnök, az Emberi Erőforrások Minisztériumának felsőoktatásért felelős államtitkára és dr. Dorkota Lajos, a Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal elnöke. Mellettük Cserna Gábor, városunk polgármestere és dr. Galambos Dénes országgyűlési képviselő vállalta a védnöki szerepet. Az egyetem rektora szerint a magas rangú védnöki kar hozzájuk méltó rangot ad a rendezvénynek és nagy büszkeséggel tölti el szervezőként magát az egyetemet is.

Dr. Palotás Béla, az egyetem tudományos és kutatási rektorhelyettese, az OTDK szervező bizottságának elnöke elmondta, összesen 28 millió forintos keretből gazdálkodnak az április 6-8. között lezajló konferencián. Ebből az összegből látnak vendégül 650-700 főt, köztük a kb. 430 hallgatót, 164 zsűritagot, 30 konzulenst és a különböző bizottságok tagjait. Az intézmény történetében még nem került sor ekkora rendezvényre, ahol ennyi embert kellett elhelyezni, ellátni. A messziről érkezőket a kollégiumokban, a Hotel Kerpely-ben és a Klub Hotelben helyezik el, az étkezéseket az "A" és "P" épületekben bonyolítják le, melyet a Campus Étterem biztosít. A konferencia minden részvevője emlékplakettet kap, a különdíjasok könyvutalványt, a díjazottak pedig üvegplakettet, míg az első helyezettek Kerpely Antal kicsinyített bronzszobrát is. Mint mondta, a szabadidős tevékenységekre is gondoltak, így a vendégeknek lehetőségük nyílik gyárlátogatásra (Hankook Tire, ISD Dunaferr Zrt., Hamburger Hungária), színházi előadásra a Bartókban és egy humoros délutánra, melyen Kovács András Péter és Felméri Péter lépnek fel.

Sikergyanús dolgozatokkal készülnek a Dunaújvárosi Egyetem hallgatói is. Melkovics János a Kerpely Antal Kollégium igazgatója, az OTDK Szállás és étkezésért felelős Bizottsági elnöke szerint az őszi, házi Tudományos Diákköri Konferencián  legjobbnak bizonyult tizenegy hallgató jó eséllyel indul az országos megmérettetésen is.

A rovat további hírei: Oktatás

Felvételi: egyetlen nap maradt még a pótfelvételi jelentkezésre

Felvételi: egyetlen nap maradt még a pótfelvételi jelentkezésre

2020. augusztus 08. (szombat)

Még egy napig, vasárnap éjfélig lehet jelentkezni a pótfelvételi eljárásban meghirdetett, szeptemberben kezdődő felsőoktatási képzésekre. Különleges esélyek a hajtás után.

Hat egyetem vált működési modellt augusztustól

Hat egyetem vált működési modellt augusztustól

2020. augusztus 01. (szombat)

Hat egyetem augusztus elsejével, míg a Színház- és Filmművészeti Egyetem szeptember elsejével vált működési modellt.

Pedagóguskar: hibrid tanításra kell felkészülni szeptembertől

Pedagóguskar: hibrid tanításra kell felkészülni szeptembertől

2020. július 31. (péntek)

A hagyományos és a távoktatást ötvöző hibrid tanításra kell felkészülni szeptembertől - mondta Horváth Péter, a Nemzeti Pedagógus Kar elnöke pénteken a Kossuth Rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában.

DSTV: Erzsébet-táborok, színes kínálattal

DSTV: Erzsébet-táborok, színes kínálattal

2020. július 31. (péntek)

Aerobik órával színesítette az Erzsébet-tábor eseménysorozatát a Petőfi Sándor Általános Iskola. Az intézményben több turnusban táboroznak a gyerekek, heti váltásban egészen augusztus végéig. A programok között kulturális elfoglaltságok is szerepelnek a gyermekek számára. DSTV, hangkép a hajtás után.

Öregdiák? Ugyan már! Örök diák!

Öregdiák? Ugyan már! Örök diák!

2020. július 23. (csütörtök)

A Tanár Úr. Így szólítják az egyetemen, a kamarában, de még a piaci pecsenyésnél is. Okkal: évtizedeken át tanított abban az intézményben, ahol nemrégiben sikerrel diplomázott – és lett a Dunaújvárosi Egyetem történetének legidősebb végzett hallgatója dr. Kovács Miklós Gábor. Interjú és pályakép-vázlat a hajtás után!

Útkeresés: gyűjtést kezdtek – mindenki tanszerekkel segíthet!

Útkeresés: gyűjtést kezdtek – mindenki tanszerekkel segíthet!

2020. július 08. (szerda)

Idén is meghirdették az Útkeresés Segítő Szolgálat Család- és Gyermekjóléti Központ tanszergyűjtő akcióját – egészen szeptemberig várják az adományokat. A gyűjtés eredményét a tanévkezdésre időzítve osztják szét a hátrányos helyzetű családok között.

Dunaújvárosi Egyetem: elmaradt a diplomaátadó

Dunaújvárosi Egyetem: elmaradt a diplomaátadó

2020. július 05. (vasárnap)

Az idei évben elmaradt a hagyományos diplomaátadó ünnepség a Dunaújvárosi Egyetemen. Az okleveleket postán kapják meg a végzett hallgatók.