Dunaújváros Hetilap

Épül az elkerülő a 62-esen

doszerk - 2017. július 27. 16:34

Elkezdődött a 62-es főút Szabadegyháza-Ipartelepet elkerülő útszakaszának építése: a beruházás uniós és hazai források felhasználásával valósul meg, a kivitelezés nettó költsége 3,16 milliárd forint lesz.

A csütörtöki projektnyitó rendezvényen Varga Gábor, a térség fideszes országgyűlési képviselője emlékeztetett arra, hogy néhány éve adták át a Seregélyest és Perkátát elkerülő szakaszt, és felújították a Fejér megye két nagyvárosát, Dunaújvárost és Székesfehérvárt összekötő utat, a mostani beruházással a még hiányzó szakasz épül meg.

Elmondta, hogy a kivitelezést a Soltút Kft. és az S-Útvonal Zrt. alkotta Szabadegyháza 2016 konzorcium végzi, a várható befejezés 2018 júniusa. A NIF Zrt. beruházásában 2,9 kilométer hosszú, kétszer egysávos út épül, továbbá egy 96,6 méter hosszú - a vasúti fővonal, egy iparvágány, valamint egy közút felett átívelő - különszintű- és további három szintbeli csomópontot alakítanak ki.
Simon László Fejér megye kormánymegbízott kiemelte, hogy a 62-es út fejlesztése stratégiai fontosságú Fejér megyének. A két nagyváros közötti kapcsolat nem csak a közúti közlekedés miatt fontos, hanem a megye kevésbé fejlett déli térségeinek fejlődését is hozhatja.

Egriné Ambrus Andrea, Szabadegyháza független polgármestere elmondta, hogy több mint 10 év téma a településen az elkerülő út építése, ezért sokan várják a megvalósulását. Megjegyezte, hogy a nyomvonal nem örvend nagy népszerűségnek, mert elvágja egymástól Szabadegyházát és az ipartelepet, a 62-es útról a faluba érkező bekötőút pedig nem kap körforgalmú csomópontot, ami nehézkessé teheti a le- és felhajtást. Az önkormányzat azt is szeretné elérni, hogy a vasúti átjáró ne csak a gyalogosok és kerékpárosok számára legyen használható, hanem az autók és autóbuszok számára is.

Kiss Boglárka, a NIF Zrt. szóvivője válaszában elmondta, zajlanak az egyeztetések az önkormányzattal és ennek eredményeként már egy problémát megoldottak. A vasúti átjáró a közúti közlekedés számára is használható lesz. Reményét fejezte ki, hogy a további kérdéses pontokban is meg fognak egyezni az önkormányzattal. Jelezte, hogy az előkészületek jól haladnak, a töltés-alapozás és a cölöpözés is a vége felé tart, jövő héten pedig megkezdődik a beton alapozás elkészítése.

-MTI-

A rovat további hírei: Közélet

Helyfoglaló roncsok helyett parkolóhelyek

Helyfoglaló roncsok helyett parkolóhelyek

2025. nov. 07.

Újabb adag közterületen "felejtett" autót szállított el az önkormányzat – egészen pontosan ezúttal 6 darabot. A még 2019-ben útjára indított akciónak köszönhetően már több tucat parkolóhely szabadult fel a városban – a "parkolófelszabadító" hadművelet változatlanul a dunaújvárosiak bevonásával folyik.

DSTV: fókuszban a meghatározó folyamatok

DSTV: fókuszban a meghatározó folyamatok

2025. nov. 07.

Az írott változatot már olvashatták, most itt a DSTV anyaga az elmúlt hónapok dunaújvárosi közéletét meghatározó ügyekről. Áttekintő interjú Szabó Zsolt gazdasági és koordinációs ügyekért felelős alpolgármesterrel. Hangkép.

 

Elkészült Újtelepen a Tündérkert Játszótér

Elkészült Újtelepen a Tündérkert Játszótér

2025. nov. 06.

Sok-sok munka van a Városvédők Újtelepért Egyesület és a nekik segítséget biztosító önkéntesek mögött. Elkészült a Tündérkert Játszótér felújítása – a gyermekek immáron szép és biztonságos közegben kapcsolódhatnak ki.

A Rómain folytatódik a lomtalanítás

A Rómain folytatódik a lomtalanítás

2025. nov. 06.

Egyúttal erre a naptári évre be is fejeződik az önkormányzat népszerű sorozata a szombati akcióval. A városrész négy gyűjtőpontján várják a lomokat 8-14 óra között, tételes lista a hajtás után!

 

DSTV: újabb útfejlesztési tervek

DSTV: újabb útfejlesztési tervek

2025. nov. 06.

A beszámolóval jelentkeztünk már, most itt a DSTV összegzése a legújabb belterületi útfejlesztésekről. A Venyimi úti kereszteződéstől egészen a McDonald's gyorsétteremig megújulhat az Aranyvölgyi út a Versenyképes Járások Program keretében. Hangkép.

 

Csöndes és nyugalmas, meghitt gyásznapok

Csöndes és nyugalmas, meghitt gyásznapok

2025. nov. 05.

Idén is meghitten emlékezhettünk eltávozott szeretteinkre a temetőben, a Duna-parton, valamint a Krisztus Király főtemplom urnatemetőjében. Mindenszentek és a halottak napja valóban a fájdalomról, a méltó emlékezésről, a családi és baráti kötelékek fontosságáról szólt.

Jót futott a város – szép eredménye lett

Jót futott a város – szép eredménye lett

2025. nov. 05.

Emlékeznek még a "Jót, Fut a Város – Dunaújváros!" rendezvényre? A támogatók újfent jótékony cél érdekében fogtak össze. Az összefogásnak hála pedig terápiás-fejlesztő relaxációs szobával gazdagodott az Aprók Háza Tagóvoda.