Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2026. jan. 21. Ágnes
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü
Dunaújváros Hetilap

Megveszi a város az élményfürdőt

Közélet
rendkívüli közgyűlés
Cserna Gábor
városháza
Dunaújváros
kilátó
élményfürdő

facebook megosztás

Molnár Emese - 2017. aug. 03., 10:27

Egy Duna parti kilátó megépítéséről, az élményfürdő megvásárlásáról döntöttek a képviselők a rendkívüli közgyűlésen, és megkezdődhet az északi városrész csatornázása is.

Rendkívüli közgyűlést hívott össze Cserna Gábor polgármester csütörtökre, amelyen több fajsúlyos kérdésről hoztak döntést.

A Környezeti és Energetikai Hatékonysági Operatív Program (KEHOP) által kívántak pályázati forrást nyerni a csatornahálózat kiépítésére, bővítésére. Ennek érdekében városunk Kulccsal és Rácalmással összefogva benyújtotta a Dunaújvárosi Szennyvíz Agglomeráció Csatornázása és Csatorna Hálózat Fejlesztése elnevezésű projektet a Nemzeti Fejlesztési Minisztériumhoz.  A projekt célja Kulcs esetén a belterületen keletkező szennyvizek elvezetése, a leggazdaságosabb módon a dunaújvárosi telepre.

Cserna Gábor

További feladat a rácalmási szennyvíztisztító telep kiváltása, mivel működése nem gazdaságos, folyamatos bírságok nehezítik a szennyvízkezelési, tisztítási feladatok ellátását. Dunaújváros esetében pedig a külső területek (Északi városrész ) bővülése, terjeszkedése miatt folyamatosan nő az új belterületi ingatlanok, lakosok száma, akik számára a csatornahálózat bővítése fontos fejlesztést jelentene. A konzorciumba időközben bevonták a pusztaszabolcsi önkormányzatot és az Észak-dunántúli Vízmű Zártkörűen Működő Részvénytársaságot.  A projekt építési közbeszerzési eljárásában július 12-én megszületett a döntés, így sor kerülhet a vállalkozási szerződés megkötésére. Ennek előkészítésén már dolgoznak, így hamarosan megkezdődhet a csatornázás az északi területen, amelyet az ott lakók már régóta várnak.

A bővülő szennyvízkezelési feladatok érdekében döntött a közgyűlés egy korábbi ülésén a dunaújvárosi szennyvíztisztító telep, annak három medencéjének és a szennyvíztisztítást végző műszaki berendezések felújításáról. Azért fontos ezen műszaki fejlesztés, hogy a megnövekvő szennyvíz kezelését és tisztítását biztonságosan elláthassa a telep. A munkálatokra közbeszerzési pályázatot hirdetett a város. A legkedvezőbb ajánlatot tevő cég mintegy 148 millió forintban jelölte meg a munkálatok elvégzését, amelyet elfogadott a közgyűlés.

Intelligens gyalogátkelőhelyeket fognak kialakítani négy helyszínen. Ez olyan megvalósítást jelent, hogy az útburkolatba süllyesztett LED lámpákat, szenzorokat telepítenek. Amikor rálép a gyalogos, akkor fények villannak fel, a földön lévő lámpák megvilágítják a gyalogost.  Ilyet fognak építeni a Dózsa György út erdei tornapályánál lévő zebrájához, a Dózsa György út-Semmelweis utcai átkelőhöz (a Campus étterem előtti két zebrához), a Szórád Márton út – Kossuth Lajos utcai átkelőhöz, valamint a Vasmű út-Kossuth Lajos utcai átkelőhöz (fehér SZTK). A fejlesztést mintegy 14 millió forintból fogják kivitelezni.

Az önkormányzat egy kilátó építését tervezte meg a Városháza tértől a felső Duna-partra vezető sétány végére. Erről már korábban elkészültek a látványtervek is. A megvalósítási feladatok előkészítésével a Vasmű u. 41. Irodaház Kft-t bízták meg. A kivitelezésre az Intercisa Múzeum költöztetését is tartalmazó projekt részeként kívántak forrást szerezni. Mivel ennek ütemezése időben később lesz, és a már elkezdődött Zöld város projekt érinti a kilátót, ezért úgy határozott a közgyűlés, hogy saját forrásból valósítja meg. Az előzetes költségbecslés alapján 41 millió forintot különítenek el a megvalósításra, a lebonyolítói feladatokkal pedig a Vasmű u. 41. Irodaház Kft.-t bízták meg.

Mint arról már beszámoltunk, az egykori zöld SZTK épületében egy közigazgatási központot alakítanak ki: a Fejér Megyei Kormányhivatal Dunaújvárosi Járási Hivatalának irodáit költöztetik oda. A kiviteli terveket az önkormányzat készítette el, de a megvalósítást a kormányhivatal fogja végezni, ezért a mostani ülésen a tervek átadásáról határoztak. Szabó Imre, városunk főépítésze elmondta, a rendelő felújítási költségeiről már kormányzati határozat született, ezt a forrást a kormányhivatal kapja. Továbbá még egy kormányzati határozatot várnak, amely az önkormányzat felmerült költségeit fedezi.

A Modern Városok Program részeként a városvezetés szeretné megvásárolni és felújítani az egykori élményfürdőt, amely jelenleg a CIB Bank (Recovery Ingatlanhasznosító és Szolgáltató Zrt.) tulajdonában van. A kormány jóváhagyta és támogatta az elképzeléseket. Cserna Gábor polgármester elmondta, múlt héten szerdán megérkezett az önkormányzat számlájára a vásárláshoz szükséges mintegy egymilliárd forint a kormánytól. Most még néhány egyeztetés szükséges, és a város tulajdonába kerül az Építők útján lévő ingatlan. A mostani közgyűlésen a vásárlási szándékról határoztak a képviselők.

A rovat további hírei: Közélet

Díjátadóval ünnepeljük a magyar kultúra napját

2026. jan. 20.

Folytatva a szép hagyományt idén is a kulturális szféra legrangosabb önkormányzati elismerésének átadásával ünnepli a magyar kultúra napját városunk. A Pro Cultura Intercisae Díj ünnepi koncerttel körített átadója az evangélikus templomban lesz csütörtökön délután. Meghívó!
 

DSTV: kelendő a város jótét pizzája

2026. jan. 20.

A beszámolót már olvashatták hasábjainkon, most itt a DSTV összegzése a Dunaújváros pizzája elnevezésű közösségi kezdeményezésről. Az Édes Pizzériában megvásárolható finomság igencsak népszerű – ezt az összegyűjtött összeg is jól mutatja. Ízes hangkép.

A közösség diadala lett az újtelepi véradás

2026. jan. 19.

Mindent bevetett az immár hagyományos közösségi akció életben tartásáért a Városvédők Újtelepért Egyesület és a Magyar Vöröskereszt területi szervezete – a vége átütő siker: szombaton a célzott 40 fő helyett 56 önkéntes vállalta a csapolást!
 

„Boldogító igen!” – idén újra esküvő kiállítás csalogatott a Mondbach-kúriába (galériával)

2026. jan. 19.

A tavalyi nagy siker után ismét megszervezték az esküvő kiállítást - másodjára is remek hangulat és kiváló szakemberek várták a látogatókat. A kúria ismét fényesen bizonyította, hogy az esküvők ünnepi pompája bizony megfér a falai között. 

"... egy reménységre kaptatok elhívást is" – imahét, már mától

2026. jan. 19.

Folytatják az elmúlt esztendők nemes hagyományát, négy napon át tartó egyetemes imahétre várják a híveket a város templomaiban. A sorozat már ma délután kezdődik!

DSTV: MR berendezés Dunaújvárosban

2026. jan. 19.

A beszámolóval már jelentkeztünk hasábjainkon, most itt a DSTV összegzése arról, hogy ünnepélyes keretek között is átadták a Szent Pantaleon Kórház-Rendelőintézetben a nemrég telepített MR berendezést. Hangkép.
 

Gazdára találtak az elhagyott ruhadarabok

2026. jan. 16.

Nem könnyű az általános iskolás gyerekek élete. Tanulnak, leckét írnak, sportolnak és edzésekre, szakkörökre járnak. Megesik, hogy ilyenkor néhány dolgot elfelejtenek – például cipőt, kabátot, pulóvert, pólót és zoknit hagynak az iskolában. 

  • További hírek

Friss hírek

  1. Ötméteres dráma után elődöntős a magyar válogatott

  2. Díjátadóval ünnepeljük a magyar kultúra napját

  3. Tragikus becsapódás, végzetes ütközés

  4. Két győzelemmel folytatták az U20-asok

  5. A kannabisz megítélésétől a CBD megismeréséig

Videók

Embedded thumbnail for DSTV: kelendő a város jótét pizzája

DSTV: kelendő a város jótét pizzája

Embedded thumbnail for DSTV: MR berendezés Dunaújvárosban

DSTV: MR berendezés Dunaújvárosban

Embedded thumbnail for DSTV: szeretik a stand-up műfaját

DSTV: szeretik a stand-up műfaját

Top hírek

  1. Tragikus becsapódás, végzetes ütközés

  2. Sikeres seregszemle a boldogító "igen" jegyében (galéria)

  3. A közösség diadala lett az újtelepi véradás

  4. Az Országháznál robbantással fenyegetett – vádat emeltek ellene

  5. Gazdára találtak az elhagyott ruhadarabok

Galéria

Esküvő kiállítás (2026)

Újévi Gála (2026)

BÚÉK, Dunaújváros! (2026)

Dunaújváros Hetilap

XV. évfolyam 2. szám - 2026.01.16.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő