Nem leszünk bevándorlóország!
Amíg a Fidesz-KDNP kormányoz, nem fogjuk hagyni, hogy Magyarországot bevándorlóországgá változtassák, mindent meg fogunk tenni, hogy megvédjük a magyar emberek biztonságát.
Ezt hangsúlyozta lapunknak dr. Galambos Dénes, térségünk országgyűlési képviselője, akit a most induló nemzeti konzultáció okáról, jelentőségéről kérdeztünk.
- A Fideszfrakció arra kérte a kormányt, hogy indítson nemzeti konzultációt a Soros-tervről. Soros György terve egész Európát és hazánkat is fenyegeti, ezért erről a tervről minden magyar embert tájékoztatni kell, és minden magyar embernek lehetővé kell tenni, hogy elmondhassa róla a véleményét.
Mit takar pontosan a Soros-terv?
- A Sorosterv része, hogy Európának évi egymillió bevándorlót kell befogadnia, le kell bontani a határvédelmi kerítéseket, a bevándorlókat kötelezően szét kell osztani a tagországok között, minden bevándorlónak két év alatt fejenként 9 millió forint pénzügyi segélyt kell adni, a migránsok finanszírozását pedig hitelekből, adóemelésből és az uniós támogatások csökkentéséből kell megoldani. Erről mind maga Soros György beszélt. A kvótaperben hozott döntés pedig megnyitotta az ajtót a Soros-terv végrehajtása előtt.
A kormány végre fogja hajtani az Európai Bíróság kvótaítéletet, és befogadja a szóban forgó 1300 migránst?
- Az Európai Bíróság ítélete Magyarországot nem kötelezi semmire, ez az ítélet csak arról szól, hogy a bíróság szerint a kvótadöntés jogszerű volt. Tudomásul vesszük az Európai Bíróság ítéletét, de ez a döntés nem ok arra, hogy Magyarország megváltoztassa migránsokat elutasító bevándorláspolitikáját. Brüsszel a Sorosterv végrehajtásán dolgozik, fel akarják gyorsítani a betelepítéseket. A per egyelőre csak 1300 migráns betelepítéséről szól, de ez csak a kezdet lenne. Az Európai Bizottság a kvótaítélet napján bejelentette, hogy már dolgoznak az állandó, felső korlát nélküli mechanizmuson és még ebben az évben tető alá akarják hozni. Ez azt jelentené, hogy a migránsok futószalagon érkeznének a tagállamokba és a migrációnak soha nem lenne vége. A kvóta meghívót jelent nekik, Afrikában tízmilliók készülnek Európába. Néhány éven belül rá se ismernénk Magyarországra. A Fidesz-KDNP kormány sosem fog hozzájárulni, hogy Magyarországot bevándorlóországgá változtassák.
Egyes ellenzéki vélemények szerint, ha nem hajtjuk végre az Európai Bíróság kvótaítéletét, az azt jelenti, hogy ki akarunk lépni az EU-ból.
- Ez hazugság. Magyarország, a magyar emberek és a magyar kormány az EU elkötelezett tagja. Senki nem akar kilépni az EUból, egyszerűen csak nem értünk egyet Brüsszel elhibázott bevándorláspolitikájával, nem akarjuk, hogy Európát és Magyarországot elárasszák a migránsok. Aki szereti Európát, akinek fontos Európa, az éppen, hogy megvédi. Megvédi a határait, a lakosságát, a kultúráját. A magyar kormány ezt teszi.
Fotó:MTI
Az ellenzék szerint nincs Soros-terv…
- A bevándorláspárti erők és a bevándorláspárti ellenzék most azt mondja, hogy nincs Sorosterv, mert el akarják titkolni az emberek előtt. Két évvel ezelőtt azt mondták, nincs bevándorlás, de látjuk, hogy van. Egy évvel ezelőtt azt mondták, hogy nincsen kötelező kvóta, azóta láthatjuk, hogy ez is van. Most azt mondják, hogy nincs Soros-terv, de igenis van, ráadásul Brüsszel és a bevándorláspárti ellenzék végre akarja hajtani. Az ellenzéki pártok többször nyilvánvalóvá tették, hogy ha hatalomra kerülnek, le akarják bontani a kerítést, készek beengedni a migránsokat, készek végrehajtani a kvótát. A hatalomért cserébe, veszélybe sodornák a magyar emberek biztonságát és Magyarország jövőjét. Amíg a Fidesz-KDNP kormányoz, nem fogjuk hagyni, hogy Magyarországot bevándorlóországgá változtassák, mindent meg fogunk tenni, hogy megvédjük a magyar emberek biztonságát, ezzel együtt pedig egész Európát, az európai kultúrát.
Kemény csatára lehet számítani kvóta-ügyben az Európai Parlamentben?
- Igen, a magyar kormány bevándorláspolitikája ugyanis a Soros-terv útjában áll. Ezért szükségünk lesz a magyar emberek támogatására. A magyar embereknek joguk van elmondani a véleményüket arról, hogy támogatják-e a Soros-tervet vagy sem. Ezért fontos a nemzeti konzultáció. Arra kérünk mindenkit, hogy vegyen részt a hamarosan induló nemzeti konzultáción, mondja el véleményét és töltse majd ki a kormány által küldött kérdőívet.
A rovat további hírei: Közélet
Önkéntesek, figyelem, már tart a nyári véradókampány!
2025. júl. 16.
Nagyszabású nyári kampányt kezdett az Országos Vérellátó Szolgálat (OVSz) és a Magyar Vöröskereszt (MVK). A kezdeményezés jelmondata mindennél többet mond: „Amíg te pihensz, a véred életet ment!” A lokális helyzetről is beszámolunk!
Megújult a lépcső a védőnői tanácsadónál
2025. júl. 15.
Ígéretet tettek, így megvalósították – a 4. választókerületben újabb fejlesztés készült el. A Martinovics utcában található védőnői szolgálat mellett a lépcső kiegészült egy lejáróval és korláttal, melynek köszönhetően a babakocsival érkező kismamáknak is egyszerűbb lett a közlekedés.
Édes megtiszteltetés: tarolt a CsoKiss Csokoládé Manufaktúra bonbonja
2025. júl. 14.
A CsoKiss Csokoládé Manufaktúra városunk egyik édes ékköve – nemzetközi színtéren is híresek minőségi csokoládékülönlegességeikről. A közelmúltban újabb megtiszteltetésben volt részük, ugyanis abszolút győztesek lettek az Év pálinkás bonbonja versenyén.
Hegyekben állt a tilosban lerakott zöldhulladék
2025. júl. 11.
Visszatérő probléma ellen lépett fel Mezei Zsolt városüzemeltetésért felelős alpolgármester – a Barátság városrészben ismeretlenek a közterületre rakják le a nem kívánatos zöldhulladékot. A helyzet nemcsak bosszantó, hanem költséges is: az elszállítása minden esetben a városi büdzsét terheli.
"... mindig is a munkából élő emberek városa volt"
2025. júl. 11.
Dunaújváros adott otthont a Vasas Szakszervezeti Szövetség éves vándorgyűlésének, a 35. VASAS Nyári Egyetemnek. A várost Szabó Zsolt gazdasági alpolgármester képviselte, aki köszöntőjében a szolidaritás fontosságáról beszélt.
Dunaújváros Kenyere: jelentős adomány – most az óvodának
2025. júl. 10.
A Dunaújváros Kenyere jótékonysági akció elmúlt negyedévében összesen 8041 darab kenyeret adtak el, az 50 forintoknak köszönhetően így 402 ezer 50 forintnyi támogatás gyűlt össze. Az adományban ezúttal a Dunaújvárosi Óvoda részesült.
Önkormányzatunk és a KIÉT fontos törvénymódosítási javaslatot fogalmazott meg
2025. júl. 10.
Szabó Zsolt gazdasági alpolgármester tájékoztatása szerint az önkormányzat, valamint a Költségvetési Intézmények Érdekegyeztető Tanácsa (KIÉT) hivatalosan is kezdeményezi, hogy a Megyei Jogú Városok Szövetsége indítson párbeszédet és törvénymódosítási javaslatot az oktatási, kulturális, szociális ágazatok bérfelzárkóztatása érdekében.