Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2026. jan. 21. Ágnes
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü
Dunaújváros Hetilap

Megveszi a város az élményfürdőt

Közélet
rendkívüli közgyűlés
Cserna Gábor
városháza
Dunaújváros
kilátó
élményfürdő

facebook megosztás

Molnár Emese - 2017. aug. 03., 10:27

Egy Duna parti kilátó megépítéséről, az élményfürdő megvásárlásáról döntöttek a képviselők a rendkívüli közgyűlésen, és megkezdődhet az északi városrész csatornázása is.

Rendkívüli közgyűlést hívott össze Cserna Gábor polgármester csütörtökre, amelyen több fajsúlyos kérdésről hoztak döntést.

A Környezeti és Energetikai Hatékonysági Operatív Program (KEHOP) által kívántak pályázati forrást nyerni a csatornahálózat kiépítésére, bővítésére. Ennek érdekében városunk Kulccsal és Rácalmással összefogva benyújtotta a Dunaújvárosi Szennyvíz Agglomeráció Csatornázása és Csatorna Hálózat Fejlesztése elnevezésű projektet a Nemzeti Fejlesztési Minisztériumhoz.  A projekt célja Kulcs esetén a belterületen keletkező szennyvizek elvezetése, a leggazdaságosabb módon a dunaújvárosi telepre.

Cserna Gábor

További feladat a rácalmási szennyvíztisztító telep kiváltása, mivel működése nem gazdaságos, folyamatos bírságok nehezítik a szennyvízkezelési, tisztítási feladatok ellátását. Dunaújváros esetében pedig a külső területek (Északi városrész ) bővülése, terjeszkedése miatt folyamatosan nő az új belterületi ingatlanok, lakosok száma, akik számára a csatornahálózat bővítése fontos fejlesztést jelentene. A konzorciumba időközben bevonták a pusztaszabolcsi önkormányzatot és az Észak-dunántúli Vízmű Zártkörűen Működő Részvénytársaságot.  A projekt építési közbeszerzési eljárásában július 12-én megszületett a döntés, így sor kerülhet a vállalkozási szerződés megkötésére. Ennek előkészítésén már dolgoznak, így hamarosan megkezdődhet a csatornázás az északi területen, amelyet az ott lakók már régóta várnak.

A bővülő szennyvízkezelési feladatok érdekében döntött a közgyűlés egy korábbi ülésén a dunaújvárosi szennyvíztisztító telep, annak három medencéjének és a szennyvíztisztítást végző műszaki berendezések felújításáról. Azért fontos ezen műszaki fejlesztés, hogy a megnövekvő szennyvíz kezelését és tisztítását biztonságosan elláthassa a telep. A munkálatokra közbeszerzési pályázatot hirdetett a város. A legkedvezőbb ajánlatot tevő cég mintegy 148 millió forintban jelölte meg a munkálatok elvégzését, amelyet elfogadott a közgyűlés.

Intelligens gyalogátkelőhelyeket fognak kialakítani négy helyszínen. Ez olyan megvalósítást jelent, hogy az útburkolatba süllyesztett LED lámpákat, szenzorokat telepítenek. Amikor rálép a gyalogos, akkor fények villannak fel, a földön lévő lámpák megvilágítják a gyalogost.  Ilyet fognak építeni a Dózsa György út erdei tornapályánál lévő zebrájához, a Dózsa György út-Semmelweis utcai átkelőhöz (a Campus étterem előtti két zebrához), a Szórád Márton út – Kossuth Lajos utcai átkelőhöz, valamint a Vasmű út-Kossuth Lajos utcai átkelőhöz (fehér SZTK). A fejlesztést mintegy 14 millió forintból fogják kivitelezni.

Az önkormányzat egy kilátó építését tervezte meg a Városháza tértől a felső Duna-partra vezető sétány végére. Erről már korábban elkészültek a látványtervek is. A megvalósítási feladatok előkészítésével a Vasmű u. 41. Irodaház Kft-t bízták meg. A kivitelezésre az Intercisa Múzeum költöztetését is tartalmazó projekt részeként kívántak forrást szerezni. Mivel ennek ütemezése időben később lesz, és a már elkezdődött Zöld város projekt érinti a kilátót, ezért úgy határozott a közgyűlés, hogy saját forrásból valósítja meg. Az előzetes költségbecslés alapján 41 millió forintot különítenek el a megvalósításra, a lebonyolítói feladatokkal pedig a Vasmű u. 41. Irodaház Kft.-t bízták meg.

Mint arról már beszámoltunk, az egykori zöld SZTK épületében egy közigazgatási központot alakítanak ki: a Fejér Megyei Kormányhivatal Dunaújvárosi Járási Hivatalának irodáit költöztetik oda. A kiviteli terveket az önkormányzat készítette el, de a megvalósítást a kormányhivatal fogja végezni, ezért a mostani ülésen a tervek átadásáról határoztak. Szabó Imre, városunk főépítésze elmondta, a rendelő felújítási költségeiről már kormányzati határozat született, ezt a forrást a kormányhivatal kapja. Továbbá még egy kormányzati határozatot várnak, amely az önkormányzat felmerült költségeit fedezi.

A Modern Városok Program részeként a városvezetés szeretné megvásárolni és felújítani az egykori élményfürdőt, amely jelenleg a CIB Bank (Recovery Ingatlanhasznosító és Szolgáltató Zrt.) tulajdonában van. A kormány jóváhagyta és támogatta az elképzeléseket. Cserna Gábor polgármester elmondta, múlt héten szerdán megérkezett az önkormányzat számlájára a vásárláshoz szükséges mintegy egymilliárd forint a kormánytól. Most még néhány egyeztetés szükséges, és a város tulajdonába kerül az Építők útján lévő ingatlan. A mostani közgyűlésen a vásárlási szándékról határoztak a képviselők.

A rovat további hírei: Közélet

Nagy kihívás a hideg: több csatornán segít az önkormányzat a téli krízishelyzetekben

2026. jan. 21.

A hideg hónapokban jelentősen megnőtt a segítségkérések száma Dunaújvárosban. Az önkormányzat és partnerszervezetei élelmiszerrel, meleg étellel, ruházattal és átmeneti befogadással támogatják a rászorulókat – ezekre a lehetőségekre hívja fel a lakosság figyelmét Barta Endre, humán ügyekért felelős alpolgármester.
 

"Start a jövőért": a Danube Education Alapítvány is döntős

2026. jan. 21.

Komoly célokkal vág a Tesco „Start a jövőért” pályázat döntőjének a dunaújvárosi Danube Education Alapítvány. Már a finálés pozíció is hatalmas fegyvertény, de természetesen szeretnének még tovább lépni. Bárki voksolhat – a jövőt támogatja!

Díjátadóval ünnepeljük a magyar kultúra napját

2026. jan. 20.

Folytatva a szép hagyományt idén is a kulturális szféra legrangosabb önkormányzati elismerésének átadásával ünnepli a magyar kultúra napját városunk. A Pro Cultura Intercisae Díj ünnepi koncerttel körített átadója az evangélikus templomban lesz csütörtökön délután. Meghívó!
 

DSTV: kelendő a város jótét pizzája

2026. jan. 20.

A beszámolót már olvashatták hasábjainkon, most itt a DSTV összegzése a Dunaújváros pizzája elnevezésű közösségi kezdeményezésről. Az Édes Pizzériában megvásárolható finomság igencsak népszerű – ezt az összegyűjtött összeg is jól mutatja. Ízes hangkép.

A közösség diadala lett az újtelepi véradás

2026. jan. 19.

Mindent bevetett az immár hagyományos közösségi akció életben tartásáért a Városvédők Újtelepért Egyesület és a Magyar Vöröskereszt területi szervezete – a vége átütő siker: szombaton a célzott 40 fő helyett 56 önkéntes vállalta a csapolást!
 

„Boldogító igen!” – idén újra esküvő kiállítás csalogatott a Mondbach-kúriába (galériával)

2026. jan. 19.

A tavalyi nagy siker után ismét megszervezték az esküvő kiállítást - másodjára is remek hangulat és kiváló szakemberek várták a látogatókat. A kúria ismét fényesen bizonyította, hogy az esküvők ünnepi pompája bizony megfér a falai között. 

"... egy reménységre kaptatok elhívást is" – imahét, már mától

2026. jan. 19.

Folytatják az elmúlt esztendők nemes hagyományát, négy napon át tartó egyetemes imahétre várják a híveket a város templomaiban. A sorozat már ma délután kezdődik!

  • További hírek

Friss hírek

  1. Szabadkori a Szalkin – amikor a tél újra olyan, mint régen

  2. Nagy kihívás a hideg: több csatornán segít az önkormányzat a téli krízishelyzetekben

  3. Jégpályák Éjszakája Dunaújvárosban is (videóval, galériával)

  4. "Start a jövőért": a Danube Education Alapítvány is döntős

  5. Kell-e szünetet tartani a melatonin szedésében?

Videók

Embedded thumbnail for Jégpályák Éjszakája Dunaújvárosban is (videóval, galériával)

Jégpályák Éjszakája Dunaújvárosban is (videóval, galériával)

Embedded thumbnail for DSTV: Luther Pub a város szobrairól

DSTV: Luther Pub a város szobrairól

Embedded thumbnail for DSTV: kelendő a város jótét pizzája

DSTV: kelendő a város jótét pizzája

Top hírek

  1. Tragikus becsapódás, végzetes ütközés

  2. Sikeres seregszemle a boldogító "igen" jegyében (galéria)

  3. A közösség diadala lett az újtelepi véradás

  4. Töltsünk együtt egy délutánt – már lehet jelentkezni a Kolbásztöltő Fesztiválra!

  5. „Boldogító igen!” – idén újra esküvő kiállítás csalogatott a Mondbach-kúriába (galériával)

Galéria

Jégpályák Éjszakája (2026)

Esküvő kiállítás (2026)

Újévi Gála (2026)

Dunaújváros Hetilap

XV. évfolyam 2. szám - 2026.01.16.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő