Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2025. dec. 20. Teofil
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü
Dunaújváros Hetilap

Egy hetük van még

Közélet
bankjegy
ötezres
kétezres
MNB
lakosság
fizetés

facebook megosztás

doszerk - 2017. júl. 24., 07:43

A Magyar Nemzeti Bank felhívta minden parkoló-, menetjegy-, ital- és áruautomata üzemeltető figyelmét arra, hogy miután a régi 2000 és 5000 forintos bankjegyekkel csak július 31-ig lehet fizetni, alkalmassá kell tenni a berendezéseket az új bankjegyek elfogadására.

A jegybank közleményében megismételte, a 2016 előtt kibocsátott 2000 és 5000 forintos bankjegyekkel 2017. július 31-ig lehet fizetni, augusztus 1-től már csak az idén márciusban megjelent, megújított barna 2000 és sárga 5000 forintos bankjegyek használhatók a készpénzes vásárlásoknál.

 

 

 

 

 

 

 

A 2017. július 31-ig még be nem cserélt régi bankjegyek minden bank- és postafiókban három évig, a jegybankban pedig húsz évig díjmentesen beválthatók azonos címletű törvényes fizetőeszközre.    Az MNB hozzátette: a megújított 2000 és 5000 forintos bankjegyek a kibocsátásuk óta jelentős arányban terjedtek el a készpénzforgalomban. Ennek köszönhetően 2017. július 15-ig a 2000 forintos bankjegyeknek már több mint 70 százaléka, az 5000 forintos bankjegyeknek pedig 80 százaléka újakra cserélődött.

A forint bankjegyekkel kapcsolatos változásokról, illetve a bevont fizetőeszközök átváltásával kapcsolatos tudnivalókról az MNB honlapjának Bankjegy és érme oldalán további naprakész, részletes információk érhetők el - közölte az MNB.

A rovat további hírei: Közélet

Karácsonyfákkal készülnek a körzetben

Karácsonyfákkal készülnek a körzetben

2025. dec. 20.

A napokban bizonyára feltűnhetett a 4-es választókörzetben élőknek, hogy az utcákat karácsonyfák díszítik – az ovisok és a lakók is díszítettek. A Batsányi úton is szépítettek.

Fegyverropogás, csend, majd újra hangzavar

2025. dec. 20.

Különleges történetet idéztek meg a szervezők a Mondbach-kúriában tartott legutóbbi rendezvény alkalmával. 1914 nyarán tört ki az első világháború, karácsonykor azonban elhallgattak a fegyverek – a szembenálló felek együtt ünnepeltek, majd folytatódtak a háború borzalmai. 

Új kezdeményezés valósul meg Dunaújvárosban

2025. dec. 19.

A napokban egy kedves programról adott hírt Barta Endre humán ügyekért felelős alpolgármester és Pappné Grabant Ilona önkormányzati képviselő, idősügyi tanácsnok. A városvezetés 2026-tól köszönteni fogja az 50 éves házasokat. 

Kis-Magyarország, NER-tempó – apróság, de szóra érdemes

2025. dec. 19.

Szintet lépett az erőforrás-menedzsment terén a DunaOnline műhelye: csont (és engedély, illetve pontos hivatkozás) nélkül ellopták a képeinket a legutóbbi önkormányzati díjátadóról.

Korlát teszi biztonságosabbá a közlekedést

2025. dec. 19.

Dunaújváros egyik igencsak forgalmas gyalogátkelője található az Építők útján a Fabó Éva Sportuszoda előtt – fiatalok és idősebbek egyaránt megfordulnak ezen a szakaszon. A közlekedést itt a közelmúltban átadott korlát teszi biztonságosabbá. 

Szántó Péter

Szántó Péter: egyre többen segítenek egymásnak, okkal bízva a közösség erejében

2025. dec. 19.

Szántó Péter, az 1. számú választókörzet önkormányzati képviselője, aki ebben a formában már több mint három évtizede szolgálja Dunaújvárost. A rendszerváltás óta szinte folyamatosan képviselőként dolgozik, csupán egyetlen ciklust hagyott ki az elmúlt évtizedekben.

Karácsonyi ünnepség az idősek otthonában

Karácsonyi ünnepség az idősek otthonában

2025. dec. 18.

Dunaújvárosban az ünnepi időszakban sem feledkeznek meg a szépkorú embertársainkról. Az ESZI-ben folytatták a kedves hagyományt; a Móricz Zsigmond Általános Iskola diákjainak közreműködésével meghitt műsort láthattak az ellátottak.

  • További hírek

Friss hírek

  1. Az országos döntőért küzdöttek a fiatalok

  2. Hogyan válasszon és használjon modern kétoldalas ragasztószalagokat?

  3. Karácsonyfákkal készülnek a körzetben

  4. Most nem volt esély a címvédő ellen

  5. Fegyverropogás, csend, majd újra hangzavar

Videók

Embedded thumbnail for Karácsonyfákkal készülnek a körzetben

Karácsonyfákkal készülnek a körzetben

Embedded thumbnail for DSTV: emlékek az óvodákból

DSTV: emlékek az óvodákból

Embedded thumbnail for DSTV: évet zárt a DKSE is

DSTV: évet zárt a DKSE is

Top hírek

  1. Lakástűz a Szabadság úton

  2. Bréking: lakástűz a Hold utcában – a mentőket is bevetették (FRISSÍTVE)

  3. Hármas karambol, útlezárás a 6-oson

  4. Karácsonyi ünnepség az idősek otthonában

  5. Korlát teszi biztonságosabbá a közlekedést

Galéria

Az öröm rózsaszín gyertyája is fénylik (galéria) - fotó:

Az öröm rózsaszín gyertyája is fénylik (galéria)

DKSE évzáró (2025) - fotó:

DKSE évzáró (2025)

Sportolók köszöntése (2025) - fotó:

Sportolók köszöntése (2025)

Dunaújváros Hetilap

XIV. évfolyam 50. szám - 2025.12.19.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő