Dunaújváros Hetilap

Sikeres nemzeti összefogás

doszerk - 2017. november 24. 14:37

Cserna Gábor polgármester "Sikeres nemzeti összefogás" címmel az alábbi sajtóközleményt juttatta el szerkesztőségünkhöz.

SAJTÓKÖZLEMÉNY

-Sikeres nemzeti összefogás-

A nemzeti összefogás eredményeként eddig soha nem látott mértékben küldik vissza a konzultációs íveket, és mondják el véleményüket Magyarország polgárai. A széleskörű részvétel okán a Fidesz és parlamenti képviselőcsoportja kérésére a kormány meghosszabbította a Soros-tervről szóló nemzeti konzultáció határidejét december 1-jéig, hogy mindenki számára biztosított lehessen a véleménynyilvánítás lehetősége.

Az a tény, hogy már több mint 1,7 millióan mondták el a véleményüket megmutatja, hogy a magyar embereknek fontos határaink és jogaink védelme. A Jobbik, a DK az MSZP, LMP és valamennyi ellenzéki párt belpolitikai csatákat vív a kérdésben, támadja a Fideszt, ezzel pedig a Soros-terv végrehajtását segíti, Magyarország jövőjét veszélyezteti.

Nem engedhetjük, hogy a Soros-terv alapján évente 1 millió bevándorlót telepítsenek Európába, szétosztva őket a tagországok között, és minden bevándorlónak 9 millió forintot adjanak az adófizetők pénzéből! Ez a kérdés éppúgy fontos Dunaújvárosban, mint az ország bármely településén. Ha ez a terv megvalósulna, Magyarország kultúrája és Európa identitása is gyökeresen megváltozna.

Támogatásukkal segítsék a jövőben is kormányunk és Orbán Viktor miniszterelnök küzdelmét, hogy Magyarországon és Magyarországról továbbra is a magyar emberek dönthessenek!

 

Cserna Gábor
Dunaújváros Megyei Jogú Város polgármestere

 

 

Dunaújváros, 2017. november 24.

A rovat további hírei: Közélet

Politikai elemző lesz a Dunaújvárosi Estek vendége

Politikai elemző lesz a Dunaújvárosi Estek vendége

2025. okt. 25.

Választási esélyek és forgatókönyvek 2026-ra – ezzel a címmel tart előadást Dull Szabolcs a Városházán a népszerű közéleti sorozat következő részében kedden délután. Minden érdeklődőt szeretettel várnak!

Készül a digitális fakataszter – köszönetet mondtak a programot segítő diákoknak

Készül a digitális fakataszter – köszönetet mondtak a programot segítő diákoknak

2025. okt. 25.

Szabó Zsolt gazdasági alpolgármester és Szabó Imre főépítész a Városházán köszönte meg a közreműködést azoknak a fiataloknak, akik nyári gyakorlatuk során aktív részesei voltak a városi digitális fakataszter előkészítésében.

Gyászol a város, elhunyt dr. Frank József főorvos

Gyászol a város, elhunyt dr. Frank József főorvos

2025. okt. 24.

Szomorú hír rázta meg a sportszerető dunaújvárosi közösséget, valamint a Szent Pantaleon Kórház kollektíváját: hatvanhét évesen elhunyt dr. Frank József főorvos, aki évtizedeken keresztül dolgozott különböző dunaújvárosi csapatok mellett.

Együtt emlékeztek 1956 hőseire a kopjafánál

Együtt emlékeztek 1956 hőseire a kopjafánál

2025. okt. 23.

A hagyományokhoz híven a temetői kopjafánál tisztelgett a város a hősök és mártírok emléke előtt az 1956-os forradalom és szabadságharc kitörésének 69. évfordulóján. Koszorúzással és ünnepi műsorral emlékeztek.

A mozizás mestere lett "Dunaújvárosért" díjas, Kutasi Sándor kapta az elismerést

A mozizás mestere lett "Dunaújvárosért" díjas, Kutasi Sándor kapta az elismerést

2025. okt. 22.

Emlékünnepséggel tisztelgett az önkormányzat az 1956-os forradalom és szabadságharc kitörésének 69. évfordulóján. Ez alkalomból a hagyományokhoz híven átadták a Dunaújvárosért díjat, amelyet idén Kutasi Sándor, a Kultik Dunaújváros Mozi gépésze érdemelt ki.

Itt az újabb példa a gondos kertszépítésre

Itt az újabb példa a gondos kertszépítésre

2025. okt. 22.

Jól tudjuk már azt, hogy Dunaújváros az ország legzöldebb városai közé tartozik. Az itt élők sokat tesznek azért, hogy ez így is maradjon – városszerte gondozzák a lakók a panelházak előtti területeket. A kiskerteknek különös bája van – a Lajos Király körút 27. előtt is tündökölnek majd a virágok.

Mindenkit várnak az ünnepi eseményekre!

Mindenkit várnak az ünnepi eseményekre!

2025. okt. 22.

Díjátadó ünnepség a Kultik Moziban már ma délután, megemlékezés a temetői kopjafánál csütörtökön délelőtt: méltó módon ünnepli az 1956-os forradalom és szabadságharc hőseit városunk önkormányzata. Itt a tételes kínálat!