Dunaújváros Hetilap

A Jobbik visszahozná a korkedvezményes nyugdíjat

2017. október 12. (csütörtök) 16:35 - Molnár Emese

Fontosnak tartja a korkedvezményes nyugdíj visszavezetését Pintér Tamás, a Jobbik Magyarországért Mozgalom országgyűlési képviselője.

Erről tartott sajtótájékoztatót a képviselő csütörtökön. Mint mondta, a korkedvezményes nyugdíj körülbelül félmillió embert érint, 80-90 százalékuk fizikai munkás, a nehéziparban dolgozik. Arról szólt, hogy a versenyszféra és a kormány állandó fórumán több javaslat elhangzott, de ennek ellenére a kormány nem vezeti vissza. Beszélt arról is, hogy a vasműben és a papírgyárban dolgozók szervezetét is próbára teszi a kemény munka, a korkedvezményes nyugdíj pedig a tisztességes nyugdíjba vonulás lehetőségét biztosítaná számukra. Arra kéri a térségben élőket, hogy akiket érint ez a korkedvezményes nyugdíjba vonulási lehetőség, keressék fel a képviselőt, mondják el személyes történeteiket, hogy ezzel is érvelhessenek a visszavezetés mellett. Hozzátette, a Jobbik kormányra kerülésekor visszaállítaná a korkedvezményes nyugdíjat.

A rovat további hírei: Közélet

D+ Híradó - Jótékonyság, győzelem itthon

D+ Híradó - Jótékonyság, győzelem itthon

2017. december 15. (péntek)

Adományátadó a "C" szárnyban, családtámogatás, győzelem hazai pályán - egy csokorban a nap legfontosabb hírei a D+ TV Híradójában.

2019 őszére elkészülhet a sportcsarnok teljes felújítása

2019 őszére elkészülhet a sportcsarnok teljes felújítása

2017. december 15. (péntek)

A mai napon írták alá a dunaújvárosi sportcsarnok (kézilabda akadémia) felújításáról szóló végleges támogatói okiratot. Mint azt Cserna Gábor polgármester elmondta, a két aláíró fél a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium és városunk önkormányzata volt.

Jobbik sajtótájékoztató

Jobbik sajtótájékoztató

2017. december 14. (csütörtök)

Meddig még? címmel sajtótájékoztatót tartott Pintér Tamás a Jobbik Magyarországért Mozgalom országgyűlési képviselője csütörtökön a párt irodájában.

D+ Híradó - Közgyűlés, évzáró

D+ Híradó - Közgyűlés, évzáró

2017. december 14. (csütörtök)

Decemberi közgyűlés, oktatási együttműködés, évzáró a Dunaferr SE-nél - egy csokorban a nap legfontosabb hírei a D+ TV Híradójában.

Örömmel és szeretettel feltöltve

Örömmel és szeretettel feltöltve

2017. december 14. (csütörtök)

Hatvannyolc család karácsonyát tudták szebbé tenni a Fidesz helyi szervezetnének jótékonysági akciójával.

Harminchárom millió forint a közbiztonság növelésére

Harminchárom millió forint a közbiztonság növelésére

2017. december 14. (csütörtök)

Az év utolsó ülését tartotta csütörtökön városunk közgyűlése. Az ünnepi hangulat jegyében a Mindannyian Mások Vagyunk Egyesület táncosai, a Búzavirág Dalkör, a Móricz iskola kórusa készült karácsonyi műsorral, majd ezután átadták a Dunaújváros Egészségügyéért díjakat. Ezt követően a képviselők megkezdték a döntéshozói munkát, mintegy 65 napirendi pontról tárgyaltak.

Átadták a Dunaújváros Egészségügyéért Díjat

Átadták a Dunaújváros Egészségügyéért Díjat

2017. december 14. (csütörtök)

A csütörtöki közgyűlés elején ünnepélyes keretek között adták át a Dunaújváros Egészségügyéért díjakat. Ezt az elismerést idén dr. Markovics Gabriella, a Szent Pantaleon Kórház főorvosa, dr. Máté Ágnes, a Sürgősségi Betegellátó Osztály osztályvezető főorvosa, valamint a Szent Pantaleon Kórház-Rendelőintézet Traumatológiai Osztályának kollektívája részére adományozta a közgyűlés.