Bartók Kamaraszínház és Művészetek háza

Felhők útján

Ónodi Zoltán - 2017. május 10. 8:01

Talán mindannyian révedtünk már el egy-egy felhő alakján, környezetének színjátékán. Az MMK Galéria májusi tárlatán Császár Mónika munkáival ebbe a csodavilágba utazhatunk el.

Császár Mónika festményeiben a felhők ezer arcában gyönyörködhetünk ebben a hónapban az MMK Galéria látogatói. A megnyitót Tótin Szilvia és Pálinkás Eszter fuvolajátéka nyitotta, utánuk Kelemen Marián Éva méltatta a kiállító festőművészt. A érdeklődő vendégeknek elmondta, Mónika alkotásai igazán megérettek a kiállításra, hiszen tudatos anyagkísérletezések a technikák finom próbálgatása mellett se adja fel, így ha épp nem éri el az általa elképzelt látványt másik folyamathoz fordul. A tanári pályát választó Mónika óráit nagyon szeretik a diákok, ha teheti mindig becsempészia a művészetet a gyerekek hétköznapjaiba.

A Munkásművelődési Központ is csatlakozott a Közösségek Hete rendezvénysorozathoz, amelynek első eseménye a tárlat megnyitója volt, záró rendezvénye pedig a szombati Workshop lesz.

A rovat további hírei: Kultúra

Szabad Szemmel: "Ezt levezekelni nem lehet" a Szertelen Házban

Szabad Szemmel: "Ezt levezekelni nem lehet" a Szertelen Házban

2023. már. 20.

Az évad egyik legsúlyosabb darabja pörög a Szertelen Házban futó KineDok sorozat keretében – mind a témaválasztást, mind a feldolgozást illetően. Mindenkit várnak kedden délután!

Jazz Café – ezúttal a Gárdonyi iskolában

Jazz Café – ezúttal a Gárdonyi iskolában

2023. már. 18.

Folytatódik a Sándor Frigyes Zeneiskola koncertprogramja – a Jazz Café helyszíne a Gárdonyi iskola aulája lesz hétfőn délután, parádés kínálattal csalogatják a műfaj szerelmeseit.

DSTV: Petőfi nyomában a Cimborák

DSTV: Petőfi nyomában a Cimborák

2023. már. 16.

Jó hangulatú verses foglalkozásról tudósít a DSTV összeállítása. A Cimbora Klub tagjai Petőfi Sándor A Tisza című versével foglalkoztak a József Attila Könyvtár gyermekrészlegén – többen készülnek már a kapcsolódó rajzpályázatra is. Hangkép.

DSTV: böjti lélekemelő az evangélikus templomban

DSTV: böjti lélekemelő az evangélikus templomban

2023. már. 11.

Orgonakoncertről tudósít a DSTV összeállítása. Az evangélikus templom instrumentumát Tüzes Marcell orgonaművész szólaltatta meg – az esemény a böjti időszakhoz köthető sorozat dunaújvárosi hangversenye volt. Hangkép.
 

Jubilál a Zenélő Cukrászda sorozata

Jubilál a Zenélő Cukrászda sorozata

2023. már. 10.

Éppen tizedszerre várják a zenebarátokat igényes muzsikával és édességekkel – a helyszín a Vasmű úti Jakó Cukrászda lesz, szombaton. Édes élet, szép dallamokkal.

DSTV: búcsú a Holdtól és más égitestektől

DSTV: búcsú a Holdtól és más égitestektől

2023. már. 10.

Látványos kiállításhoz méltó búcsú is dukál – derül ki a DSTV összegzéséből. Tárlatvezetéssel zárult Gróf Ferenc Beleértve a Holdat és más égitesteket című bemutatója a Kortárs Művészeti Intézetben. Hangkép.

DSTV: "születésnaposok" a versszínpadon

DSTV: "születésnaposok" a versszínpadon

2023. már. 09.

Csemege várta az irodalom barátait az MMK-ban, derül ki a DSTV összegzéséből. Az Írisz Versszínpad teadélutánján ismét "születésnapos" írók, költők, zenészek műveit tolmácsolta a csapat – nagy sikerrel. Hangkép.