Dunaújváros Hetilap

Megőrizni az értékeket

2017. szeptember 13. (szerda) 16:51 - Molnár Emese

Háromnapos ünnepséget tartottak előző hétvégén Kunszentmiklóson. A hagyományőrzésre nagy hangsúlyt feketető településen immár huszonharmadik alaklommal hirdették meg a Szentmiklósi Napokat, amelyen többek között koncertekkel, birkapörkölt-főző versennyel várták a térség polgárait, valamint felavattak egy kunkaput a vásártér mellett és emlékkiállítás is nyílt Galambos Sándorról, az egykori iskolaigazgatóról.

Utóbbi kiállítás megnyitójára a Varga Domokos Általános  Művelődései Központban került sor. Lesi Árpád, Kunszentmiklós polgármestere azt mondta, egy közösség úgy tudja megőrizni identitását, hogy ha visszanyúl a múltba és megőrzi az értékeket. Jó szívvel gondol vissza Galambos Sándor igazgatóra és feleségére, akik mindketten tanították őt is az általános iskolában. Beszélt arról is, hogy a jövőben egy állandó helyen szeretnének emléket állítani az iskolaigazgatóról, és a család által felajánlott könyveket pedig méltó módon fogják őrizni az iskola könyvtárában, hogy a modern technikai eszközök világában az írott történelmet is megtanulhassa, megismerhesse az utókor.

Galambos Sándor emlékkiállításának nyitóbeszédét a fia, térségünk országgyűlési képviselője, dr. Galambos Dénes tartotta. A képviselő büszkén beszélt kunszentmiklósi gyökereiről, édesapja munkásságáról, és arról, hogy lokálpatriótaként mindig szívesen tér vissza szülővárosába. Mint mondta, Kunszentmiklóson született, ide járt általános iskolába, itt végezte a középiskolai tanulmányait, itt ismerte meg feleségét, és tulajdonképpen az ifjúkora, fiatalsága ide köti.

- Édesapám Baranyából, Pécsről származott, és édesanyámmal már itt, Kunszentmiklóson találkoztak. Negyvenkét éven át végzett alkotó tevékenységet. Pedagógusként kezdte, és ezen a pályán vezetői munkát is vállalat. Tizenhat éven keresztül volt a helyi általános iskola igazgatója. A kiállításnak helyet adó intézmény létrehozása, amely ma is általános iskolaként működik, az ő nevéhez kötődik, 1985-ben adtak át. Emellett helytörténészként bekapcsolódott a kun hagyományok feldolgozásába is. A kunok mellett a másik kedven témája Petőfi Sándor és kunszentmiklósi kapcsolata volt. Nem egy hosszú időszakot töltött itt, de az nagyon tevékeny volt, amelyre mi, lokálpatrióták büszkék vagyunk és ápoljuk a hagyományokat- mondta dr. Galambos Dénes.

 

A rovat további hírei: Közélet

A nap legfontosabb eseményei - D+ TV Híradó

A nap legfontosabb eseményei - D+ TV Híradó

2017. szeptember 25. (hétfő)

Szent Mihály Nap, tűzoltóverseny a Szalki-szigeten, Dunaferr Kupa - egy csokorban a nap legfontosabb hírei a D+ TV Híradójában.

Így mulattunk két napig a főtéren

Így mulattunk két napig a főtéren

2017. szeptember 24. (vasárnap)

A futóversennyel vette kezdetét az Itthon vagy, Magyarország szeretlek! elnevezésű országos programsorozat városunkban szombat reggel. A kétnapos kavalkád vasárnap folytatódott, sor került többek között néptánc találkozóra, és fellépett Vastag Tamás, valamint a Rockbox Zenekar. A rendezvény hagyományosan a Szent Mihály-napi tűzgyújtással és a tűz körüli tánccal zárták.

 

A nap legfontosabb eseményei - D+ TV Híradó

A nap legfontosabb eseményei - D+ TV Híradó

2017. szeptember 24. (vasárnap)

Szépül a város, Kulináris Kavalkád Nagyvenyimen, újabb DPADE győzelem - egy csokorban a nap legfontosabb hírei a D+ TV Híradójában.

Most a csantevériak jöttek

Most a csantevériak jöttek

2017. szeptember 24. (vasárnap)

A nyári látogatást viszonozva, szombaton városunkban látták vendégül a csantavéri küldöttséget. A program elmaradhatatlan része volt a barátságos focimeccs, amelytől még a szemerkélő eső és szél sem tántorította el a csapatokat.

Kulináris kavalkád Nagyvenyimen

Kulináris kavalkád Nagyvenyimen

2017. szeptember 24. (vasárnap)

Szüreti felvonulással egybekötött kulináris kavalkádot tartottak Nagyvenyimen szombaton.

A nap legfontosabb eseményei - D+ TV Híradó

A nap legfontosabb eseményei - D+ TV Híradó

2017. szeptember 23. (szombat)

Halálos baleset, Fut a város, Kukoricaváltó a szilágyi iskolában - egy csokorban a nap legfontosabb hírei a D+ TV Híradójában.

A nap legfontosabb eseményei - D+ TV Híradó

A nap legfontosabb eseményei - D+ TV Híradó

2017. szeptember 22. (péntek)

Autómentes nap, laborfejlesztés, hazai siker női kézilabdában - egy csokorban a nap legfontosabb hírei a D+ TV Híradójában.