Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2026. már. 21. Benedek
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü
Dunaújváros Hetilap

Megemelt fizetés

Közélet
egészségügy
fizetés
béremelés
kormány

facebook megosztás

doszerk - 2017. nov. 27., 07:15

A héten kezdik utalni az egészségügyi dolgozók megemelt béreit - mondta Rétvári Bence, az Emberi Erőforrások Minisztériumának (Emmi) parlamenti államtitkára.

Az államtitkár emlékeztetett, a kormány döntése nyomán mind az orvosoknak, mind pedig az ápolóknak november elsejétől megemelkedett a bére, azt december elején kezdik utalni. Az orvosok esetében a múlt évi 107 ezer forintos emelés után idén egy újabb, 100 ezer forintos többlet jelentkezik a decemberi fizetésükben. Az ápolóknál a tavalyi 26,5 százalékos emelkedés után egy újabb, 12 százalékos többlet várható - tette hozzá.

Az államtitkár közlése szerint egy több éve munkaviszonyban álló szakápoló alapbére 2010-ben 91 400 forint volt, ez most novemberben 183 ezer forintra emelkedett, míg egy 19-21 éve a szakmájában dolgozó szakápoló alapilletménye a 2010-es 106 ezer forintról, 209 814 forintra nőtt.

A jövő évben további 8, majd 2019-ben újabb 8 százalékkal emelkedik az ápolók és a szakdolgozók bére, így összesen - a négy év alatt - 65 százalékkal lesz több a bére - mutatott rá.A szakvizsgával nem rendelkező orvosok és gyógyszerészek bére 50 ezer forinttal nőtt novembertől, míg a védőnők is 33 ezer forintos bérpótlékban részesülnek - fűzte hozzá.

A mentődolgozók bére a novemberi emelésen felül a jövő év elejétől további 10 százalékkal nő majd, ami 2016 és 2018 között átlagosan 67 százalékos béremelést jelent. Rétvári Bence elmondta azt is, hogy a kormány az elmúlt években összességében 400 milliárd forintot költött az egészségügyi dolgozók béremelésére.

-OPH-

A rovat további hírei: Közélet

DSTV: ismerkedős napok

2026. már. 21.

Elkezdődtek városunkban az óvodai ismerkedős programok – szeretettel várják a kicsiket és a szüleiket valamennyi intézményben. A közelmúltban a Római városrészi Tagóvodában kedves programokkal mutatkoztak be a csemetéknek.

Dunaújvárosi Estek Dr. Szász Máté neurobiológussal

2026. már. 20.

Az idei esztendőben is folytatódik a méltán népszerű közéleti sorozat, amely részeként érdekes vendégekkel és izgalmas témákkal találkozhatnak a látogatók a Városháza „C” szárnyában. A 2026-os felhozatal első vendége is sokak érdeklődését keltette fel. 

Előremutató pályázaton dolgozik a KMI csapata

2026. már. 20.

Az ImperfectCity elnevezésű Európai Uniós pályázattal kapcsolatban tartott sajtótájékoztatót Szabó Zsolt gazdasági és koordinációs ügyekért felelős alpolgármester és Gyöngyössy Csaba önkormányzati képviselő. A helyszín a Kortárs Művészeti Intézet volt, nem véletlenül. 

Kisebb-nagyobb fejlesztések a Békevárosban

2026. már. 20.

Több, a városrészben élők számára fontos fejlesztésről adott hírt Tóth Kálmán, a „Rajta, Újváros!” Egyesület önkormányzati képviselője. Folytatódó járdafelújítás, új járdakialakítás, csatornatisztítás, játszótérfejlesztés – több projekt, több helyszínen is előtérbe került. 

DSTV: új szakképzési bázis

2026. már. 20.

A Dunaújvárosi Szakképzési Centrum Lajos király körúti bázisán időkapszula elhelyezésével ünnepelték az új ágazati központ megszületését. Mint a témával foglalkozó sajtótájékoztatón elhangzott, a megvalósuló fejlesztés kiemelt jelentőségű a városi és a környező településeken élő fiatalok számára. Hangkép.

"Nagyon erős, baráti, összetartó közösség"

2026. már. 20.

A Közösségépítők címet kapta új sorozatunk, és az immár negyedik részben egy különlegesen aktív csapat életébe nyerhetünk bepillantást – közösségépítő kalauzunk Ádám Sándorné, az MMK-ban működő Nyugdíjas Pedagógus Klub vezetője.

A kiberbiztonságról a Római Civil Házban

2026. már. 19.

Kiss Dénes, a Dunaújvárosi Rendőrkapitányság bűnmegelőzési alosztályvezetője rendszeresen tart különböző témájú előadásokat a fiatalabb és idősebb generációknak. A legutóbbi program célközönsége elsősorban nyugdíjas korosztály volt – újfent fókuszba került a kiberbiztonság.

  • További hírek

Friss hírek

  1. Babaaltatás a nagy melegben – tippek a nyugodt alváshoz kánikula idején

  2. Idegenben szerepel a DKKA

  3. DSTV: ismerkedős napok

  4. Dunaújvárosi Estek Dr. Szász Máté neurobiológussal

  5. Bravúr kell a továbbjutáshoz

Videók

Embedded thumbnail for DSTV: ismerkedős napok

DSTV: ismerkedős napok

Embedded thumbnail for Dunaújvárosi Estek Dr. Szász Máté neurobiológussal

Dunaújvárosi Estek Dr. Szász Máté neurobiológussal

Embedded thumbnail for DSTV: eredményes negyedév

DSTV: eredményes negyedév

Top hírek

  1. Választás 2026: már végleges a szavazólap

  2. Új szakképzési bázis épül Dunaújvárosban

  3. „Tiszta udvar, rendes ház” a Technikumban

  4. Együtt ünnepelte a város a forradalom és szabadságharc hőseit március 15-én (galériával)

  5. DSTV: büszkeségünk a sportuszoda

Galéria

Március 15-i ünnepség

Veres Viktória bemutatója a Kortárs Művészeti Intézetben

FitCity Dunaújváros (2026. március)

Dunaújváros Hetilap

XV. évfolyam 11. szám - 2026.03.20.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő