Remek csaták nagyszerű körülmények között
Az utolsó pillanatra elkészült minden a Szalki-szigeten, így zökkenőmentes zajlott az első nap az Országos Strandröplabda Bajnokságon.
Nagy megtiszteltetés érte városunkat és a Dunaferr SE röplabdázását, hiszen a Szalki sziget adhat otthont a Magyar Röplabda Szövetség által szervezett Országos Strandröplabda Bajnokságnak. A három napon át zajló mérkőzéssorozat első játéknapján is történtek meglepetések, ami csak a mérkőzéseket illeti, a rendezvény szervezettsége azonban nagyszerűre sikerült, tudtuk meg Engyel Lászlótól, aki a hétvégi program egyik felelőse.
- Az utolsó pillanatra minden elkészült, köszönhető ez a DVG Zrt. kollégáinak, a Dunaferr SE Röplabda Szakosztálya önkénteseinek, és a Magyar Röplabda Szövetség kollégáinak. Nagy öröm, hogy Dunaújváros önkormányzata felújíttatta a négy pályát, melyen ma nagyszerű körülmények között remek meccseket láthattunk. Most már van min mosolyognom, hiszen remekül zajlik az esemény, melyet természetesen hosszú távra tervezünk az MRSZ Strandröplabda szervezetének támogatásával. Így tervezzük a következő évi versenyt is, és ha minden rendben lesz, akkor célunk, hogy akár nemzetközi versenynek is otthont adjon ez a remek környezet a Szalki szigeten.
A Dunaferr SE röplabda csapatát többek között Szűcs Ákos képviselte, aki az egykori játszótársat, Szabó Balázst hívta párjának, viszont megtréfálta őket a Balogh – Gazalh kettős, így hamar kiestek a versenyből:
- Remek megmérettetés volt ez számomra, és az sem baj, hogy vereséget szenvedtünk, bár azért a továbbjutásnak jobban örültem volna. Az első szettben megpróbáltuk megtalálni ellenfelünk gyengéit, hiszen őket két héttel ezelőtt már legyőztünk, ez meg is látszott, hiszen szoros csatában maradtunk alul. A második szettre összekaptuk magunkat és egyenlítettünk, a döntő játékban azonban szerencsés pontokat szerzett az ellenfél, míg nekünk nem jött össze igazán semmi, így vereséggel zártuk a napot. Azonban elkeseredve nem vagyok, hiszen számomra az volt a cél a jövő évi Balaton átúszás előtt, hogy teljesítsem célomat, vagyis a Balaton körbebiciklizését, amely tavaly volt, illetve azt, hogy induljak az idei strandröplabda bajnokságban.
A mai egyenes kieséses szakaszból továbbjutók csatlakoznak a kiemeltekhez és a főtáblásokhoz, így holnap és holnapután rendkívül magas színvonalú csatákat láthatunk majd. A mérkőzések reggel kilenc órakor kezdődnek, melyre minden érdeklődőt szívesen várnak.
A rovat további hírei: Sport
Csak a szettek hajráit nem bírta a DKSE
2025. dec. 10.
Három szettben kapott ki a DKSE röplabda csapata a TFSE elleni hazai bajnokin, de a kedd esti játékra mégis bátran építhetnek röplabdázóink.
Focival emlékeztek egykori társaikra
2025. dec. 09.
A férfiak mezőnyében a Hangover-Kaskantyúi SE, míg a hölgyeknél a Fortuna SE nyerte meg a Rácalmási Sportcsarnokban megrendezett XIII. Héger Ádám - VIII. Komáromi Ádám és XII. Ádám Anita Kispályás Labdarúgó Emléktornát.
DSTV: Családi Mikulásfutás
2025. dec. 09.
Első alkalommal szervezték meg a FitCity programsorozat szervezői a Családi Mikulásfutás programját, melyen sokan futottak a jó cél érdekében az Dunaújvárosi Egyetem és a Városháza tér útvonalán. Hangkép.
Újra itthon játszanak a röplabdázók
2025. dec. 09.
A TFSE elleni hazai összecsapással folytatja a TippmixPro Férfi NBI Extraliga alapszakaszának küzdelmeit a DKSE röplabda csapata ma este hét órától.
FitCity: jókedv, mozgás és közösségi élmény az I. Családi Mikulásfutáson (galériával)
2025. dec. 08.
Remek hangulatú délelőttöt tölthettek el egymással azok, akik részt vettek a jótékony céllal is megrendezett I. Családi Mikulásfutáson a Dunaújvárosi Egyetem és a Városháza tér útvonalon.
A Mikulás Kupáért tollasoztak
2025. dec. 08.
Jól szerepeltek, hasznos tapasztalatokkal gazdagodtak a Danubius KSE tollaslabdázói a Seregélyesen megrendezett Mikulás Kupán.
Teljesítették a célkitűzést
2025. dec. 08.
Két dobogós helyezéssel és két ötödik hellyel zárták az év utolsó versenyét a DKSE fiókszakosztályainak fiatal birkózói.








