Dunaújváros Hetilap

14 milliárdos fejlesztés hatvanöt településen

Molnár Emese - 2017. június 2. 16:40

Ünnepélyes keretek között írták alá a megyei polgármesterek a kedvező elbírálásban részesült TOP-os pályázataik támogatói szerződését a megyeházán, ezzel pedig mintegy 14 milliárd forint értékű fejlesztések kezdődhetnek el hatvanöt településen.

Az eseményen jelen volt dr. Molnár Krisztián, a Fejér Megyei Közgyűlés elnöke, dr. Galambos Dénes, Törő Gábor és Varga Gábor, a megye három országgyűlési képviselje, dr. Gyűszű György, a Magyar Államkincstár megyei igazgatója, Turiné Menczel Andrea, az Albensis Nonprofit Kft. ügyvezetője, valamint a tizenhárom támogatásban részesített települési önkormányzati vezető.

Dr. Molnár Krisztián, a Fejér megyei közgyűlés elnöke arról beszélt, az előkészületi munkálatok után most már gőzerővel elindulnak a Terület- és Településfejlesztési Operatív Program, rövidebb nevén a TOP-os beruházások kivitelezései, és sorra születnek a további támogatói döntések is. Eddig több mint 22 milliárd forint értékű pályázatok kaptak támogatói döntést a megyei önkormányzattól. Első körben14,5 milliárd forint értékű támogatásról döntöttek, a múlt hét során pedig újabb négymilliárd forintos forrásról döntött a közgyűlés. A pénteki aláírási ceremónián azok a települési vezetők voltak jelen, akik pályázatáról első körben született kedvező bírálat. Jelen volt többek között a választókerülethez tartozó Ercsi polgármestere, Győri Máté, hiszen Ercsiben 250 millió forintot turizmusfejlesztésre, 129 millió forintot kerékpárút építésre, 74 millió forintot pedig önkormányzati épület energetikai korszerűsítésre fordíthatnak TOP-os forrásból. Somogyi Balázs, Perkáta polgármestere pedig a mintegy 270 millió forintos fejlesztési támogatásról szóló szerződéseket írta alá.

Dr. Molnár Krisztián azt is hangsúlyozta, hogy a kormány és a Magyar Államkincstár segítségével a települések várhatóan két héten belül megkapják a pénzt, hogy minél előbb elkezdhessék a projektek megvalósítását. Arról is biztosította őket, hogy a kormányhivatalokban is segítséget kaphatnak az adminisztrációs ügyek gyorsabb intézésében, hogy ez se okozzon fennakadást a kivitelezés során.

Dr. Galambos Dénes, térségünk országgyűlési képviselője elmondta, az április 27-i támogatói döntések meghozatala után most már a szerződéskötési szakaszba kerültek a TOP-os pályázatok, vagyis a beruházások megvalósítási szakasza következik. Kiemelte azt is, hogy nem kell előlegeket lehívniuk a településeknek, hanem a projektek teljes forrása a rendelkezésükre fog állni. Ezáltal sokkal könnyebben valósíthatják meg azokat a fejlesztéseiket, amelyet az ott élők érdekeit, komfortérzetét szolgálják. Dr. Galambos Dénes arról is beszélt, hogy többször tanácskoztak a települési vezetőkkel az elmúlt másfél év során, és igyekeztek úgy összehangolni a fejlesztési elképzeléseket, hogy sokféle legyen, és azok jól szolgálják az adott település sajátosságait. Így például a választókerület településein orvosi rendelő bővítése, óvodafejlesztés, kerékpárút fejlesztés, turizmusfejlesztés és városrehabilitáció is meg fog valósulni. Mint azt a képviselő elmondta, vannak olyan választókerületi települések, amelyek TOP-os pályázata első körben még nem részesült támogatásban, de hangsúlyozta, hogy a következő hetekben folyamatos lesz az elbírálás. Hozzátette, véleménye szerint a települési vezetők, a testületek színvonalas előkészítő munkát végeztek, így jó esély van arra, hogy azok a beruházások is megvalósuljanak.

A rovat további hírei: Közélet

Meghitt, szép eseményen ünnepelte immár 35. születésnapját a „Jószoli” család

Meghitt, szép eseményen ünnepelte immár 35. születésnapját a „Jószoli” család

2025. szep. 05.

Megható pillanatok, örök emlékek: bensőséges ünneppel emlékezett a Jószolgálati Otthon fennállásának 35. évfordulójára. Az intézmény 1990. szeptember 3-án nyitotta ki kapuit akkor még Értelmi Fogyatékosok Napközi Otthona elnevezéssel, de az évek alatt már sokszor kiderült – ez a hely nem csupán intézmény, de egyúttal biztonságos családi közeg is. Igazi otthon.

Dunaújvárosba érkezik a Richter Egészségváros: egy nap az egészségért és a közösségért

Dunaújvárosba érkezik a Richter Egészségváros: egy nap az egészségért és a közösségért

2025. szep. 04.

A Richter Gedeon Nyrt. országjáró edukációs és egészségmegőrző programsorozata, a Richter Egészségváros szeptember 20-án látogat Dunaújvárosba, a Városháza térre. Színes kínálattal csalogatnak – mindenkit szeretettel várnak!

Új intézményt alakítottak ki, már fogadják a gyerekeket az EGYMI óvodájában

Új intézményt alakítottak ki, már fogadják a gyerekeket az EGYMI óvodájában

2025. szep. 04.

Égető szükség volt Dunaújvárosban olyan intézményre, amely berkein belül megfelelő ellátásban részesülnek az SNI-s és más nehézséggel élő gyerekek. Ezekkel az óvodásokkal eddig kizárólag a Dunaújvárosi Óvoda tagintézményeiben foglalkoztak – a napokban új intézmény kezdte meg működését.

Megkezdődött az idei tanév az egyetemen is

Megkezdődött az idei tanév az egyetemen is

2025. szep. 04.

Megkezdődött a 2025/2026-os tanév. Az oktatási intézmények életében ez mindig izgalmas pillanat, és egyben újrakezdés is: új kihívások, élmények, új barátságok – a Dunaújvárosi Egyetemen is üdvözölték az elsőéves hallgatókat.

Elkészült a klímák beszerelése a bölcsiben

Elkészült a klímák beszerelése a bölcsiben

2025. szep. 03.

Még a nyár első felében adott hírt arról a Napraforgó Bölcsőde, hogy klímaberendezésekre indítanak gyűjtést – az akció rendkívül sikeresnek bizonyult, ugyanis mára az intézmény összes csoportját felszerelték klímával. A készülékeket már használják, számoltak be a közösségi akció kezdeményezői.

Almási Zsolt polgármester nevét kapta a közgyűlési terem (galériával)

Almási Zsolt polgármester nevét kapta a közgyűlési terem (galériával)

2025. szep. 02.

A város első szabadon választott polgármestere, Dunaújváros díszpolgára nevét vette fel a Városháza "C" szárnya közgyűlési terme: a névadásról ünnepi közgyűlés döntött délelőtt, a közelmúltban elhunyt városvezetőről bensőséges ünnepség keretében emlékeztek.

DSTV: mozgalmas volt a nyár a "halászban"

DSTV: mozgalmas volt a nyár a "halászban"

2025. szep. 02.

A vendéglátóegységek számára a nyári időszak sok esetben a megnövekedett forgalomról és az újdonságokról szól, derül ki a DSTV összegzéséből. A Dunagyöngye Halászcsárdában az elmúlt időszak tapasztalatairól Dancs László konyhafőnök mesélt. Hangkép.