Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2026. jan. 10. Melánia
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü
Dunaújváros Hetilap

Itt a hideg, marad a távfűtés

Közélet
távfűtés
DVCSH
időjárás
fűtési szezon
Dunaújváros

facebook megosztás

doszerk - 2017. ápr. 18., 12:32

Ugyan hivatalosan véget ért a fűtési szezon, azonban itt a lehűlés is. Hivatalosan április 15-től leállt a távfűtés városunkban, de a szolgáltatónak egészen május végéig a város illetve a városlakók rendelkezésére kell állnia. Azaz, ha a napi hőmérséklet tartósan csökken, vissza kell állítania a szolgáltatást.

- Mivel a két esemény egybeesett, ezért marad egyelőre a távfűtés Az időjárási előrejelzések szerint a következő napokban az éjszakai hőmérséklet fagy közelében lesz, ezért úgy döntött a társaságunk, hogy április 24-ig mindenképpen fenntartja a szolgáltatást, ezt követően pedig az időjárási előrejelzéseket figyelembe döntünk a folytatásról - tudtuk meg dr. Göblyös Bélától, a Dunaújvárosi Víz-, Csatorna- Hőszolgáltató Kft. ügyvezető igazgatójától.

Így csak azoknak a közös képviselőknek kell bejelentést tenni, akik nem szeretnék távfűtést.  A bejelentést követően állítja le a DVCSH a távhőszolgáltatást.

S Hegedűs Ambrus távhő-szolgáltatási üzemigazgató hangsúlyozta:

- Nem árt tudni, hogy a termosztatikus szelepek a lakásban lévő hőmérsékletet figyelembe véve kapcsolják ki és be radiátoronként a távfűtést. Azaz 3-as fokozaton csak akkor melegszik a radiátor, ha a hőmérséklet a helyiségben nem éri el a húsz fokot. 

A mérés szerinti elszámolások bevezetése óta megszűnt a pótfűtés fogalma.  A lakóknak évente egyszer a hőközpontokban mért, elfogyasztott hővel kell elszámolniuk. Így a mostani fűtés is az éves elszámoláshoz adódik.

A fűtési idény befejeztével fontos tudni a programos lakások tulajdonosainak, hogy tekerjék fel 5-ös fokozatra a termosztatikus szelepfejeket, hiszen ezzel tudják megakadályozni, hogy az őszi szezonkezdetkor a levegősödés miatt ne csörögjenek, ne zörögjenek a fűtőtestek. A szelepek teljes kinyitásával a nyári javítási, karbantartási munkáknál akadálytalanul tudja a szolgáltató leengedni, és újra feltölteni a rendszert. 

A rovat további hírei: Közélet

DSTV: az év első dunaújvárosi babája

2026. jan. 10.

A köszöntésről már beszámoltunk, most itt a DSTV összeállítása arról, hogy megszületett az esztendő első dunaújvárosi babája. Isten hozott a Föld nevű bolygón, Sárközi Máté Adrián, jó egészséget és sok boldogságot az egész családnak! Hangkép.

Óvintézkedések a tartós, kemény fagyok idejére

2026. jan. 08.

Tételes közleménnyel szolgált a következő napok fagyveszélye kapcsán a város önkormányzata. A dokumentum tartalmát Szabó Zsolt gazdasági és koordinációs ügyekért felelős alpolgármester ismertette – az alábbiakban betűhíven közöljük!

Gyászol a kórház, elhunyt dr. Makkai Noémi

2026. jan. 08.

Fájdalmas veszteség érte a Szent Pantaleon Kórház közösségét: az intézmény mély megrendüléssel tudatta, hogy életének 43. évében elhunyt Toponáryné dr. Makkai Noémi, a csecsemő- és gyermekosztályunk szakorvosa. Nekrológ.

Ideiglenes melegedőhelyek és vörös kód Dunaújvárosban!

2026. jan. 07.

A tartós hideg és a hóhelyzet miatt a város önkormányzati intézményei közül többet ideiglenes melegedőhelyként is megnyit a lakosság számára – az adott intézmények nyitvatartási idejében. A szociális intézmények esetében a vörös kód protokoll érvényes!

Isten hozott, Sárközi Máté Adrián!

2026. jan. 06.

Megszületett az új esztendő első babája a Szent Pantaleon Kórház-Rendelőintézetben: Sárközi Máté Adrián január 2-án, 1 óra 43 perckor érkezett, és a második gyermek a családban. A csöppséget és szüleit a város nevében Pintér Tamás polgármester köszöntötte hétfőn.

Gyászol a nyugdíjas pedagógusok közössége, elhunyt Jeney Sándorné

2026. jan. 05.

A Dunaújvárosi Nyugdíjas Pedagógus Klub közösségének tagjai megrendülve vették tudomásul, hogy 86 évesen távozott az élők sorából alapítójuk, egykori titkáruk, Jeney Sándorné, Magdika. Nekrológ.

A város is készül a havazásra és a tartós mínuszokra

2026. jan. 05.

Felkészült a kialakult és várható időjárási helyzetre a város önkormányzata; a következő napok havazása, az utak jegesedése várhatóan nehezíti a közlekedést, de a GESZ készen áll a nagyobb mennyiségű havazás kezelésére is. Közlemény.

  • További hírek

Friss hírek

  1. Újra a muzsika és a közösség ünnepe lett (galériával)

  2. A vége sajnos sima lett

  3. Eltűnés miatt keresik a testvérpárt

  4. Újabb hazai meccs előtt a röplabdázók

  5. DSTV: az év első dunaújvárosi babája

Videók

Embedded thumbnail for DSTV: az év első dunaújvárosi babája

DSTV: az év első dunaújvárosi babája

Embedded thumbnail for DSTV: petárdák helyett kutyatáp

DSTV: petárdák helyett kutyatáp

Embedded thumbnail for DSTV: éves összegzés a vízről

DSTV: éves összegzés a vízről

Top hírek

  1. Gyászol a kórház, elhunyt dr. Makkai Noémi

  2. Baleset és teljes útlezárás a 62-esen

  3. Bestiálisan bántalmazta az albérlőjét – letartóztatták

  4. Óvintézkedések a tartós, kemény fagyok idejére

  5. DSTV: havas hangulat, éles bevetés

Galéria

Újévi Gála (2026)

BÚÉK, Dunaújváros! (2026)

A szeretet lángja is ég

Dunaújváros Hetilap

XV. évfolyam 1. szám - 2026.01.09.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő