Újabb remek DAB-siker

2018. január 12. (péntek) 21:04 - spigott

Kiváló kapusteljesítménnyel, jó helyzetkihasználással aratott 4-1-es győzelmet az UTE elleni rangadón a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata, melynek továbbra is van esélye az alapszakasz második helyének megszerzésére.

Az UTE elleni hazai találkozóval folytatta z Erste Liga alapszakaszának küzdelmeit ma este hat órától a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata. A mérkőzés inkább a vendégeknek volt fontos, ugyanis ők még harcban állnak a felsőházért, míg az már korábban eldőlt, hogy a DAB a harmadik helynél rosszabb pozícióban már nem végezhet az alapszakasz végén.
Ennek ellenére a kissé tartalékosan, Duschek, Hüffner, Becze és Novotny nélkül felálló Acélbikák kezdték erősebben a találkozót, s az első percekben igen komoly nyomás alá helyezték vendégüket. Idővel azért a lilák is felpörögtek, így élvezetes, látványos csatát vívott egymással a két csapat, melyben előbb a mieink, majd a fővárosiak védekeztek ki egy-egy emberhátrányt. A következő fórt ismét a mieink kapták, ám ezzel már élni is tudtak, miután Nageler éles szögből ütötte rá Sila hátára úgy a pakkot, hogy az a szlovén hálóőrről pattant a hálóba (1-0).

A bekapott gól után nagy erőket mozgósított az UTE az egyenlítésért, ám Koitmaa kapus jól állta a rohamokat, s az első harmad hajrájában, illetve a második elején is remek védésekkel járult hozzá ahhoz, hogy továbbra is dunaújvárosi előnyt mutasson az eredményjelző. A DAB igyekezett szorosan védekezni, majd kontrákkal meglepni ellenfelét, s ez a 25. percben sikerült is, miután Turcotte fejezett be köténygóllal egy megugrást, s innentől még nyugodtabban szemlélhették a meccset a hazai drukkerek (2-0). Az újpestiek próbálkoztak becsülettel, ám Koitmaa továbbra is ihletett formában védett, egyenlő létszámban, előnyből is megbabonázta a vendégek játékosait, s komoly mértékben volt neki is köszönhető az, hogy a harmadik felvonást is a DAB kezdhette kedvezőbb helyzetben.

A záró etap elején óriási volt a nyomás a hazaiakon, ám a Bikák átvészelték azt az időszakot sőt, az 53. percben emberelőnybe kerültek, melyből Erdélyi védhetetlenül bombázott a bal felsőbe (3-0). Ugyan nem sokkal később Caladi révén a szépítés azért összejött a lila-fehéreknek, ám Azari üres kapura szerzett találata végleg eldöntötte a találkozót, melyet 4-1-re nyertek a dunaújvárosiak, így továbbra is van esélyük arra, hogy megszerezzék az alapszakasz második helyét.

Jason Morgan - Nagyon jól játszottunk addig a pillanatig, amíg az első harmadban gólt nem lőttünk, ezután nagyon könnyelművé vált a játékunk. Koitmaa óriási volt ma a kapuban, kulcsmomentumokban tudott felnőni a feladathoz. A második és harmadik harmad nagy részében jobban, egyenletesebben játszottunk. Nagy nyomást kaptunk a végén, de számítottunk is rá. Ahogy mondtam, semmi nem számít, sem az, hogy ki van épp a rajtlistán, ki az ellenfél, vagy mi a szituáció, nekünk ugyanazt a teljesítményt kell nyújtani, minden helyzetben, konzisztensen. Kiváló csapatteljesítmény volt, örülök a három pontnak.

DAB – UTE 4-1 (1-0, 1-0, 2-1)

DAB: Koitmaa – Erdélyi 1, Mestyán, Odnoga, Léránt, Azari 1 (1), Skrypets, Orbán, Silló, Nageler 1, Izacky, Lencsés, Hruby (1), Turcotte 1 (1), Hári (2), Nagy M. Makovics, Németh (1), Török, Tanka. Vezetőedző: Jason Morgan.

UTE: Sila - Huba, Kiss R., Benk, Caladi 1, Sági (1), Kovács A., Kiss D., Sikorcin, Frolík, Ropret, Nagy N., Varga, Nemes, Pichler, Turbucz, Horváth, Hegyi, Dósa, Schmál, Pápa. Vezetőedző: Szilassy Zoltán.

Vereség a véghajrában

2018. december 11. (kedd)

Bő negyven percig vezetett, ám végül négygólos vereséget szenvedett a Kozármislenyben lejátszott NB I/B-s felnőtt bajnokin a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia U19-es együttese.

Sportos DSE Karácsony

A DSE Röplabda Akadémia a Dunaújváros Sportcsarnokban tartott játékos karácsony ünnepséget, melyen szinte az összes utánpótlás játékos részt vett.

Nehezen, de hoztuk a kötelezőt

2018. december 10. (hétfő)

Nagy csatában gyűjtötte be a három pontot a Nyírgyulaj elleni hazai bajnokin a Dunaferr DUE Dutrade FC futsal csapata.

Tovább a fejlődés útján

Újabb előrelépést könyvelhet el a Dunaferr SE úszó szakosztálya az idei évben. A 2018-as esztendőt lezáró ünnepségen a hazai és nemzetközi sikereket is felelevenítették az egyesület tagjai.

Két hazai érem az Újváros Kupán

Vegyespárosban és egynemű párosban is egy-egy ezüstéremnek örülhettek a Danubius KSE tollaslabdázói az Újváros Kupán.

Klujber Katrin a Fradiba igazolt!

A DKKA és az FTC között –Klujber Katrin hozzájárulásával – megállapodás jött létre a játékos végleges átigazolására vonatkozóan, aki így az FTC-Rail Cargo Hungaria csapatában folytatja tovább pályafutását.

Diadalmas hétvége

A DFVE serdülő és ifjúsági leány vízilabda csapata is könnyed győzelmet aratott a Győri VSE vendégeként lejátszott bajnoki találkozón.