Dunaújváros Hetilap

Méltóak vagyunk a Nemzet Sportvárosa címre

2017. szeptember 13. (szerda) 15:06 - Molnár Emese

Megújul a radari sporttelep: a küzdősportcsarnok, az atlétikai futófolyosó, az ott található öltözők felújítása és két műfüves pálya építése összesen mintegy 630 millió forintból valósul meg jövő év tavaszáig.

Sajtóbejárást tartott a radari sporttelepen dr. Dorkota Lajos, Fejér megye és Dunaújváros díszpolgára, Cserna Gábor polgármester, Mádai Balázs, a DVG Zrt. elnök-vezérigazgatója, a Dunai Ökölvívó Sportegyesület elnöke, Kovács Judit, a DVG Zrt. igazgatósági tagja, Hosszú János és Bánkuti Zsolt, mint a DÖSE képviselői, Sulák András, a DÖSE szakmai vezetője, valamint Erdei Zsolt, a Magyar Ökölvívó Szakszövetség elnöke.

Mint azt Mádai Balázs felvázolta, a Modern Városok Program keretében néhány héten belül elkezdődhet a radari sporttelep felújítása. Mintegy 630 millió forintból felújítják a küzdősportcsarnokot, az atlétikai pályát, az ott található öltözőket, valamint két műfüves focipályát is kialakítanak a területen. Első ütemben a küzdősportcsarnokot újítják fel, a kivitelezést néhány héten belül elkezdik, és várhatóan jövő év februárjára készülnek el vele. Után kerül sor az atlétikai pálya felújítására és a műfüves pályák kialakítására, amellyel jövő tavaszra végezhetnek.  Beszélt arról is, hogy az elmúlt időszakban komoly sikereket értek el a DÖSE színeiben versenyző utánpótlás korú ökölvívók hazai és nemzetközi megmérettetéseken egyaránt, és bízik benne, hogy egyre erősödni fog a dunaújvárosi bokszolói bázis az országos viszonylatban is. Éppen ezért a bejárásra elhívták Erdei Zsoltot, hogy a szakszövetség is véleményezze a terem kialakításának lehetőségét.

Erdei Zsolt elmondta, a felvázolt tervek alapján (többek között két ring az edzésekre és egy kiemelt, nemzetközi szabványoknak megfelelő szorító kialakítása), Dunaújvárosban egy országosan is egyedülálló, európai színvonalú küzdősportcsarnok épül, ahová a későbbiekben számos versenyt, országos bajnokságot, vagy kisebb nemzetközi tornákat is meg lehet rendezni. Hozzátette, a szakszövetség igyekszik mindenben támogatni, segíteni a dunaújvárosi egyesületet.

Cserna Gábor polgármester arról beszélt, a kézilabdacsarnok hatmilliárd forintos beruházása, a Dunaferr iskola villamos tagozati tornatermének százmillió forintos felújítása után most újabb fejlesztéseket jelenthetnek be, amely azt igazolja, hogy méltóak vagyunk a Nemzet Sportvárosa címre, amelyet még 2000-ben nyert el a város.

A fejlesztések sora ezzel még nem állt meg, hiszen ahogy azt dr. Dorkota Lajos elöljáróban elmondta, a Magyar Közlönyben is megjelent kormányhatározat alapján, a Szalki-sziget fejlesztését 1,1 milliárd forintból folytathatják, valamint 400 millió forintból a volt vidámparki területen két fedett teniszpályát építhetnek.

- Tavaly májusban írt alá együttműködési megállapodást a Modern Városok Program fejlesztéseiről Orbán Viktor miniszterelnök és Cserna Gábor polgármester. Ezen fejlesztéseket jelenthetjük be most folyamatosan, hiszen sorra kapjuk meg rá a forrásokat. A fejlesztési elképzelések, amelyeket két év előkészítő munka után állítottunk össze, Dunaújváros körülbelül 15 éves jövőjét ölelik fel- mondta dr. Dorkota Lajos.

A radari sporttelep bejárása

A radari sporttelep bejárása - fotó: Sándor Judit
A radari sporttelep bejárása - fotó: Sándor Judit
A radari sporttelep bejárása - fotó: Sándor Judit
A radari sporttelep bejárása - fotó: Sándor Judit
A radari sporttelep bejárása - fotó: Sándor Judit
A radari sporttelep bejárása - fotó: Sándor Judit
A radari sporttelep bejárása - fotó: Sándor Judit
A radari sporttelep bejárása - fotó: Sándor Judit
A radari sporttelep bejárása - fotó: Sándor Judit
A radari sporttelep bejárása - fotó: Sándor Judit
A radari sporttelep bejárása - fotó: Sándor Judit
A radari sporttelep bejárása - fotó: Sándor Judit
A radari sporttelep bejárása - fotó: Sándor Judit
A radari sporttelep bejárása - fotó: Sándor Judit
A radari sporttelep bejárása - fotó: Sándor Judit
A radari sporttelep bejárása - fotó: Sándor Judit
A radari sporttelep bejárása - fotó: Sándor Judit
A radari sporttelep bejárása - fotó: Sándor Judit
A radari sporttelep bejárása - fotó: Sándor Judit
A radari sporttelep bejárása - fotó: Sándor Judit
A radari sporttelep bejárása - fotó: Sándor Judit
A radari sporttelep bejárása - fotó: Sándor Judit
A radari sporttelep bejárása - fotó: Sándor Judit
A radari sporttelep bejárása - fotó: Sándor Judit
A radari sporttelep bejárása - fotó: Sándor Judit
A radari sporttelep bejárása - fotó: Sándor Judit
A radari sporttelep bejárása - fotó: Sándor Judit
A radari sporttelep bejárása - fotó: Sándor Judit
A radari sporttelep bejárása - fotó: Sándor Judit

A rovat további hírei: Közélet

A nap legfontosabb eseményei - D+ TV Híradó

A nap legfontosabb eseményei - D+ TV Híradó

2017. szeptember 25. (hétfő)

Szent Mihály Nap, tűzoltóverseny a Szalki-szigeten, Dunaferr Kupa - egy csokorban a nap legfontosabb hírei a D+ TV Híradójában.

Így mulattunk két napig a főtéren

Így mulattunk két napig a főtéren

2017. szeptember 24. (vasárnap)

A futóversennyel vette kezdetét az Itthon vagy, Magyarország szeretlek! elnevezésű országos programsorozat városunkban szombat reggel. A kétnapos kavalkád vasárnap folytatódott, sor került többek között néptánc találkozóra, és fellépett Vastag Tamás, valamint a Rockbox Zenekar. A rendezvény hagyományosan a Szent Mihály-napi tűzgyújtással és a tűz körüli tánccal zárták.

 

A nap legfontosabb eseményei - D+ TV Híradó

A nap legfontosabb eseményei - D+ TV Híradó

2017. szeptember 24. (vasárnap)

Szépül a város, Kulináris Kavalkád Nagyvenyimen, újabb DPADE győzelem - egy csokorban a nap legfontosabb hírei a D+ TV Híradójában.

Most a csantevériak jöttek

Most a csantevériak jöttek

2017. szeptember 24. (vasárnap)

A nyári látogatást viszonozva, szombaton városunkban látták vendégül a csantavéri küldöttséget. A program elmaradhatatlan része volt a barátságos focimeccs, amelytől még a szemerkélő eső és szél sem tántorította el a csapatokat.

Kulináris kavalkád Nagyvenyimen

Kulináris kavalkád Nagyvenyimen

2017. szeptember 24. (vasárnap)

Szüreti felvonulással egybekötött kulináris kavalkádot tartottak Nagyvenyimen szombaton.

A nap legfontosabb eseményei - D+ TV Híradó

A nap legfontosabb eseményei - D+ TV Híradó

2017. szeptember 23. (szombat)

Halálos baleset, Fut a város, Kukoricaváltó a szilágyi iskolában - egy csokorban a nap legfontosabb hírei a D+ TV Híradójában.

A nap legfontosabb eseményei - D+ TV Híradó

A nap legfontosabb eseményei - D+ TV Híradó

2017. szeptember 22. (péntek)

Autómentes nap, laborfejlesztés, hazai siker női kézilabdában - egy csokorban a nap legfontosabb hírei a D+ TV Híradójában.