"Ez egy pártokon átívelő, nemzeti ügy"
Minden idők legsikeresebb konzultációjaként értékelte dr. Galambos Dénes, térségünk országgyűlési képviselője a Soros-tervről szóló kérdőíveket, ugyanis több mint 2,3 millióan töltötték ki és küldték vissza a kormánynak: a magyarok egyértelművé tették, nem akarják, hogy Soros és Brüsszel Magyarországból bevándorlóországot csináljanak.
A Soros-tervről szóló nemzeti konzultációról tartott sajtótájékoztatót dr. Galambos Dénes, térségünk országgyűlési képviselője. Mint azt ismertette, több mint 2,3 millió állampolgár töltötte ki az íveket, közülük 178 ezren pedig az interneten keresztül töltötték ki, 2,1 millióan pedig postai úton küldték vissza. A képviselő megköszönte minden résztvevőnek a válaszadást.
Elmondta, a kérdőívek feldolgozása jelenleg is tart, de a részeredmények alapján már látszik, hogy a magyarok elsöprő többsége nemet mond a Soros-tervre.
- A magyarok egyértelművé tették, nem akarják, hogy Soros és Brüsszel Magyarországból bevándorlóországot csináljanak, nem akarják, hogy Brüsszel a fejünk fölött döntsön arról, hogy nekünk kikkel kell együtt élnünk- hangsúlyozta dr. Galambos Dénes.
Mint mondta, a magas részvételből az is látszik, hogy a Soros-terv és az erőltetett bevándorlás elutasítása egy pártokon átívelő nemzeti ügy, amelyet az emberek pártállástól függetlenül fontosnak tartanak. Úgy fogalmazott, a magyar kormány és a Fidesz-KDNP minden fórumon és minden szinten a magyar emberek akaratát fogja képviselni, szemben az ellenzékkel, akik újra és újra bebizonyítják, hogy nem lehet rájuk számítani Magyarország védelmében.
Arról is szólt, hogy az igazi harc csak most kezdődik, Brüsszelben ugyanis már gőzerővel zajlik a Soros-terv végrehajtása, az Európai Parlament és az Európai Bizottság is a kötelező felső korlát nélküli betelepítési kvótát erőlteti és az EU-ba lépő migránsok automatikus betelepítését, a felgyorsított családegyesítést, a betelepítést elutasító országok megbüntetését, és a Soros-szervezetek menekültügyi eljárásokba történő bevonását. A legújabb hírek szerint pedig Soros György bevándorlásszervező irodákat akar nyitni a magyar vidéki városokban, hogy megerősítse hálózatát.
Dr. Galambos Dénes hangsúlyozta, a magyar parlament a december 19-i ülésén fogadta el azt az országgyűlési határozatot, amelyben rögzítették a Soros-tervvel szembeni állásfoglalást.
A rovat további hírei: Közélet
Elkészült Újtelepen a Tündérkert Játszótér
2025. nov. 06.
Sok-sok munka van a Városvédők Újtelepért Egyesület és a nekik segítséget biztosító önkéntesek mögött. Elkészült a Tündérkert Játszótér felújítása – a gyermekek immáron szép és biztonságos közegben kapcsolódhatnak ki.
A Rómain folytatódik a lomtalanítás
2025. nov. 06.
Egyúttal erre a naptári évre be is fejeződik az önkormányzat népszerű sorozata a szombati akcióval. A városrész négy gyűjtőpontján várják a lomokat 8-14 óra között, tételes lista a hajtás után!
DSTV: újabb útfejlesztési tervek
2025. nov. 06.
A beszámolóval jelentkeztünk már, most itt a DSTV összegzése a legújabb belterületi útfejlesztésekről. A Venyimi úti kereszteződéstől egészen a McDonald's gyorsétteremig megújulhat az Aranyvölgyi út a Versenyképes Járások Program keretében. Hangkép.
Csöndes és nyugalmas, meghitt gyásznapok
2025. nov. 05.
Idén is meghitten emlékezhettünk eltávozott szeretteinkre a temetőben, a Duna-parton, valamint a Krisztus Király főtemplom urnatemetőjében. Mindenszentek és a halottak napja valóban a fájdalomról, a méltó emlékezésről, a családi és baráti kötelékek fontosságáról szólt.
Jót futott a város – szép eredménye lett
2025. nov. 05.
Emlékeznek még a "Jót, Fut a Város – Dunaújváros!" rendezvényre? A támogatók újfent jótékony cél érdekében fogtak össze. Az összefogásnak hála pedig terápiás-fejlesztő relaxációs szobával gazdagodott az Aprók Háza Tagóvoda.
A szabadságharc eltiprására emlékeznek
2025. nov. 05.
Ünnepélyes keretek között emlékezhetünk az 1956-os forradalom és szabadságharc városi vérbefojtásáról a forradalmi emlékműnél. A megemlékezésre pénteken várják az ünneplőket!
A kegyelet koszorúival emlékeztek a világháborúk áldozataira
2025. nov. 04.
Bensőséges és fájdalmas, egyúttal a történelem borzalmaira is emlékeztető ünnepséget szervezett a világháborúk áldozatai előtti tiszteletadás jegyében a Pentele Baráti Kör még múlt pénteken. Három helyszínen két település áldozatainak emléke előtt adóztak.









