Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2026. feb. 16. Julianna, Lilla
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü
Dunaújváros Hetilap

Egy hetük van még

Közélet
bankjegy
ötezres
kétezres
MNB
lakosság
fizetés

facebook megosztás

doszerk - 2017. júl. 24., 07:43

A Magyar Nemzeti Bank felhívta minden parkoló-, menetjegy-, ital- és áruautomata üzemeltető figyelmét arra, hogy miután a régi 2000 és 5000 forintos bankjegyekkel csak július 31-ig lehet fizetni, alkalmassá kell tenni a berendezéseket az új bankjegyek elfogadására.

A jegybank közleményében megismételte, a 2016 előtt kibocsátott 2000 és 5000 forintos bankjegyekkel 2017. július 31-ig lehet fizetni, augusztus 1-től már csak az idén márciusban megjelent, megújított barna 2000 és sárga 5000 forintos bankjegyek használhatók a készpénzes vásárlásoknál.

 

 

 

 

 

 

 

A 2017. július 31-ig még be nem cserélt régi bankjegyek minden bank- és postafiókban három évig, a jegybankban pedig húsz évig díjmentesen beválthatók azonos címletű törvényes fizetőeszközre.    Az MNB hozzátette: a megújított 2000 és 5000 forintos bankjegyek a kibocsátásuk óta jelentős arányban terjedtek el a készpénzforgalomban. Ennek köszönhetően 2017. július 15-ig a 2000 forintos bankjegyeknek már több mint 70 százaléka, az 5000 forintos bankjegyeknek pedig 80 százaléka újakra cserélődött.

A forint bankjegyekkel kapcsolatos változásokról, illetve a bevont fizetőeszközök átváltásával kapcsolatos tudnivalókról az MNB honlapjának Bankjegy és érme oldalán további naprakész, részletes információk érhetők el - közölte az MNB.

A rovat további hírei: Közélet

Véradás: két különleges kitelepüléssel készülnek

2026. feb. 16.

Az előzetes donortoborzóban már olvashattak róla, de érdemes felidézni: két különleges alkalmat szervez a következő napokban a Magyar Vöröskereszt Dunaújvárosi Területi Szervezete. Lássuk a részleteket, bevallottan nógató célzattal!

Lakossági fórumon kérdezheti az MSZP elnökét

2026. feb. 15.

"Mire elég a nyugdíj és a munkabér?" – a súlyos kérdésre Komjáthi Imre, az MSZP elnöke és házigazdaként Tóth Kálmán, a helyi szervezet első embere ad választ az MMK-ban rendezendő fórumon kedden délután. Várják az érdeklődőket!

Nőnap alkalmából is a közösség erejével

2026. feb. 14.

A karácsonyi gyűjtést követően a nemzetközi nőnaphoz, azaz március 8-hoz közeledve újra közösségi összefogással szeretné segíteni műhelyünk a rászoruló hölgyeket. A DO, a DSTV és a hetilap stábja is csatasorba áll, bővül a gyűjtőpontok köre is – már jövő hétfőtől várjuk a felajánlásokat!

Mindent az energiáról

2026. feb. 14.

Az energiahatékonyság, az energiamegtakarítás és az energiaár-csökkentés kérdései kerülnek terítékre azon a workshopon, amelyet a DKIK központjában tartanak kedden. Még lehet regisztrálni!

Idén is ingyenes étkeztetés igényelhető a tavaszi szünetre

2026. feb. 13.

Az elmúlt esztendők gyakorlatát követve Dunaújváros önkormányzata ingyenes déli meleg főétkezést biztosít a szülő, vagy törvényes képviselő kérelmére a rendszeres gyermekvédelmi kedvezményre jogosult, valamint a hátrányos vagy a halmozottan hátrányos helyzetű általános- és középiskolás kiskorú gyermekek részére a tavaszi szünet időtartamára.
 

Elfogadta a közgyűlés a város idei költségvetését a csütörtöki ülésen

2026. feb. 12.

A közgyűlés legfontosabb döntése a város idei költségvetési rendeletének megalkotása volt a Városházán csütörtökön. A 2026-os büdzsé kiszámítható módon fedezi a szükséges kiadásokat, ám az is látszik, hogy komolyabb fejlesztésre csak akkor van lehetőségünk, ha pályázati pénzhez jutunk.
 

Mátyás Gábor, a DKSE ügyvezető elnöke vehette át a Dunaújváros Sportjáért díjat

2026. feb. 12.

Dunaújváros közgyűlése minden évben Dunaújváros Sportjáért díjat adományoz. Az elismerés annak adható, aki a városban a sport és testnevelés területén kiváló munkát végzett, vagy kimagasló sporteredményt ért el. A csütörtöki közgyűlés előtti ünnepségen a díjat Mátyás Gábor, a Dunaújvárosi Központi Sportegyesület ügyvezető elnöke vehette át Pintér Tamás polgármestertől. Gratulálunk!

  • További hírek

Friss hírek

  1. Csillagos ötöst érdemelt a kolbásztöltő fesztivál kavalkádja (galériával)

  2. Megvan az év első bajnoki címe

  3. Véradás: két különleges kitelepüléssel készülnek

  4. Ez nem a dunaújvárosi csapatok fordulója volt

  5. Fagyos nyitány, aztán enyhülés, de a vége újra hűvös

Videók

Embedded thumbnail for DSTV: farsangoltak a Cimborák

DSTV: farsangoltak a Cimborák

Embedded thumbnail for DSTV: a country bűvöletében

DSTV: a country bűvöletében

Embedded thumbnail for DSTV: megérdemelt elismerés

DSTV: megérdemelt elismerés

Top hírek

  1. Újra jól kisütötte az ízorgia közössége! (galéria)

  2. Elfogadta a közgyűlés a város idei költségvetését a csütörtöki ülésen

  3. Felkészülni, vigyázz, rajt – mindenkit vár a kolbászfesztivál!

  4. FitCity Dunaújváros: lendületes folytatás (galériával)

  5. Mátyás Gábor, a DKSE ügyvezető elnöke vehette át a Dunaújváros Sportjáért díjat

Galéria

Kolbászfesztivál (2026)

FitCity Dunaújváros (2026. február)

Farsangi forgatag (2026)

Dunaújváros Hetilap

XV. évfolyam 6. szám - 2026.02.13.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő