Zenével zárta az évet a Móricz
Évtizedes hagyományaihoz méltón, háromnapos, nagyszabású gálával búcsúztak idén is a tanévtől a Móricz iskola diákjai és tanárai, ahol, mint mindig, a végzősök most is látványos musicallel köszöntek el iskolájuktól.
Három napon át töltötték meg a Bartók színház nézőterét a móriczos diákok szülei, családtagjai, barátai az iskola hagyományos év végi gáláin. A hétfői, keddi és szerdai napokon néhány változást leszámítva hasonló műsort láthatott mindenki, így biztosan nem maradt le senki gyermeke fellépéséről. A közel három órás esten elsőként az Acapella Énekegyüttes lépett színpadra, majd az elsős, másodikos és harmadikos osztályok után a Kiskórus, a Fiúkórus és a Nagykórus előadása következett a szünet előtt.
A második felvonás elején a táncé volt a főszerep, a Felsős tánccsoport eljárta a kalocsai marsot, majd a lassú és friss csárdást is, de akadt a repertoárban somogyi kanásztánc és mezőföldi sudridom is. A finálé előtt a csütörtök óta Dunaújvárosban vendégeskedő 59 ingolstadti vendég is fellépett, vagyis a Móricz testvériskolájának, a Reuchlin Gymnasiumnak a tanulói, akik szokásukhoz híven klasszikus big band zenekarral érkeztek. Mint minden évben, a legizgalmasabb fellépés idén is a végzősöké volt, akik mindig egy musical feldolgozással búcsúznak, mely idén a Hotel Menthol volt. A négy dal során igazi házibuli hangulatot varázsoltak, a Csavard fel a szőnyeget alatt pedig szűnni nem akaró vastaps kísérte őket a nézőtérről.
A rovat további hírei: Oktatás
Tiszta lappal – újrakezdőket is vár a Kálvin gimnázium
2025. aug. 21.
A lehetőségről már írtunk, most itt a kapcsolódó hirdetés: a Kálvin János Református Gimnázium és Általános Iskola szeptember 1-jéig várja azokat a 16-99 éves jelentkezőket, akik elkezdeni, újrakezdeni vagy folytatni szeretnék középiskolai tanulmányaikat. (X)
Esti iskola délelőtt? Igen, már ilyen is van!
2025. aug. 16.
Városunkban úttörő rendszerben szervezi meg egyik esti munkarendű osztályát a Kálvin János Református Gimnázium és Általános Iskola: a 11. évfolyamon 9-14 óra között tanítanak. A kezdeményezés hátteréről Gyurkity Katalin, az intézmény pedagógiai igazgatója beszélt.
DSTV: nem csak tanár
2025. aug. 13.
Folytatódik a DSTV sorozata a városban népszerű pedagógusok bemutatásáról. Ezúttal Lászlóné Durecz Andrea, a Móricz iskola tanára sokrétű, a diákok környezeti nevelése terén is jelentős eredményeket elért pályáját összegzik. Hangkép.
Móricz: elismerés a felelős állattartásért
2025. júl. 16.
A tanév vége előtti időszakra is jutott elismerés a Móricz Zsigmond Általános Iskolának: az Örökös Állatbarát Általános Iskola kitüntető címet érdemelte ki az intézmény.
DSTV: búcsúztak a "magdások"
2025. júl. 15.
Ahány iskola, annyiféle tanévzáró születik egy-egy tanév végén. derül ki a DSTV összegzéséből. A stáb több intézményt is meglátogatott a közelmúltban, így a Szabó Magda Általános Iskola idei tanévének utolsó napjára is kíváncsi volt. Hangkép.
Sikeres vizsga és csodaszép történet
2025. júl. 13.
A 2024/2025-ös tanévet már jó ideje lezárták településünk iskolái. A Rostiban azonban íródott egy nem mindennapi történet – osztálytársai jelenlétében sikeres vizsgát tett és át is vette a bizonyítványát Lisztes Nárcisz.
DSTV: aranyos tanévzáró
2025. júl. 11.
Az Arany János Általános Iskola tanári kara és diákjai színes műsorral zárták az idei tanévet, derül ki a DSTV összegzéséből. Hosszú és tartalmas időszak áll az intézmény mögött, de most eljött a VAKÁCIÓ – mindenki örömére. Hangkép.