Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2026. feb. 07. Tódor, Rómeó
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü
Dunaújváros Hetilap

Rekordra készülnek - Újraélesztés, tizenegy napon át

Közélet
újraélesztés
rekord
Dunaújváros
Orosz Csaba

facebook megosztás

Molnár Emese - 2017. már. 28., 07:28

Kétszázhatvannégy óra, ezerötszáz résztvevő - így terveznek idén a dunaújvárosi újraélesztési rekordkísérlet szervezői. A harmadik rekorddöntés májusban lesz.

Ismét összeállt az újraélesztési rekordkísérlet szervező csapata: Nagy Attila, Kisapostag polgármestere, a kezdeményezés ötletgazdája, Orosz Csaba dunaújvárosi tűzoltóparancsnok, dr. Máté Ágnes, a Szent Pantaleon Kórház Sürgősségi Betegellátó Osztályának vezetője és Fetth Katalin, a Vöröskereszt helyi szervezetének vezetője. Az első rekordkísérlet 2014-ben volt, amikor 200 órán át végeztek egy úgynevezett ambu babán újraélesztést. 2015-ben egy órán át 180 babán alkalmazták az életmentő technikát az önkénteseket segítségével, ezzel megdöntve a szombathelyi rekordot. Mint azt Nagy Attila elmondta, az elmúlt években Szombathelyen és Szegeden is újabb rekordokat állítottak fel. Ennek apropóján összeült a szervező csapat, és elhatározták, hogy idén ismét megrendezik Dunaújvárosban a rekordkísérletet, ezúttal 264 órán, vagyis 11 napon keresztül végzik az újraélesztést egy babán.

- Fel kel hívni az emberek figyelmét arra, meg kell mutatni a lehetőség, hogy mindenki tud segítséget nyújtani. Többször is bebizonyosodott, hogy aki tudta, hogyan kell újraélesztést végezni, megmentette a bajba jutott embertársa életét. Úgy gondolom, fontos, hogy mindenki megtanulja az újraélesztés technikáját, hogy ha kell, akkor tudjon segítséget nyújtani- hangsúlyozta az akció célját Nagy Attila.

Orosz Csaba elmondta, a rekordkísérletet május 16-án kezdik a Dózsa mozi előtti téren. Napos időben kint, este és borúsabb időben pedig a mozi épületében végzik az újraélesztést. Május 26-án az alsó Duna-partra, a Parázs-Varázs helyszínére vonulnak le, és május 27-én délután lesz vége a tizenegy napos programnak.

Egy órás újraélesztéshez legalább négy ember szükséges. El kell tehát a sok segítő kéz, de nem csak a rekordkísérlethez, hanem a hozzá kapcsolódó lebonyolítási, koordinációs feladatokhoz is. Várják az önkéntesek jelentkezését, mintegy ezerötszáz résztvevőre számítanak.

- Nemcsak az a baba lesz a helyszínen, amin a rekordkísérletet végezzük, hanem többet is viszünk annak érdekében, hogy minden érdeklődő megtanulhassa az újraélesztés technikáját. Mivel májusban lesz a rendezvény, talán jobban be tudjuk vonni a diákságot is. A szakképzési centrummal már felvettük a kapcsolatot. Szeretnénk, ha minden középiskola részt venne a programban, hogy megtanulják a fiatalok, hogyan kell újraéleszteni, és hogy részesei legyenek ennek a sikernek- mondta Orosz Csaba.

A rovat további hírei: Közélet

Közmeghallgatást tartott Dunaújváros önkormányzata

2026. feb. 06.

Dunaújváros önkormányzata csütörtökön tartotta idei közmeghallgatását, amelyen a városvezetés beszámolt az elmúlt időszak eseményeiről, a tervezett fejlesztésekről, valamint a 2026-os költségvetés főbb irányairól.

90 éves a Móricz nyugalmazott tanítónője

2026. feb. 06.

Ismét bővült városunk szépkorú közössége: Németh Jenőné, Kati néni nemrégiben szerető családja körében ünnepelte a 90. születésnapját. A jeles alkalomból az önkormányzat nevében Barta Endre alpolgármester köszöntötte a Móricz iskola egykori tanítónőjét. 

"Dunaújváros fái a négy évszakban": finálé a fotópályázat téli fordulóján

2026. feb. 05.

Elérkezett a "Dunaújváros fái a négy évszakban" fotópályázat téli ciklusának hajrája – hívta fel a figyelmet Pappné Grabant Ilona önkormányzati képviselő. A "tél" tematikájú forduló beadási határideje február 28. – vagyis még várják a pályaműveket!

A vészhelyzetek gyors elhárítására képezték az óvodai és bölcsődei dolgozókat

2026. feb. 05.

Váratlan vészhelyzetek bármikor és bárkivel megtörténhetnek. Különösen veszélyeztetettek a gyerekek, Dunaújvárosban azonban szinte minden eshetőségre felkészültek a szakemberek – óvodai és bölcsődei dolgozóknak tartottak továbbképzést a Magyar Vöröskereszt Dunaújvárosi Területi Szervezetének munkatársai. 

Folytatódhat a Kistemető rekonstrukciója

2026. feb. 04.

Közös összegzést jelentetett meg hivatalos facebook felületén a Kistemető megmentését célzó programról Pintér Tamás polgármester, valamint a terület rekonstrukciója terén fontos szerepet vállalt Orosz Csaba önkormányzati képviselő.

DSTV: meleg étel, meleg ruha – meleg szívvel

2026. feb. 04.

Rászorulóknak szerveztek jótékonysági étel- és ruhaosztást a közelmúltban, idézi fel a DSTV összegzése. Azokra az embertársainkra gondoltak a szervezők, vagyis a Jót, szívből – Dunaújvárosért! akciócsoportja, akik ritkán jutnak meleg ételhez és szükségük van meleg ruházatra. Hangkép.

Közmeghallgatás a Városházán

2026. feb. 03.

Az vonatkozó jogszabályoknak megfelelően kerít sort az önkormányzat az idei közmeghallgatásra – az eseményt csütörtökön délután rendezik a Városháza "C" szárnya Almási Zsolt termében. Meghívó.

  • További hírek

Friss hírek

  1. Húsz percig bírta a Kohász

  2. Eredményes volt a kétfordulós közös játék

  3. DSTV: két győzelem, egy vereség

  4. Közmeghallgatást tartott Dunaújváros önkormányzata

  5. 90 éves a Móricz nyugalmazott tanítónője

Videók

Embedded thumbnail for DSTV: két győzelem, egy vereség

DSTV: két győzelem, egy vereség

Embedded thumbnail for Közmeghallgatást tartott Dunaújváros önkormányzata

Közmeghallgatást tartott Dunaújváros önkormányzata

Embedded thumbnail for DSTV: kvíz a kultúráról az MMK-ban

DSTV: kvíz a kultúráról az MMK-ban

Top hírek

  1. 30 napra letartóztatták Mezei Zsoltot (frissítve)

  2. Baleset és teljes útzár Dunaújvárosnál (frissítve)

  3. 90 éves a Móricz nyugalmazott tanítónője

  4. Közmeghallgatást tartott Dunaújváros önkormányzata

  5. Újra élnek a bajnoki remények

Galéria

Majosházi István Emlékverseny (2026)

Magyar Motoros Vízisport Szövetség díjátadó (2026)

Jeges örömök (2026)

Dunaújváros Hetilap

XV. évfolyam 5. szám - 2026.02.06.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő