Bartók Kamaraszínház és Művészetek háza

Ami soha nem megy ki a divatból

Vass Ádám - 2017. április 6. 8:19

A Rudas Rajzszakkör hat növendéke jelentkezett kiállítással az iskola aulájában, ahol bemutathatták, hogy a tudatos munka milyen eredményekkel járhat.

Három éve működik a Rudas Rajzszakkör, ez idő alatt egészen látványos fejlődésen mentek át a tanulók mentortanáruk, Rozsnyai Sándor festőművész kezei alatt. Bővíz András, Rácz Ildikó, Szeri Enikő, Szűcs Gergely, Vámosiné Hevér Bernadett és Vámosi Noémi április 12-ig látható Tanulmányok című kiállítását Proksza Manó Xavér 11.d osztályos amatőr fotós tanuló nyitotta meg.

Rozsnyai Sándor festőművész szerint ez nem egy öncélú szakkör, nem a magamutogatás a cél és az, hogy hetente kiállítsanak, a tudatos munkán van a hangsúly. A jól megfestett kép a lényeg és az, hogy mindent megtanuljanak lerajzolni a tanulók, legyen szó akár egy egyszerű kockáról vagy portréról. A legfontosabb szerinte az arányok és az egyensúlyok betartása, éppen ezért szánnak időt, hogy módszeresen megtanulják a művészet minden csínját-bínját, hogy egyszer majd egész alakos portrét is magabiztosan rajzolhassanak.

A rovat további hírei: Kultúra

DSTV: az orgona varázsa

DSTV: az orgona varázsa

2025. dec. 05.

Az év utolsó időszakában különös csengése van az orgonának, derül ki a DSTV összegzéséből. Hangzása az ünnep legszebb pillanatait koronázza meg – mint az evangélikus templomban koncertezett Lengyel Zoltán bemutatóján, aki a muzsikájával elvarázsolta a látogatókat. Hangkép.

 

DSTV: élmények Latin-Amerikából

DSTV: élmények Latin-Amerikából

2025. dec. 03.

Távoli régió világát idézte fel az Intercisa Múzeum programja, derül ki a DSTV összegzéséből. Dr. Pólyi Csaba nyugalmazott nagykövet osztotta meg élményeit és tapasztalatait Latin-Amerikáról a magyar diplomácia szemszögéből a közelmúltban. Hangkép.

 

DSTV: zenei sorozatot szervezett az ICA-D

DSTV: zenei sorozatot szervezett az ICA-D

2025. dec. 01.

A kortárs zenének szentelt sorozatot a mögöttünk hagyott hónapban a Kortárs Művészeti Intézet (ICA-D), derül ki a DSTV összegzéséből. A program egyik elemeként Nagy Ákos zeneszerző beszélgetéssel körített lemezbemutatójának adott otthont az intézmény. Hangkép.

 

Játék műfaji határok nélkül a könyvtárban

Játék műfaji határok nélkül a könyvtárban

2025. nov. 30.

Jazz a könyvtárban címmel folytatódik a József Attila Könyvtár társművészeti sorozata, a koncertre kedden várják a műfaj szerelmeseit nagy szeretettel és két kiváló muzsikussal.

DSTV: ezer szín a Bartók aulájában

DSTV: ezer szín a Bartók aulájában

2025. nov. 29.

A természet, és de pláne a természetfotók iránt érdeklődőknek feltétlenül érdemes ellátogatni a Bartók Kamaraszínház aulájába, derül ki a DSTV összegzéséből. Az ott látható kiállítás keretében a Mezőföld Természetfotó Egyesület 11 tagja mutatkozik be – lenyűgöző képekkel. Hangkép.

DSTV: széktárlat a múzeumban

DSTV: széktárlat a múzeumban

2025. nov. 26.

Különleges vándorkiállítás érkezett az Intercisa Múzeumba, derül ki a DSTV összegzéséből. A Néprajzi Múzeum tárlata a rendkívül egyszerű, ámde hihetetlenül összetett és változatos tárgyak, a székek világába kalauzolja az érdeklődőket. Székfoglaló hangkép.

 

Szabad Szemmel az ICA-D-ben: "A boldogság ügynöke"

Szabad Szemmel az ICA-D-ben: "A boldogság ügynöke"

2025. nov. 23.

Vajon mérhető-e az emberi boldogság? A bhutáni-magyar rendezőpáros filmje egy negyvenes éveiben járó "boldogságügynök", Amber Gurung életét követi nyomon. Újabb különleges alkotással folytatódik a KineDok sorozata kedden – a közelgő ünnepek előtt de pláne kihagyhatatlan!