Példát mutató fiatalok!
Székesfehérváron, a Fejér Megyei Diáksport Egyesület rendezvényén adták át a 2017-es esztendő legjobb tanulóinak és sportolóinak díjait. A megtisztelő, egyben megérdemelt kitüntetést hét dunaújvárosi sportoló vette át.
Karácsony közeledtével fiatal sportolóink nagyon várták már, hogy közülük ki lesz az, aki megkaphatja a megye jó tanulója, jó sportolója díjat. Mivel eddig minden évben számos fiatal újvárosi vehette át a kitüntetést, így az idén is azt lehetett előre jelezni, hogy több jutalomnak örülhetünk majd. Az 1990-ben alakult Fejér Megyei Diáksport Egyesület 2017. december 13-án kihirdette, kik lettek a körzetek legeredményesebb tanulói, akik tanulmányuk mellett kitűnő sporteredményeket is elértek. Ekkor azonban nem csak a sportolók, hanem azok, a versenyzőket felkészítő pedagógusok, edzők, testnevelők is díjat kapnak, akiket erre méltónak tartanak. A díjátadó ünnepségre ezúttal is Székesfehérváron, a Fejér Megyei Kormányhivatal Dísztermében került sor, ahol hatan a Diáksport Körzetek Legeredményesebb Tanulói-Sportolói, huszonnégyen Fejér Megye Jó Tanulói –Jó Sportolói, és a pedagógusok közül tízen a Fejér Megye Sportjáért díjat vették át. A megtisztelő, egyben megérdemelt kitüntetést hét dunaújvárosi sportoló vette át.
Kép: amatőr felvétel
Fejér Megye Jó Tanulói – Jó Sportolói
- Bucsi Bálint (kajak-kenu), Dunaújvárosi Széchenyi István Gimnázium
- Bucsi Bence (kajak-kenu), Dunaújvárosi Széchenyi István Gimnázium
- Kállai Gábor (karate), Dunaújvárosi Dózsa György Általános Iskola
- Miskovitz Máté (karate), Dunaújvárosi Dózsa György Általános Iskola
- Szabó Kornél (röplabda), Dunaújvárosi Dózsa György Általános Iskola
- Szatmári Eszter (JKKA karate), Dunaújvárosi Móricz Zsigmond Általános Iskola
- Szilaski Szonja (karate), Dunaújvárosi Móricz Zsigmond Általános Iskola
Fejér Megye Sportjáért díjban Kiss Józsefné, a Rácalmási Jankovich Miklós Általános Iskola és AMI testnevelője részesült.
Körzetünkből a Diáksport Körzetek Legeredményesebb Tanulói-Sportolói díját a Baracsi Széchenyi Zsigmond Általános Iskola és AMI tanulója, Fodor Maja tornász kapta, akinek testnevelője, Benkéné Juhász Márta.
A rovat további hírei: Sport
Magabiztos DFC-siker idegenben
2025. okt. 19.
Már az első félidőben eldöntötte a három pont sorsát a Dunaújváros FC labdarúgó csapata a Szekszárd elleni bajnoki találkozón.
Túl van a pódiumedzésen a női tornászválogatott Jakartában
2025. okt. 19.
A női tornászválogatott sikerrel teljesítette pódiumedzését a 2025-ös torna-világbajnokságon Jakartában – számolt be Altorjai Sándor, a Magyar Torna Szövetség főtitkára.
Nem volt esélye Újpesten a DAB-nak
2025. okt. 19.
Az emberelőnyeit remekül kihasználó Újpest ötgólos győzelmet aratott a fáradtabban mozgó Acélbikák ellen a két gárda szombat esti mérkőzésén az Erste Ligában.
Idegenben szerepel a DFC
2025. okt. 18.
A Szekszárd elleni mérkőzéssel folytatja a harmadosztályú bajnokság küzdelemsorozatát a Dunaújváros FC labdarúgó csapata vasárnap délután.
Két harmadig volt esélye a DAB-nak
2025. okt. 18.
Háromgólos vereséget szenvedtek a DAB jégkorongozói a DVTK otthonában lejátszott találkozón az Erste Liga péntek esti fordulójában.
Kialakult a négyes döntő mezőnye
2025. okt. 17.
A BVSC ellen juthat be a Magyar Kupa idei kiírásának fináléba a DFVE női vízilabda csapata.
DSTV: szép eredmények a DKSE Kupán
2025. okt. 17.
A tornászok sem unatkoztak a közelmúltban – a fiúk után a lányok is a szőnyegre léptek. Remek eredmények születtek a hétvégi DKSE Kupán, melyen ismét kitettek magukért a hazaiak fiatal versenyzői. Hangkép.