Karnevál a cukrászdában
Farsangi hangulat várja a vendégeket a Jakó cukrászda Vasmű úti üzletében, ahol Dr. Zseli József képei díszítik a falakat péntek óta.
Csupa színes, maszkos alak tűnt fel a Jakó cukrászda Vasmű úti üzletében pénteken délután. Mindezt Dr. Zseli Józsefnek köszönhető, aki a Velencei Karneválon járt és ha már ott volt, jó sokat kattintott fényképezőgépével. A legjobb fotókat pedig elhozta Dunaújvárosba, hogy kedvenc cukrászdája falát díszítsék. Jakóné Mészáros Júlia szerint ezekkel a csodás képekkel a vendégek is gazdagodhatnak, főleg a farsangi időszakban. Az időzítés persze véletlen is lehetne, de nem az, ugyanis épp mostanában zajlik majd a világhírű Velencei Karnevál. Ráadásul a farsangi készülődés is féltávnál tart, ezek a képek pedig mindenképpen segítenek majd elűzni a telet. Vagy csak jó rájuk nézni, miközben sütit falatozunk.
Akárhogy is, Dr. Zseli József régi vágya teljesült a kiállítással. Az elismert és kedvelt háziorvos gyerekkora óta rajong a csillagászatért, a zenéért, de főleg a fotózásért. Képet készít szinte mindenről, legyen az akár egy csendélet, egy táj, vagy egy zajos és hangos karnevál. A lényeg, hogy megmutathassa szűkebb, vagy tágabb környezetének a világot, ahogyan ő látja. Mint mondta, megtiszteltetés számára, hogy a cukrászda falait díszítik a képei, hiszen így minden betévedő vendég láthatja őket és talán kicsit jobb kedvre is deríti.
A rovat további hírei: Kultúra
DSTV: Kiss Kálmán az Utószó sorozatában
2025. ápr. 12.
A beszámolót már olvashatták, most itt a DSTV összeállítása. A közelmúltban helyi alkotó, Kiss Kálmán költő, tanár, a helyi irodalmi élet ikonikus alakja volt az Utószó élő irodalmi antológia vendége a Kortárs Művészeti Intézetben. Hangkép.
Lovagregénnyel a józan ész hírnökeként
2025. ápr. 11.
Folytatódott az Utószó irodalmi antológia. A rendezvény vendége Kemény István többszörösen díjazott költő, író, esszéíró volt. Legutóbbi kötetéről, a Lovag Dulcinea című verses lovagregényéről Gyöngyössy Csabával beszélgetett.
Virágvasárnapi koncert a Dunaújvárosi Vegyeskarral
2025. ápr. 11.
Folytatja az ünnepi hangversenyek sorozatát a Dunaújvárosi Vegyeskar: a húsvéti ünnepkört kezdő virágvasárnap a református templomban mutatkozik be a kórus.
Cannes - Anderson, Panahi, Ducournau, a Dardenne testvérek a versenyben
2025. ápr. 11.
Az amerikai Wes Anderson hollywoodi sztárokat felvonultató A főníciai séma című vígjátékát és az iráni Dzsafar Panahi legújabb alkotását is a 78. cannes-i fesztivál hivatalos programjának versenyében mutatják be, ahol a francia Julia Ducournau a második, a belga Jean-Pierre és Luc Dardenne pedig a harmadik Arany Pálmájáért versenyezhet - jelentette be Thierry Frémaux, a fesztivál művészeti igazgatója csütörtökön párizsi sajtótájékoztatóján.
"Elefánttá vált köd" az ICA-D termeiben
2025. ápr. 09.
Pintér Gábor festőművész tárlatával, az Elefánttá vált köd című kiállítással folytatódik a bemutatók sora a Kortárs Művészeti Intézetben. Az érdeklődők a festőművész elmúlt öt évben készült műveiből láthatnak válogatást, amely a sci-fi-realitás mezejére invitálja a látogatót jövő péntektől.
DSTV: a városi szobrok története
2025. ápr. 09.
Jól ismert helyszínen folytatódott a DSTV sorozata a város köztéri szobrainak történetét feldolgozó sorozat. Az immár harmadik epizódban a Martinász-szoborról és a Borovszky-emléktábláról mesél Hodik Mónika, az Intercisa Múzeum munkatársa. Hangkép.
Jennifer Lopez júliusban fellép az MVM Dome-ban
2025. ápr. 09.
Nyári európai turnéja keretében Magyarországon is koncertet ad Jennifer Lopez. A világhírű amerikai filmszínésznő és énekesnő július 20-án az MVM Dome-ban lép fel.