Dunaújváros Hetilap

Tisztújító taggyűlés a Fidesznél

Molnár Emese - 2017. szeptember 11. 8:35

Ismét Cserna Gábornak szavaztak bizalmat a tagok a Fidesz Dunaújvárosi Szervezetének elnöki feladataira a tisztújító ülésen, valamint bemutatták Mészáros Lászlót, mint Újtelep és a Béke városrész egyik területének felelősét.

Tisztújító gyűlést tartott a Fidesz helyi szervezete szerdán. Az alapszabály szerint erre kétévente kerül sor. A tagok egyhangú szavazattal ismét Cserna Gábornak adtak bizalmat a helyi szervezet vezetésére, az elnökséget pedig továbbra is Nagy Zoltánné, dr. Ragó Pál és Sztankovics László alkotja. A taggyűlésen értékelték az elmúlt időszakot, és megfogalmazták a jövőbeni feladatokat. Cserna Gábor bejelentette azt is, hogy Újtelepen és a Béke városrész egyik területén (9-es számú választókerület) a Fidesz felelőse Mészáros László lesz. 

Mészáros László komoly tervekkel, célkitűzésekkel végzi ezt a megbízatást.

- Az a feladatom, hogy egyeztessek a lakókkal, milyen problémák tapasztalhatók ezen a területen, ezáltal megfogalmazni azokat a célokat, amelyekkel jobbá tehetjük a környezetüket. Már felvettem a kapcsolatot a Városvédők Újtelepért Egyesülettel is, akik felvázolták azon közösségi problémákat, amelyekre megoldást találhatunk.

A perkátai születésű Mészáros László Budapesten végezte el a középiskolai tanulmányait, utána a dunaújvárosi óragyárban helyezkedett el. Huszonöt éven keresztül dolgozott a helyi vendéglátóiparban, olyan népszerű helyeken, mint például a Hungar Hotels Arany Csillag szállodában, a Hangulat presszóban, a Kiscsillag sörözőben, a Kiskohászban, így nagyon sokan ismerhetik. Közben folyamatosan képezte magát. 2010-től pedig a Szent Pantaleon Kórház üzemeltetési és vagyonvédelmi részlegvezetője.

- Nagy megtiszteltetés számomra a feladat. Mindig is csapatjátékos, közösségi ember voltam, szeretem a társaságot, és azt, ha segíthetek másoknak. Úgy gondolom, ezen a területen még többet tudok adni, még többet tehetek az emberekért azon értékek mentén, amelyet pártunk képvisel. A munkám miatt folyamatosan kapcsolatban vagyok a hatóságokkal, így bárki elérhet a nap 24 órájában, amellett, hogy jómagam is keresem a kapcsolatokat a térségben élőkkel- mondta Mészáros László, aki hozzátette, nem titkolt célkitűzése az sem, hogy önkormányzati képviselőként dolgozhasson a körzetért.

A rovat további hírei: Közélet

Ünnepi forgatag a kúriában

Ünnepi forgatag a kúriában

2025. aug. 20.

Töltsük együtt a jeles napot államalapításunk és az új kenyér ünnepén! Augusztus 20. alkalmából városunk önkormányzata közös ünneplésre vár mindenkit a Mondbach-kúriában ma délután – itt az estébe nyúló ünnepi forgatag részletes kínálata!

Nagyon kell segítség az álláskereséshez

Nagyon kell segítség az álláskereséshez

2025. aug. 19.

Elsősorban a vasmű csoportos létszámleépítése nyomán álláskeresővé vált munkavállalóknak szerveztek gyakorlati tanácsadó napot a Városháza "C" szárnya házasságkötő és rendezvénytermében a közelmúltban. Első nekifutásra is szép sikerrel.

Monumentális alkotás festékszóróval

Monumentális alkotás festékszóróval

2025. aug. 18.

Az utóbbi években a graffiti szó egyre kedveltebb Dunaújvárosban – számos helyen díszítették fel művészek trafóházak, falak oldalát. AZ Arany János Általános Iskola egyik fala hatalmas alkotással gazdagodott – Harsányi Zotmund Bence és Boros István jóvoltából átalakult az intézmény látképe.

Ki kapja a "Dunaújváros Egészségügyéért" díjat? Várják a javaslatokat!

Ki kapja a "Dunaújváros Egészségügyéért" díjat? Várják a javaslatokat!

2025. aug. 17.

Dunaújváros közgyűlése minden évben "Dunaújváros Egészségügyéért" díjat adományoz. A díjazott személyére bárki javaslatot tehet – egészen szeptember végéig.

DSTV: együtt ünnepelhet a város augusztus 20-án

DSTV: együtt ünnepelhet a város augusztus 20-án

2025. aug. 17.

A hagyományokhoz híven közösen ünnepelhetjük államalapításunk évfordulóját, derül ki a DSTV anyagából. A témában írt beharangozónkat már olvashatták, most itt az augusztus 20-án várható forgatag menetrendjének előzetes összegzése. Hangkép.

Várják a javaslatokat a "Szociális Munkáért – Dunaújváros" díjra

Várják a javaslatokat a "Szociális Munkáért – Dunaújváros" díjra

2025. aug. 16.

Dunaújváros önkormányzata idén is díjazza majd azt a személyt, aki Dunaújvárosban a szociális munka területén kiemelkedő tevékenységet fejtett ki a lakosság szolgálatában, a közéleti munkában. Felhívás.

Új helyszín, új alkalom, (nem) csak kétkerekűsöknek!

Új helyszín, új alkalom, (nem) csak kétkerekűsöknek!

2025. aug. 15.

Szülinapi zsúrral egybekötött alkalommal debütál új véradási helyszínként a V2 Motorock Cukrászda – az önkénteseket, naná, a motoros véradókat is szombaton délután várják a Béke körúti bázison! Flyer.