A címvédő még nagy falat volt

spigott - 2017. április 23. 17:31

Korán vezetést szerzett, s a hajráig nagyot küzdött a Gorillaz amerikai futball csapata, ám végül a bajnok Miskolc Steelers 27-14-es sikerét hozta a két gárda ma délutáni rangadója.

A Budapest Wolves elleni remek sikert követően újabb nagyon nehéz feladat várt ma délután a DAK Acél Dunaújváros Gorillaz amerikai futball csapatára a Ratio Média Hungarian Fooball League alapszakaszának második fordulójában. Együttesünk ellenfele ugyanis a tavalyi év bajnoka, a Miskolc Steelers gárdája volt, ám a Gorillák nagyon elszántan, a siker reményében várták második összecsapásukat.
A vendégek azonban már első támadásuk alkalmával bizonyították, hogy nem véletlenül ők a címvédők, hiszen taktikusan, a játékokat váltva építették akcióikat, s nagyon hamar eljutottak a Gorillák végzónájához. A támadás lezárása azonban nem nekik, hanem a hazaiaknak sikerült jobban, mert a miskolci irányító utolsó passzát lefülelte a hazai védelem, így hiába a kecsegtető pontszerzési lehetőség, a Gorillaz vehette át a kezdeményezést, de a mieink sem sokáig jutottak, mert a Steelers is jól védekezett.

A miskolciak második támadása sem hozott örömöt a bajnok számára, mert a mieink nem csak kiválóan védekeztek, hanem egy elrontott long snapet követően a hazaiak értek el touchdown-t, s mivel Beretka sem hibázta el az extrát, máris 7-0-s dunaújvárosi előnyt mutatott az eredményjelző az első negyed végén.
A második felvonás elején újra a miskolciak támadhattak, s Jordan remek passza után megszerezték első TD-jüket is, s mivel az extrát is pontosan rúgták el, így hamar ki is egyenlítettek (7-7). A vendégek láthatóan lendületbe is jöttek, egy kivédekezett hazai támadást követően Eaton Lamar futott el ügyesen a Gorillák védői között, s mivel az extra is sikeres volt, a félidő hajrájában átvette a vezetést a bajnoki címvédő (7-14). A játékrész véghajrája sajnos nagyon rosszul alakult a mieink számára, mert egy elrontott támadást követően még volt lehetősége a pontszerzésre a vendégeknek, s miután Jordan nagy passzával Rice futott egészen a végzónáig, a félidei szünethez érve már 21-7-es előnynek örülhetett a miskolci alakulat.

A Gorillaz természetesen ekkor sem adta fel, s a harmadik negyed elején azonnal szépített az álláson, miután eredményes elfutásokkal került közelebb a miskolci végzónához, majd a támadássorozat végén Bachrathy Kornél találta meg pontos passzal Mészáros Mártont, s mivel az extrát Beretka sem hibázta el, újra csak hét pont volt a két csapat közti különbség (14-21). Sajnos nem sokáig, mert a Steelers is kiválóan megszervezte támadójátékát, s Vasyl Jordan révén volt egy extrát nyújtó játékosuk is, hiszen a vendégek irányítója a pontos passzai után egy touchdown-t is elért a harmadik etap derekán (14-27). Nagyobb gondot jelentett, hogy a hazai pontszerzési kísérleteket nagyon jól megszűrte a vendégcsapat, mely rendre jól olvasta a mieink játékait, így hiába állt jól a lábán a hazai védelem is a mérkőzés hajrájában, az eredmény már nem változott, így a bajnoki címvédő örülhetett a 27-14-es győzelemnek.

Gorillaz - Steelers 14-27

Gorillaz - Steelers 14-27 - fotó: Ónodi Zoltán