Ennyivel nőtt a casco átlagdíja
A magyar autósok átlagosan 84 400 forintért kötöttek teljes körű casco biztosítást tavaly, ez 8,2 százalékos emelkedés 2016-hoz viszonyítva - közölte a Netrisk.hu online alkuszcég az MTI-vel a saját adatbázisa alapján.
A biztosításközvetítő elemzése szerint ez két okra vezethető vissza: egyrészt jelentősen, 20 százalékkal nőtt a magasabb díjon biztosított új személyautók eladása, másrészt a korábbi 42 százalék helyett az ügyfelek 55 százaléka választott drágábban köthető, 10 százalék, de legalább 50 ezer forint önrésszel biztosítást.
A Netrisk.hu adatai szerint az újonnan kötött casco biztosítások átlagos díja 95 ezer forint volt, 53 százalékkal magasabb, mint az évfordulós váltók 62 200 forintos éves összege. Évjárat szerint egyre nagyobb a szóródás: a casco szerződések 24 százalékát maximum 2 éves, 23 százalékát pedig legalább 10 éves autókra kötötték tavaly, mindkét kategória részaránya nőtt 2016-hoz képest.
A kapcsolódó díjkedvezmények hatására 2017-ben a díjak 49 százalékát egyösszegű éves befizetéssel rendezték, a második legnépszerűbb díjfizetési mód a negyedéves volt, 31 százalékkal. Tavaly a megkötött casco biztosítások 37 százalékához további fedezetet is választottak az autótulajdonosok, ezek közül az asszisztencia-szolgáltatás, az önálló üvegkárok kiegészítő biztosítása és a járműben ülők balesetbiztosítása voltak a legnépszerűbbek - derül ki az online alkuszcég közleményéből.
-MTI-
A rovat további hírei: Közélet
DSTV: pályaorientáció a gyógyítás frontján
2025. ápr. 13.
Különleges sorozat kezdődött a Szent Pantaleon Kórházban, derül ki a DSTV összegzéséből. Az intézmény pályaorientációs programjának első állomására a pályaváltókat várták – méghozzá a "Merj váltani!" jelszavával. Hangkép.
A kulturális élet jeles színhelye a múzeum
2025. ápr. 12.
Szabó Zsolt gazdasági és koordinációs alpolgármester látogatott el az Intercisa Múzeumba péntek délelőtt. Farkas Lajos igazgatóval egyeztettek a múzeum helyzetéről, az intézmény programjairól és a terveikről.
Munkálatok miatt lezárják a Martinovics egy szakaszát – változik a buszközlekedés!
2025. ápr. 11.
A DVG Zrt. tájékoztatja a lakosságot, hogy távhővezeték csere miatt a Martinovics utca egy szakaszának lezárására kell számítani április 14. és 23. között. Itt az összes fontos tudnivaló!
Életmentő fiatalok a Kultik Moziban
2025. ápr. 11.
32 csapat részvételével zajlott az 54. felmenő rendszerű elsősegély verseny a moziban s a mozi előtti téren. A megnyitó alkalmával szervező Vöröskereszt részéről Feth Katalin köszöntötte a fiatalokat, míg az önkormányzat nevében Barta Endre alpolgármester osztotta meg a gondolatait.
Nehéz év lesz, kevesebb gyerkőccel, de rendben kezdenek majd az óvodai csoportok
2025. ápr. 10.
Fontos dátumokon vagyunk túl: április elején voltak az óvodai ismerkedős napok, a napokban pedig a beiratkozás volt aktuális a Dunaújvárosi Óvoda tagintézményeiben. Kevesebb a gyerek, több a sajátos nevelési igényű beiratkozó – nehéz év lesz.
Muki: szolgált, pihent, felújították, újra lefestették
2025. ápr. 10.
Gondolták volna, hogy a közkedvelt Muki mozdony idén már 131 éves? És azt, hogy a Vidám Parkból a Vasmű útra is már 11 éve költöztették? Az sem ma volt, és az idő vasfoga is kezdte már újra megkoptatni – a napokban lefestették és kitakarították.
Itt a tavasz, elkezdődött a lomtalanítás!
2025. ápr. 10.
Amint arról már előzetesen is hírt adtunk, idén is folytatja az önkormányzat a városrészenként meghirdetett lomtalanítási sorozatot. Az első állomás Újtelepen volt múlt szombaton – tonnákban mérhető sikerrel.