Bartók Kamaraszínház és Művészetek háza

Jazzy Stripe a Művészben

Vass Ádám - 2017. november 10. 12:08

Folytatódik a Művész Presszó péntek esti jazz-sorozata, ma a könnyedebb, populárisabb műfajokat is előszeretettel megszólaltató Jazzy Stripe lép a közönség elé.

Nem először járnak városunkban a Jazzy Stripe tagjai, ugyanis nyáron már találkozhatott a formációval a jazz szerető közönség. A Művész presszóban péntek este nyolckor lép fel a Csík Dániel alapító basszusgitárosból, Oláh Dezső zongoristából, Möntör Máté gitárosból és Kiss Tamás dobosból álló formáció. A Jazzy Stripe 2015-ben alakult és mindannyian a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem egykori, illetve jelenlegi hallgatói. A csapat tagjai a zene minden műfajában otthonosan mozognak, a klasszikus, rock, funky, latin stílusjegyeket bátran ötvözik a jazz zene elemeivel és az improvizációkkal. Céljuk, hogy különböző ismertebb, populárisabb feldolgozásokat is megszólaltassanak és ne csak a régi jazz dallamait adják át, ezért koncertjeiken mindig egy lazább, könnyedebb hangulat uralkodik.

A rovat további hírei: Kultúra

DSTV: a színek szabadsága a Restiben

DSTV: a színek szabadsága a Restiben

2025. aug. 30.

Folytatódott a bemutatók sora a Resti Bisztróban, derül ki a DSTV összegzéséből. A Rosti iskola diákjainak alkotásaiból rendezett kiállítások után ezúttal Komli Tünde önálló tárlatát láthatják a Vasmű úti egység vendégei A szabadság színei címmel. Hangkép.

Vastaps a Vasasnak a belgiumi fesztiválon

Vastaps a Vasasnak a belgiumi fesztiválon

2025. aug. 29.

Komoly sikereket aratott a fellépéseken, táncházban ismertette a magyar folklórkincs alapjait, és nem mellékesen városunk hírnevét is öregbítette Belgiumban a Dunaújvárosi Vasas Táncegyüttes. Csapatunk a közelmúltban vendégszerepelt a Westerlo-i Nemzetközi Folklórfesztiválon – csodás élmény volt!

Nyárbúcsúztató koncert a Petőfi Művészeti Ligetben

Nyárbúcsúztató koncert a Petőfi Művészeti Ligetben

2025. aug. 28.

Szép élmény ígéretével várja a muzsika híveit a Bartók Kamaraszínház: nyárbúcsúztató, egyúttal évadnyitó koncertet rendeznek a Petőfi Művészeti Ligetben – Ács Dominika főszereplésével. Lélegezz fel – mindenkit várnak szombaton este!

DSTV: nyári könyvélmények a könyvtárból

DSTV: nyári könyvélmények a könyvtárból

2025. aug. 27.

Miközben javában készülnek a KönyvTér forgatagára, a nyár sem telt programok nélkül a József Attila Könyvtárban, derül ki a DSTV összegzéséből. Az intézmény nyári nyitvatartással, de folyamatosan tárt kapukkal várta a betű barátait – az időszak újdonságairól is szó esik a riportban. Hangkép.

DSTV: a csomagolás kihívása a papíriparban

DSTV: a csomagolás kihívása a papíriparban

2025. aug. 21.

Remek bemutató várja a vendégeket a Magyar Papírmúzeumban, derül ki a DSTV összeállításából. Az érdeklődők a csomagolástechnika történetével, illetve papíripari vonatkozásaival is ismerkedhetnek a Papírgyári úti intézmény kiállítóterében. Hangkép.

 

DSTV: már a KönyvTérre készülnek

DSTV: már a KönyvTérre készülnek

2025. aug. 19.

Egy előhang már szerepelt hasábjainkon, most itt a DSTV összeállítása és az esemény plakátja arról, hogy már javában tartanak az idei KönyvTér előkészületei: a József Attila Könyvtár immár hetedik kavalkádjának a Városháza tér biztosít helyszínt szeptember 6-án. Hangkép.

 

DSTV: Hirosima túlélő fái

DSTV: Hirosima túlélő fái

2025. aug. 16.

A koncert híréről már beszámoltunk, most itt a DSTV összegzése a különleges bemutatóról. A városunkból elszármazott kortárs zeneszerző, Nagy Ákos Hirosima fái című darabját a tokiói Liszt Intézetben mutatták be az atomtámadás 80. évfordulójának emléke előtt tisztelgő hangversenyen. Hangkép.