Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2026. már. 06. Leonóra, Inez
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü
Dunaújváros Hetilap

"Ez egy pártokon átívelő, nemzeti ügy"

Közélet
Dr Galambos Dénes
nemzeti konzultáció
Soros-terv
Magyarország
Dunaújváros

facebook megosztás

Molnár Emese - 2017. dec. 20., 13:56

Minden idők legsikeresebb konzultációjaként értékelte dr. Galambos Dénes, térségünk országgyűlési képviselője a Soros-tervről szóló kérdőíveket, ugyanis több mint 2,3 millióan töltötték ki és küldték vissza a kormánynak: a magyarok egyértelművé tették, nem akarják, hogy Soros és Brüsszel Magyarországból bevándorlóországot csináljanak.

A Soros-tervről szóló nemzeti konzultációról tartott sajtótájékoztatót dr. Galambos Dénes, térségünk országgyűlési képviselője. Mint azt ismertette, több mint 2,3 millió állampolgár töltötte ki az íveket, közülük 178 ezren pedig az interneten keresztül töltötték ki, 2,1 millióan pedig postai úton küldték vissza. A képviselő megköszönte minden résztvevőnek a válaszadást.

Elmondta, a kérdőívek feldolgozása jelenleg is tart, de a részeredmények alapján már látszik, hogy a magyarok elsöprő többsége nemet mond a Soros-tervre. 

- A magyarok egyértelművé tették, nem akarják, hogy Soros és Brüsszel Magyarországból bevándorlóországot csináljanak, nem akarják, hogy Brüsszel a fejünk fölött döntsön arról, hogy nekünk kikkel kell együtt élnünk- hangsúlyozta dr. Galambos Dénes.

 

Mint mondta, a magas részvételből az is látszik, hogy a Soros-terv és az erőltetett bevándorlás elutasítása egy pártokon átívelő nemzeti ügy, amelyet az emberek pártállástól függetlenül fontosnak tartanak. Úgy fogalmazott, a magyar kormány és a Fidesz-KDNP minden fórumon és minden szinten a magyar emberek akaratát fogja képviselni, szemben az ellenzékkel, akik újra és újra bebizonyítják, hogy nem lehet rájuk számítani Magyarország védelmében.

Arról is szólt, hogy az igazi harc csak most kezdődik, Brüsszelben ugyanis már gőzerővel zajlik a Soros-terv végrehajtása, az Európai Parlament és az Európai Bizottság is a kötelező felső korlát nélküli betelepítési kvótát erőlteti és az EU-ba lépő migránsok automatikus betelepítését, a felgyorsított családegyesítést, a betelepítést elutasító országok megbüntetését, és a Soros-szervezetek menekültügyi eljárásokba történő bevonását. A legújabb hírek szerint pedig Soros György bevándorlásszervező irodákat akar nyitni a magyar vidéki városokban, hogy megerősítse hálózatát. 

Dr. Galambos Dénes hangsúlyozta, a magyar parlament a december 19-i ülésén fogadta el azt az országgyűlési határozatot, amelyben rögzítették a Soros-tervvel szembeni állásfoglalást.

A rovat további hírei: Közélet

Szakmai napot tartottak a Mondbach-kúriában

2026. már. 06.

Dunaújvárosban fogadta a Fejér és Komárom-Esztergom vármegyében működő családok átmeneti otthonai vezetőit és képviselőit az Útkeresés Segítő Szolgálat csapata. A szakemberek a Mondbach-kúriában találkoztak csütörtökön, a vendégeket Szabó Zsolt gazdasági és koordinációs ügyekért felelős alpolgármester köszöntötte. 

Virággal, vadvirággal a szebb környezetért

2026. már. 06.

Kedves történetről adott hírt a napokban Pappné Grabant Ilona önkormányzati képviselő. A városban többen, a körzetében ketten is virágoskertet művelnek, amelyek tavasszal és nyáron igazi díszei a településnek. 

Nőnapi ünnepcsokor a Generációk Házában

2026. már. 06.

Nőnap alkalmából közös ünnepséget tartott az Aranydaru Szállítómű Nyugdíjas Egyesület és a Búzavirág Dalkör. A közösségek hölgy tagjait ajándékkal lepte meg Szabó Zsolt gazdasági és koordinációs ügyekért felelős alpolgármester. 

DSTV: kerekasztal a foglalkoztatásról

2026. már. 06.

A beszámolót már olvashatták, most itt a DSTV összegzése a SteelCityZen projekt keretében rendezett programról. A meghívott vállalkozókat és potenciális munkáltatókat Pintér Tamás polgármester köszöntötte, a célokat és a megvalósítás részleteit Szabó Zsolt gazdasági és koordinációs ügyekét felelős alpolgármester vázolta. Hangkép.
 

Itt a tavasz, kezdődhet a város zöldterületeinek gondozása

2026. már. 05.

A tavasz közeledtével egyre több munka vár a városi zöldterületek gondozásáért felelős szakemberekre. A szezon kezdetén Pintér Tamás polgármester, Mészáros László, a GESZ erdészeti és parkfenntartási ágazatának vezetője, valamint Medgyesi Miklós, a polgármesteri kabinet vezetője tett látogatást  a telephelyen, ahol a szakemberek már javában készülnek a tavaszi munkákra. Akad feladat bőven!

"Az itt lakókat helyezi a középpontba" – közösségi ötletpályázat Dunaújvárosban

2026. már. 05.

A közelmúltban kezdett "Közösségépítők" sorozat extra kiadása következik az alábbiakban: Dunaújváros önkormányzata pályázatot hirdet a város lakóinak, közösségeinek és szervezeteinek. Olyan programötleteket, akciókat és eseményterveket várnak, amelyek vagy a Szoborparkhoz kapcsolódnak, vagy a város természeti sokszínűségét erősítik. Közeleg a határidő, várják a pályázatokat!

DSTV: mindent az EpiPen használatáról

2026. már. 05.

Mint a DSTV összegzése felidézi, az EpiPen használatával kapcsolatban tartottak továbbképzést a Magyar Vöröskereszt munkatársai óvodai és bölcsődei dolgozóknak a közelmúltban. A képzések sora folytatódott – az Aprók Háza Tagóvodába látogattak el a szakemberek. Hangkép.

  • További hírek

Friss hírek

  1. Szakmai napot tartottak a Mondbach-kúriában

  2. Mozogjunk az egészségünkért

  3. Virággal, vadvirággal a szebb környezetért

  4. Nőnapi ünnepcsokor a Generációk Házában

  5. Hamis vád miatt emelt vádat az ügyészség

Videók

Embedded thumbnail for DSTV: kerekasztal a foglalkoztatásról

DSTV: kerekasztal a foglalkoztatásról

Embedded thumbnail for DSTV: diákolimpiai döntő a Vasváriban

DSTV: diákolimpiai döntő a Vasváriban

Embedded thumbnail for DSTV: mindent az EpiPen használatáról

DSTV: mindent az EpiPen használatáról

Top hírek

  1. Újabb online csalások – milliós kárral is!

  2. Focival emlékeztek egykori társaikra

  3. Korlát épül és más fejlesztés is lesz

  4. Hamis vád miatt emelt vádat az ügyészség

  5. Nőnapi ünnepcsokor a Generációk Házában

Galéria

IX. Szent Pantaleon Jótékonysági Bál

Kolbászfesztivál (2026)

FitCity Dunaújváros (2026. február)

Dunaújváros Hetilap

XV. évfolyam 9. szám - 2026.03.06.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő