Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2026. már. 26. Emánuel
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü
Dunaújváros Hetilap

Minden ágazatot érintett a béremelés

Közélet
Varga Mihály
béremelés
kormány
lakosság

facebook megosztás

doszerk - 2017. máj. 19., 13:52

Minden ágazatot érintett a béremelkedés, a turizmus, a mezőgazdaság, a pénzügyi és az állami szektor fizetései is egységesen nőttek.

mindez részben a tavaly novemberben a szociális partnerekkel megkötött 6 éves bérmegállapodásnak, valamint a munkaerőhiánynak köszönhető, hiszen ez utóbbi miatt a munkaadóknak egyre jobban meg kell fizetniük a jól képzett munkaerőt - mondta Varga Mihály, nemzetgazdasági miniszter pénteken az M1 aktuális csatornán a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) által közölt adatokra reagálva.

A KSH legfrissebb közlése szerint a márciusi átlagkereset 12,8 százalékkal volt magasabb az egy évvel korábbinál, közfoglalkoztatottak nélkül számolva 12,2 százalékos volt a növekedés.    Varga Mihály kiemelte: az ágazatokat tekintve az építőiparban indult el jelentős béremelkedés az első negyedévben, ami a tárcavezető szerint a szektort jellemző szakmunkáshiánnyal magyarázható.

Fotó:MTI
 

A miniszter a bérintézkedésekről elmondta: a 6 éves bérmegállapodásnak köszönhetően idén január 1-től 15 százalékkal, illetve 25 százalékkal nőtt a minimálbér, illetve a szakmunkás bérminimum, jövőre pedig 8, illetve 12 százalékos béremelkedés várható a bérrendszer alsó két részén. A tárcavezető hangsúlyozta: a gazdaság több mint 4 százalékos emelkedése az első negyedévben azt mutatja, hogy megalapozottak azok a várakozások, amelyek szerint az év hátralévő részében tovább nőnek a bérek és a fogyasztás is bővülni fog.

Varga Mihály közölte: a keresetek növekedése a gazdaság növekedésén keresztül a termelői szektornak is jelentős támogatást ad, nem véletlen, hogy az első negyedévben a két legjobban teljesítő ágazat az ipar és az építőipar volt. A Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) az MTI-nek pénteken eljuttatott közleménye szerint a mérsékelt inflációnak is köszönhető, hogy a bérek reálértéke 8,2 százalékkal nőtt, ezzel 51 hónapja tart a reálkeresetek töretlen emelkedése Magyarországon.

A foglalkoztatás növekedésében az erősödő gazdasági konjunktúra mellett jelentős szerepe van a kormány intézkedéseinek, például a munkahelyvédelmi akció kedvezményeinek, az idén kiválóan teljesítő iparnak, illetve a 4 százalék feletti gazdasági növekedésnek. Az NGM várakozásai szerint a bérek emelkedésének dinamikája továbbra is fennmarad, ami tovább segíti Magyarország erősödését - olvasható a tárca közleményében.

-MTI-

A rovat további hírei: Közélet

Közösségépítés terén is csillagos ötös a Városvédők Újtelepért Egyesület csapata

2026. már. 25.

Sokrétű feladatot lát el, valóban a helyi közösségért dolgozik immár lassan másfél évtizede a Városvédők Újtelepért Egyesület. A csapat egyik fontos tagja Nyári Ica: szervező, szóvivő, alelnök és ezer más feladatot vállaló alapember – közösségépítő sorozatunk következő, ötödik epizódjának főszereplője.
 

Gazdag, színes kínálatra készülhetünk, mindenkinek kedveznek a városi rendezvények

2026. már. 25.

Dunaújvárosban egyre hangsúlyosabb, hogy a városi rendezvények a lehető legszínesebb programpalettát kínálják a városlakók számára. A programok szervezői arra is figyelnek, hogy minden korosztály találjon magának elfoglaltságot. 

DSTV: végleges a választási szavazólap

2026. már. 25.

Az ülésről és a döntésről már beszámoltunk, most itt a DSTV összeállítása az áprlis 12-én esedékes választás egyik fontos mérföldkövéről. Az Országos Egyéni Választókerületi Bizottság (OEVB) tagjai ellenőrizték és jóváhagyták a választás egyéni jelöltekre vonatkozó szavazólapjának adattartamát. Hangkép.
 

Startol a tavaszi nagytakarítás – a Barátság városrészben kezdődik a lomtalanítás

2026. már. 24.

Áprilisban kezdetét veszi az idei lomtalanítási akciósorozat, amelynek részeként a lakók ezúttal is több alkalommal szabadulhatnak meg a már feleslegessé vált, kidobásra ítélt tárgyaiktól. Az akció április 11-én a Barátság városrészben kezdődik. 
 

DSTV: plakáterdő helyett virágágyás

2026. már. 24.

A téma már nagyot futott hasábjainkon, most itt a DSTV összeállítása arról, hogy városunkban "zöld ötlettel" készülnek a választási kampányt követő időszakra: a plakátok sokasága helyett virágokat telepítenek a Szórád Márton út sávelválasztó területére. Hangkép.
 

DSTV: nehéz, de törekedni kell a békés együttélésre

2026. már. 22.

Bosszantó, s egyébként a város többi részén is felfedezhető probléma ütötte fel a fejét a Római városrészben. A lakók jelzései alapján sokan dohányzónak nézik a játszótereket és környéküket, illetve zárt kutyafuttatóként használják a focipályákat. Hangkép.

DSTV: ismerkedős napok

2026. már. 21.

Elkezdődtek városunkban az óvodai ismerkedős programok – szeretettel várják a kicsiket és a szüleiket valamennyi intézményben. A közelmúltban a Római városrészi Tagóvodában kedves programokkal mutatkoztak be a csemetéknek.

  • További hírek

Friss hírek

  1. Közösségépítés terén is csillagos ötös a Városvédők Újtelepért Egyesület csapata

  2. DSTV: az ország élmezőnyében a Rudas

  3. Gazdag, színes kínálatra készülhetünk, mindenkinek kedveznek a városi rendezvények

  4. Kerítésfedlapok: miért fontosak a kerítés védelmében?

  5. Helyt álltak a nemzetközi mezőnyben

Videók

Embedded thumbnail for DSTV: az ország élmezőnyében a Rudas

DSTV: az ország élmezőnyében a Rudas

Embedded thumbnail for DSTV: végleges a választási szavazólap

DSTV: végleges a választási szavazólap

Embedded thumbnail for DSTV: folyamatos fejlődés

DSTV: folyamatos fejlődés

Top hírek

  1. Volt minek örülni a hétvégén is

  2. Egy gól döntött, de izgalmakban sem volt hiány

  3. Közösségépítés terén is csillagos ötös a Városvédők Újtelepért Egyesület csapata

  4. Helyt álltak a nemzetközi mezőnyben

  5. Ragyogj kékben – és szavazz az útvonalra!

Galéria

Március 15-i ünnepség

Veres Viktória bemutatója a Kortárs Művészeti Intézetben

FitCity Dunaújváros (2026. március)

Dunaújváros Hetilap

XV. évfolyam 11. szám - 2026.03.20.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő