Dunaújváros Hetilap

Útlezárások és forgalomkorlátozás hétvégén

2017. június 30. (péntek) 14:52 - Molnár Emese

A Barátság és a Római városrész teljes egészét, valamint a belváros egy részét elzárják az autós forgalom elől július 2-án, vasárnap 9-15 óra között a nagyszabású triatlonverseny biztonságos lebonyolítása érdekében.

Mint arról már beszámoltunk, negyedik alkalommal rendezik meg az Aquarius Triatlonversenyt július 2-án városunkban. A rendezvény népszerűségét jelzi, hogy egyre többen jelentkeznek rá, és egyénileg vagy csapatban indulnak az 1,9 kilométer úszásból, 21 kilométer futásból és 90 kilométer kerékpározásból álló erőpróbán.

A verseny központi helyszíne az alsó Duna-part lesz. Az öbölben az úszással kezdenek a sportbarátok 9 órakor, majd következik a kerékpározás. Ezen versenyszám miatt egy rendkívüli útlezárásra számíthatunk a Barátság városrészben, a belvárosban és a Római városrészben 9 és 15 óra között. A mellékelt térképen látható a kerékpárosok útvonala. A pirossal jelölt részeken teljes útlezárás lesz érvényben 9-15 óra között, vagyis ezen időben nem lehet majd közlekedni az autósoknak, illetve, az útvonal által körbehatárolt területekről nem lehet ki-behajtani. Csak a buszokat, a biciklivel vagy gyalogosan közlekedőket, és természetesen a mentőket, tűzoltókat, rendőröket engedik közlekedni a verseny vonalán - ezt hagyta jóvá a rendőrség, így tudják biztosítani a versenyzők biztonságát.

 

 

Németh Miklós, a Dunaújvárosi Rendőrkapitányság közlekedésrendészeti osztályvezetője azt tanácsolta a lezárással érintett területen lakó autósoknak, hogy a nagyobb fennakadás elkerülése érdekében még a lezárás előtt parkoljanak autójukkal az Aranyvölgyi út- Vasmű út tengelyén kívül. A Vasmű és az Aranyvölgyi úton egy sávot fognak kibójázni a kerékpárosoknak. Így például a Dózsa György útról a Városháza téri kereszteződéshez érő autósok a Vasmű úton át a Kossuth Lajos utca irányába tudnak kerülni- a rendőrség is erre fordítja vissza őket. Az Aranyvölgyi útra nem lehet kanyarodni, hiszen a Városháza téri körforgó egysávos, amelyet a versenyzők használnak majd. A Magyar út teljesen le lesz zárva az autósok előtt, itt is csak a buszokat fogják engedni.

14 órára minden kerékpáros versenyzőnek el kell hagynia a belvárosi szakaszt, ezután ismét zavartalanul mehet a közlekedés az autósok számára. A triatlon a kerékpározás után a futással zárul, a versenyzők az alsó Duna-parti úton teljesíthetik a távot, így azon a területen továbbra is érvényben lesz az útlezárás. Még előző nap, július 1-jén 14-16 óra között egy kisebb útlezárásra lehet számítani az alsó Duna-parton, ugyanis ekkor egy nemzetközi szintű futóversenyt rendeznek ott.

 

A rovat további hírei: Közélet

A nap legfontosabb eseményei - D+ TV Híradó

A nap legfontosabb eseményei - D+ TV Híradó

2017. szeptember 26. (kedd)

Premierre készülnek a Bartókban, készülnek a futsalosok, fájó vereség itthon - egy csokorban a nap legfontosabb hírei a D+ TV Híradójában.

A nap legfontosabb eseményei - D+ TV Híradó

A nap legfontosabb eseményei - D+ TV Híradó

2017. szeptember 25. (hétfő)

Szent Mihály Nap, tűzoltóverseny a Szalki-szigeten, Dunaferr Kupa - egy csokorban a nap legfontosabb hírei a D+ TV Híradójában.

Így mulattunk két napig a főtéren

Így mulattunk két napig a főtéren

2017. szeptember 24. (vasárnap)

A futóversennyel vette kezdetét az Itthon vagy, Magyarország szeretlek! elnevezésű országos programsorozat városunkban szombat reggel. A kétnapos kavalkád vasárnap folytatódott, sor került többek között néptánc találkozóra, és fellépett Vastag Tamás, valamint a Rockbox Zenekar. A rendezvény hagyományosan a Szent Mihály-napi tűzgyújtással és a tűz körüli tánccal zárták.

 

A nap legfontosabb eseményei - D+ TV Híradó

A nap legfontosabb eseményei - D+ TV Híradó

2017. szeptember 24. (vasárnap)

Szépül a város, Kulináris Kavalkád Nagyvenyimen, újabb DPADE győzelem - egy csokorban a nap legfontosabb hírei a D+ TV Híradójában.

Most a csantevériak jöttek

Most a csantevériak jöttek

2017. szeptember 24. (vasárnap)

A nyári látogatást viszonozva, szombaton városunkban látták vendégül a csantavéri küldöttséget. A program elmaradhatatlan része volt a barátságos focimeccs, amelytől még a szemerkélő eső és szél sem tántorította el a csapatokat.

Kulináris kavalkád Nagyvenyimen

Kulináris kavalkád Nagyvenyimen

2017. szeptember 24. (vasárnap)

Szüreti felvonulással egybekötött kulináris kavalkádot tartottak Nagyvenyimen szombaton.

A nap legfontosabb eseményei - D+ TV Híradó

A nap legfontosabb eseményei - D+ TV Híradó

2017. szeptember 23. (szombat)

Halálos baleset, Fut a város, Kukoricaváltó a szilágyi iskolában - egy csokorban a nap legfontosabb hírei a D+ TV Híradójában.