Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2026. már. 31. Árpád
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü
Dunaújváros Hetilap

Rövidebbek a kórházi várólisták

Közélet
egészségügy
várólista
betegek
2017

facebook megosztás

doszerk - 2017. máj. 17., 13:17

Nemcsak a kórházi várólisták hossza, hanem a várakozási idő is csökkent az elmúlt években - közölte az Emberi Erőforrások Minisztériumának parlamenti államtitkára szerdán Budapesten, sajtótájékoztatón.

A kormány 2013-ban indította el a várólista-csökkentési programot - idézte fel. Attól az évtől 2017-ig összesen mintegy 17,2 milliárd forint többletforrást biztosítottak a várólisták mérséklésére: 2013-ban 786 milliót, 2014-ben két részletben több mint 1,4 milliárdot, 2015-ben és 2016-ban évente 5 milliárdot, idén pedig további 5 milliárd áll rendelkezésre e célra.

Várakozási időben számolva a legjelentősebb csökkenés a térdprotézisműtétek esetében következett be, ez 906 napról 368 napra esett vissza. A csípőprotézis-műtéteknél 658-ról 304 napra, a szürkehályogműtéteknél 290-ről 94 napra mérséklődött a várakozási idő. Az államtitkár szerint a rendszer átláthatóságot és kiszámíthatóságot hozott, ami a kevesebb várakozással együtt az állami egészségügyi rendszerbe vetett bizalmat is erősítette.

Velkey György, a Magyar Kórházszövetség elnökhelyettese a magyar egészségügy egyik sikertörténetének nevezte a várólistaprogramot, amely négy év alatt 30-70 százalékkal csökkentette mind a várakozók számát, mind a várakozási időt a nagy névjegyzékeken.

A legjelentősebb javulást a térd- és csípőprotézis-műtétre, valamint a szürkehályog- és gerincoperációra várók listáin tapasztalták - mondta. Kiemelte, hogy Magyarországnak sikerült Európa élmezőnyébe jutnia: sok nagy országot megelőzve Nagy-Britanniával került egy szintre. Bár Dánia és Olaszország "lehagyja", a pozíciója jó - hangsúlyozta. Úgy fogalmazott, nyilvánvalóan akad még tennivaló, folyamatosan javítani kell a programot, de összességében nagy eredményt ért el Magyarország.

Velkey György megjegyezte, hogy az utóbbi időben még túl is teljesít a rendszer: a betegek hamarabb kerülnek sorra, mint arra az előzetes becslések alapján számítanak.

Kérdésre válaszolva a kórházszövetség elnökhelyettese közölte: a várakozási időben tapasztalható különbség az intézmények között. Bár van lehetőség arra, hogy a betegek másik kórházba menjenek át, hogy korábban műtsék meg őket, ezzel nem élnek szívesen, mert ragaszkodnak az orvosukhoz. A felkínált opció tehát nem hozott áttörő javulást - tette hozzá.

-OPH-

A rovat további hírei: Közélet

Fókuszban Dunaújváros gazdasága: kamarai együttműködés a fejlődésért

2026. már. 31.

A város gazdasági helyzetének erősítése, és a jövőbeni lehetőségek feltérképezése állt annak a találkozónak a középpontjában, amelyet a Városházán tartottak a közelmúltban. Szabó Zsolt alpolgármester fogadta Csikós Gábort, a Dunaújvárosi Kereskedelmi és Iparkamara (DKIK) titkárát.

Képviselői ajándékcsomag az időseknek

2026. már. 30.

Szívhez szóló látogatást tett a napokban Pappné Grabant Ilona önkormányzati képviselő, idősügyi tanácsnok az Egyesített Szociális Intézmény és Árpád-házi Szent Erzsébet Idősek Otthonai Barátság úti intézményében. Ráadásul lakóit nem üres kézzel kereste fel: gondosan összeállított ajándékcsomagot vitt magával, amely a mindennapokat teszi színesebbé és tartalmasabbá.
 

Megújulnak a jelzőlámpák a belváros egyik legforgalmasabb csomópontjában

2026. már. 30.

Megkezdődött a Városháza tér és a Dózsa György út kereszteződésében található forgalomirányító lámpák cseréje – a beruházás a közlekedésbiztonság szempontjából kiemelt jelentőségű, a teljes rendszert felújítják a szakemberek.

A kikelet jó alkalmat teremt a véradásra is!

2026. már. 29.

A húsvét előtti és utáni időszak kiemelten érzékeny periódus a véradások terén, így az áprilisi alkalmakra is nagyon várja az önkénteseket a Magyar Vöröskereszt Dunaújvárosi Területi Szervezete. Változatlanul jelentős a vérigény, aki tud, mentsen meg három életet!

Figyelem, vigyázat, el ne felejtse senki: vasárnap óraátállítás!

2026. már. 28.

Kezdődik a nyári időszámítás, egy teljes órával kevesebb jut alvásra ma éjjel, holnap kóválygós napot jósolok, mert megint ugrik a cirkadián ritmus – álomszuszékok, előre, éjen sokáig a szundi üzemmód, irány az alvás szövetség!
 

Idén is megszervezik a nagyszabású Kék Duna Környezetvédelmi Projektet

2026. már. 28.

A tavalyi nagy siker után ismét közösségi takarításra invitálják a város közösségét – a Duna-part és a Lebuki-patak mentén az önkéntesek megszabadíthatják a felhalmozott hulladéktól a zöldterületeket április 17-én délelőtt. A támogatók, logisztikai és civil partnerek sorában városunk önkormányzata is szerepel.

Folytatja a "Jószoli", kékben ragyog a város

2026. már. 28.

Nemes tradíciót ápol, Ragyogj kékben, Dunaújváros! címmel nagyszabású előadássorozatot szervez az autizmus és az érzékenyítés jegyében a Jószolgálati Otthon Közalapítvány a Városháza "C" szárnya emeleti rendezvénytermében jövő kedden. Itt a tételes kínálat, az érintettek mellett az érdeklődőket is nagyon várják!

  • További hírek

Friss hírek

  1. Bajnoki és nemzetközi érmek a szőnyegen

  2. Fókuszban Dunaújváros gazdasága: kamarai együttműködés a fejlődésért

  3. Vasváris remeklés a diákolimpián

  4. Kerítésre dőlt a fa a viharos szélben

  5. Újabb biztos dunaújvárosi siker

Videók

Embedded thumbnail for DSTV: "Szentivánéji álom" – diákszínpadon

DSTV: "Szentivánéji álom" – diákszínpadon

Embedded thumbnail for DSTV: egyre bővül "ABolhapiac” kínálata

DSTV: egyre bővül "ABolhapiac” kínálata

Embedded thumbnail for DSTV: "Tisztújítás" a Bartók színpadán

DSTV: "Tisztújítás" a Bartók színpadán

Top hírek

  1. Megújulnak a jelzőlámpák a belváros egyik legforgalmasabb csomópontjában

  2. Dunaújvárosi diadal a lánglovagok versenyén

  3. Kerítésre dőlt a fa a viharos szélben

  4. Képviselői ajándékcsomag az időseknek

  5. Pontosztozkodás a rangadón

Galéria

Március 15-i ünnepség

Veres Viktória bemutatója a Kortárs Művészeti Intézetben

FitCity Dunaújváros (2026. március)

Dunaújváros Hetilap

XV. évfolyam 12. szám - 2026.03.27.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő