Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2026. jan. 26. Vanda, Paula
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü

Hazai búcsú az alapszakasztól

Sport
DAB
UTE
Dunaújváros
Erste Liga
Acélbikák

facebook megosztás

spigott - 2018. jan. 12., 07:50

Az alapszakasz utolsó hazai mérkőzését játssza ma este hat órától az Újpest ellen a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata.

A Brassó elleni 3-2-es győzelemmel véglegesen eldőlt, hogy a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorongozói a harmadik helynél rosszabb pozícióban már nem végezhetnek az Erste Liga alapszakaszában. Jason Morgan tanítványai óriásit mentek az elmúlt szűk két és fél hónapban, a nyolcadik helyről kapaszkodtak fel, s biztosították be végül helyüket a sorozat felsőházában, ami óriási bravúr, hiszen a mezőny rendkívül kiegyenlített.

Ez persze mind szép és jó, ám jelenleg csak a munka felét végezték el hokisaink, akik ma este hat órától az alapszakasz utolsó hazai mérkőzésén fogadják a negyedik Újpest együttesét. A két gárda három alkalommal találkozott eddig egymással a sorozatban, s ugyan a fővárosi összecsapásokat rendre a lila-fehérek nyerték, hazai környezetben a DAB bizonyult jobbnak, s az Acélbikák ma is arra készülnek, hogy legyőzik vetélytársukat.

Ebben bízik Jason Morgan vezetőedző is, aki fegyelmezett, motivált játékot vár tanítványaitól, annak ellenére is, hogy a lila-fehérek már semmiképpen sem érhetik utol együttesét az alapszakaszból hátralévő két fordulóban.

- Bár már biztos a felsőházi helyezésünk a nyomás nem múlt el, gondoskodom róla, hogy ne is múljon el. Ez elengedhetetlen ahhoz, hogy mentálisan erősek legyünk és tovább tudjunk fejlődni és nőni csapatként. Hogy ugyanúgy tudjunk játszani, függetlenül attól, hogy ki az ellenfél, vagy épp mi a tét. Van néhány sérültünk, ami újra lehetőséget ad néhány játékosnak, hogy kipróbálják magukat új szerepkörökben és segítsék a csapat sikerességét!

A rovat további hírei: Sport

Döntetlennel kezdett a DFC

2026. jan. 25.

A Budaörs elleni 1-1-es döntetlennel vágott neki téli edzőmeccsei sorozatának a Dunaújváros FC labdarúgó csapata.

Nem borult a papírforma

2026. jan. 25.

A második félidőt megnyerte, de így sem tudott szoros meccset játszani Kozármislenyben a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia csapata.

Újabb játékost igazolt a DFC

2026. jan. 24.

A 28 esztendős, védőként és védekező középpályásként bevethető Csősz Richárd a Tiszafüred csapatától szerződött Dunaújvárosba.

Miskolci öröm a jégcsarnokban

2026. jan. 24.

Négy gólt lőve vitte el a pontokat Dunaújvárosból a DVTK Jegesmedvék együttese az Erste Liga pénteki fordulójában.

Az újonchoz látogat a DKKA

2026. jan. 23.

A Kozármisleny vendégeként folytatja a bajnoki küzdelmeket a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia csapata szombaton este hat órától.

DSTV: nagy csaták az asztaloknál

2026. jan. 23.

A mögöttünk hagyott hétvégén asztalhoz léptek a Pentele Asztalitenisz Sportegyesület NB I-es és NB III-as alakulatai a DUE-DASE gárdái ellen. Előbbi csapat 9-5-re, míg az utóbbi együttes 13-5-re húzta be a párharcot. Hangkép.

A Jegesmedvéket fogadják az Acélbikák

2026. jan. 23.

Újra hazai környezetben, a DVTK Jegesmedvék ellen lépnek pályára Acélbikák jégkorongozói az Erste Ligában ma este hat órától.

  • További hírek

Friss hírek

  1. Döntetlennel kezdett a DFC

  2. Szabadkori a Szalki-szigeten: élt a jég! (galéria)

  3. A disznóvágás hagyománya a népfőiskolán

  4. Nem borult a papírforma

  5. DSTV: "Felülírt protokoll" – tárlatvezetéssel (galériával)

Videók

Embedded thumbnail for DSTV: "Felülírt protokoll" – tárlatvezetéssel (galériával)

DSTV: "Felülírt protokoll" – tárlatvezetéssel (galériával)

Embedded thumbnail for Kiss Attila és Pásztor Bertalan vehette át a város Pro Cultura Intercisae díját

Kiss Attila és Pásztor Bertalan vehette át a város Pro Cultura Intercisae díját

Embedded thumbnail for DSTV: nagy csaták az asztaloknál

DSTV: nagy csaták az asztaloknál

Top hírek

  1. Ütközés a 6-os főúton – forgalmi akadállyal

  2. Szabadkori a Szalkin – amikor a tél újra olyan, mint régen

  3. Megválasztották a választási bizottságot, majd esküt is tettek a testület tagjai

  4. Szabadkori a Szalki-szigeten: tovább, tovább!

  5. Mesékkel startolt a "Jószoli" új sorozata

Galéria

Jeges örömök (2026)

Tárlatvezetés a Kortárs Művészeti Intézetben

Kenguru Kupa (2026)

Dunaújváros Hetilap

XV. évfolyam 3. szám - 2026.01.23.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő