Dunaújváros Hetilap

Gyurcsányék nálunk kezdték a kampányt

2017. szeptember 12. (kedd) 19:58 - Molnár Emese

Országjáró kampánykörútjának első állomásaként Dunaújvárosban tartott lakossági fórumot Gyurcsány Ferenc, a Demokratikus Koalíció elnöke.

A Városháza „C” szárnyának rendezvénytermében megtartott fórumra mintegy százötven látogató érkezett. Gyurcsány Ferenc azzal kezdte, a jövő évi választások tétje, hogy Magyarország milyen Európát szeretne, amely évtizedekre befolyásolhatja a jövőt.

Mint mondta, egy felelős ellenzéknek felelős ígéreteinek is kell lennie, például nem lehet máról holnapra nyugati béreket elérni Magyarországon- utalva a Jobbik Magyarországért Mozgalom béruniós kampányára. Szerinte olyan béreket csak ütemezetten, évtized, vagy akár évtizedek múlva lehetne elérni. Azt mondta, visszafogottnak kell lenni, csak azt szabad ígérni, amit véghez is lehet vinni. Hozzátette azt is, be kell bizonyítania a jobbiknak, hogy megváltozott, mert nem lehet az, hogy két éve még EU-s zászlót égetnek, most pedig még több jogot adnának át az EU-nak. Idő kell ahhoz, hogy látható legyen, megváltozott a párt, és ez az idő nem 2018-ban jön el. Aztán arról szólt, hogy a demokratikus ellenzéknek össze kell fogni, és bízik abban, hogy ha késlekedéssel is, de lesz megállapodás.  Azt is mondta, a Demokratikus Koalíció ha kis lépésekben is, de halad előre, és ott lesz a következő ciklusban is a Parlamentben. Szólt arról, hogy a múlt kudarcából tanulni kell, és ő úgy látja, komolyan kell venni a DK azon jelmondatát, hogy ez mindenki Magyarországa.

Beszélt arról, hogy kormányra kerülésükkor az oktatásban és a médiában lehetne gyors sikereket elérni, de sokkal nehezebb feladat már az egészségügyben rendet tenni, hogy a ciklus végére jól megfizetett dolgozók és rövidebb várólisták legyenek. Mint mondta, a nyugdíjakat illetően sem szabad radikális ígéretet tenni, például nem ígér 13. havi nyugdíjat, mert nincs rá pénz. Azon lehetne elgondolkodni, hogy lehetne-e pár évig differenciálisan emelni, hogy az alacsony nyugdíjakat jobban meg lehetne-e emelni, mint a magasabb értékű nyugdíjakat.  

Gyurcsány Ferenc beszéde után az érdeklődők tehettek fel kérdéseket, de a fórum ezen része már nem volt sajtónyilvános.

A rovat további hírei: Közélet

A nap legfontosabb eseményei - D+ TV Híradó

A nap legfontosabb eseményei - D+ TV Híradó

2017. szeptember 25. (hétfő)

Szent Mihály Nap, tűzoltóverseny a Szalki-szigeten, Dunaferr Kupa - egy csokorban a nap legfontosabb hírei a D+ TV Híradójában.

Így mulattunk két napig a főtéren

Így mulattunk két napig a főtéren

2017. szeptember 24. (vasárnap)

A futóversennyel vette kezdetét az Itthon vagy, Magyarország szeretlek! elnevezésű országos programsorozat városunkban szombat reggel. A kétnapos kavalkád vasárnap folytatódott, sor került többek között néptánc találkozóra, és fellépett Vastag Tamás, valamint a Rockbox Zenekar. A rendezvény hagyományosan a Szent Mihály-napi tűzgyújtással és a tűz körüli tánccal zárták.

 

A nap legfontosabb eseményei - D+ TV Híradó

A nap legfontosabb eseményei - D+ TV Híradó

2017. szeptember 24. (vasárnap)

Szépül a város, Kulináris Kavalkád Nagyvenyimen, újabb DPADE győzelem - egy csokorban a nap legfontosabb hírei a D+ TV Híradójában.

Most a csantevériak jöttek

Most a csantevériak jöttek

2017. szeptember 24. (vasárnap)

A nyári látogatást viszonozva, szombaton városunkban látták vendégül a csantavéri küldöttséget. A program elmaradhatatlan része volt a barátságos focimeccs, amelytől még a szemerkélő eső és szél sem tántorította el a csapatokat.

Kulináris kavalkád Nagyvenyimen

Kulináris kavalkád Nagyvenyimen

2017. szeptember 24. (vasárnap)

Szüreti felvonulással egybekötött kulináris kavalkádot tartottak Nagyvenyimen szombaton.

A nap legfontosabb eseményei - D+ TV Híradó

A nap legfontosabb eseményei - D+ TV Híradó

2017. szeptember 23. (szombat)

Halálos baleset, Fut a város, Kukoricaváltó a szilágyi iskolában - egy csokorban a nap legfontosabb hírei a D+ TV Híradójában.

A nap legfontosabb eseményei - D+ TV Híradó

A nap legfontosabb eseményei - D+ TV Híradó

2017. szeptember 22. (péntek)

Autómentes nap, laborfejlesztés, hazai siker női kézilabdában - egy csokorban a nap legfontosabb hírei a D+ TV Híradójában.