Sikeres felmérő

spigott - 2017. április 24. 16:40

A sukorói evezős pályán mérték fel magukat a Dragon Steel SE sárkányhajósai, akik a közeljövőben már a hosszútávú országos bajnokságon küzdenek a minél szebb eredményekért.

A sukorói evezős versenypályán tartotta meg szezon előtti outrigger canoe (OC-1) felmérését a dunaújvárosi Dragon Steel SE sárkányhajó szakosztálya. Az egyszemélyes "tengeri kenuval" jó lehetőség van a versenyzők egyéni teljesítményének tesztelésére, s mint azt Tóth Edit, sárkányhajósaink elnöke érdeklődésünkre elárulta, a szakosztály tizennyolc sportolója vágott neki a kijelölt 500 méteres távnak akár többször is, hogy bebizonyítsák, jól sikerült téli felkészülésük. Egy-egy futamban hat versenyző állt rajthoz, egymást hajtva és ösztönözve a minél jobb teljesítmény elérésére, s a felmérő annak ellenére is hatalmas élményt jelentett a résztvevők számára, hogy a magas hullámok mellett bizony olykor a léghiánnyal is meg kellett küzdeniük. Mint azt Tóth Edit elárulta, a sikeres felmérő komoly segítséget nyújt majd a vezetők számára abban, hogy összeállítsák a versenyhajók "személyzetét", már csak azért is, mert a következő héten a premier női és vegyes kategóriában méretik meg magukat a hosszútávú magyar bajnokság küzdelmeiben.

Kép forrása: Danubius KSE

A rovat további hírei: Sport

A mozgás élménye a Rudasban

A mozgás élménye a Rudasban

2025. nov. 10.

Hat csapattal, ismét nagy sikerrel rendezte meg Regionális Mozgásélmény Sportnapját a Magyar Speciális Olimpiai Szövetség, valamint a Móra Ferenc Általános Iskola és Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézmény a Rudas iskolában.

Vereség a hibák ára

Vereség a hibák ára

2025. nov. 10.

Hiába fordított, majd került emberelőnybe, a második félidőben három gólt kapva szenvedett 4-2-es vereséget a Ferencváros II. elleni rangadón a Dunaújváros FC labdarúgó csapata.

Fájdalmas vereség a Szolnok ellen

Fájdalmas vereség a Szolnok ellen

2025. nov. 10.

Csak a második szettben tudta megnehezíteni a vendég szolnokiak dolgát DKSE röplabda csapata a TippmixPro Férfi NBI Extraliga alapszakaszának vasárnap esti mérkőzésén.

Hazai éremeső a ranglista versenyen

Hazai éremeső a ranglista versenyen

2025. nov. 09.

Több dobogós helyezéssel zárták a házigazda Danubius KSE tollaslabdázói a Szent Pantaleimon iskolában megrendezett országos ranglista versenyt.

A Szolnok ellen folytatja a DKSE

A Szolnok ellen folytatja a DKSE

2025. nov. 09.

Hazai környezetben, a Szolnok elleni hazai találkozón lép pályára a DKSE röplabda csapata a TippmixPro Férfi NBI Extraliga alapszakaszának vasárnapi fordulójában.

Búcsúzott a kupától a DKKA

Búcsúzott a kupától a DKKA

2025. nov. 08.

A házigazda fehérváriak gyakorlatilag végig vezetve győzték le a DKKA női kézilabdázóit a Magyar kupa harmadik fordulójában pénteken este.

Gólzáporos DFVE-siker a BL-ben

Gólzáporos DFVE-siker a BL-ben

2025. nov. 08.

Harminchárom találatot és huszonnyolc kiállítást hozó mérkőzésen gyűrte le a görög Alimos gárdáját a DFVE női vízilabda csapata a Bajnokok Ligája csoportkörének második fordulójában.