Ítéletidő lesz - Riasztás a megyére

doszerk - 2018. február 26. 14:44

Kedden országszerte várható havazás, helyenként akár 20 centiméter körüli friss hó is hullhat, emellett az erős szél hófúvást is okozhat majd - írta az Országos Meteorológiai Szolgálat a Facebook-oldalán.

Kiemelték: kedden a hideghez egy mediterrán ciklon "jóvoltából" az ország nagy részén havazás is társul. Ezért - elsősorban hangulatát tekintve - országos viszonylatban is "kemény téli nap elé nézünk" - fogalmaztak, hozzátéve: "mindezt tetézi majd a jeges és élénk, a Nyugat-Dunántúlon és északkeleten erős szél, tovább nehezítve az útnak indulók dolgát".

A havazás miatt hétfőre is elsőfokú figyelmeztetést adtak ki Baranya, Somogy és Zala megyére. Emellett a hófúvás veszélye miatt jelenleg is elsőfokú figyelmeztetés van érvényben Baranya, Bács-Kiskun, Békés, Csongrád, Győr-Moson-Sopron, Jász-Nagykun-Szolnok, Somogy, Tolna, Vas, Veszprém és Zala megyében.

Az MTI-hez eljuttatott veszélyjelzésükben azt írták: dél felől egyre nagyobb területen várható havazás, kedd reggelig az ország déli, délnyugati harmadán, felén már 5 centiméter körüli, a déli határnál néhol akár 10 centimétert is meghaladó porhó hullhat. Kedden tovább folytatódik a havazás, amelynek az intenzitása délutántól fokozatosan csökken, és estére az ország nagy részén már meg is szűnik a csapadék. Kedd éjfélig az északnyugati és északkeleti tájakon várható a legkisebb mennyiség (maximum 2-3 centiméter), míg dél felé haladva egyre vastagabb hóréteg valószínű: a középső országrészben 2-6, a déli megyékben további 6-10 centiméternyi hó várható.

A havazás veszélye miatt keddre a fővárosra és Pest megyére, továbbá Baranya, Bács-Kiskun, Békés, Csongrád, Fejér, Jász-Nagykun-Szolnok, Somogy, Tolna, Veszprém és Zala megyére adtak ki elsőfokú figyelmeztetést. Kiemelték továbbá, hogy a hóval borított tájakon az olykor erős, 45-60 kilométer/órás északi, északkeleti szél elsősorban a Dunántúl nyugati és déli felében már hétfőn hófúvást okozhat. Délutántól, estétől az ország déli részein a már frissen lehullott havat is hordhatja a szél.

Kedden még nagyobb területen várható hófúvás. Ennek veszélye miatt az ország nagy részére - Baranya, Bács-Kiskun, Békés, Borsod-Abaúj-Zemplén, Csongrád, Győr-Moson-Sopron, Hajdú-Bihar, Heves, Jász-Nagykun-Szolnok, Nógrád, Somogy, Tolna, Vas, Veszprém és Zala megyére - adtak ki elsőfokú figyelmeztetést keddre.

Az előrejelzés szerint hétfőn a hőmérséklet csúcsértéke mínusz 8 és mínusz 1 Celsius-fok között várható. Késő estére mínusz 11 és mínusz 5 fok közé hűl le a levegő. Kedden a legalacsonyabb hőmérséklet általában mínusz 12 és mínusz 7 fok között alakul, néhol az Északi-középhegység térségében lehet ennél néhány fokkal hidegebb. A legmagasabb nappali hőmérséklet mínusz 8 és mínusz 2 fok között várható.

-MTI-

A rovat további hírei: Mozaik

Milyen gyakran van szükség a műszempillák pótlására?

Milyen gyakran van szükség a műszempillák pótlására?

2025. okt. 27.

Eszedbe jutott már, hogy miért tartják magukat sokan a szempillahosszabbítás mesterének? Sokan ígérik, hogy képesek akár hat hétig is tartós szempillákat biztosítani. De mennyire reálisak ezek az állítások? Nézzük meg közelebbről, mi is történik valójában a szempillák világában. (X)

 

Szeles kezdet után masszív melegedés várható

Szeles kezdet után masszív melegedés várható

2025. okt. 27.

A hét második felére ismét csöndes, a szokottnál jóval enyhébb időt ígér a DO meteorológiai szakértője. A csúcsérték 20 fok körül várható, a csapadék változatlanul nagyon hiányzik, talán a periódus második felében kapunk valamicskét.

DSTV: szépkorúak őszi kavalkádja

DSTV: szépkorúak őszi kavalkádja

2025. okt. 27.

Az idősek otthonában élő emberek is vágynak a színes programokba, amik különböznek a hétköznapoktól, derül ki a DSTV összeálításából. Az Egyesített Szociális Intézmény Árpád-házi Szent Erzsébet Idősek Otthona Barátság út 27. alatti otthonában őszi kavalkádot szerveztek. Hangkép.

 

Fontos temetői tudnivalók a halottak napja időszakára

Fontos temetői tudnivalók a halottak napja időszakára

2025. okt. 26.

Rendkívüli nyitvatartás és forgalmi rend változások – a közelgő mindenszentek és halottak napja alkalmából már most növekvő forgalommal számolhatunk. Az alábbi összeállításban a legfontosabb tudnivalókat olvashatják.

DSTV: élő példa a szépséges kiskertre

DSTV: élő példa a szépséges kiskertre

2025. okt. 26.

A beszámolót már olvashatták, most itt a DSTV összegzése arról, hogy a városban élők közül sokan tesznek sokat a szép, vonzó, virágos környezet kialakításáért. A kiskerteknek különös bája van – a Lajos Király körút 27. előtt is tündökölnek a virágok. Hangkép.

 

DSTV: a családfák varázsa a Szertelen Házban

DSTV: a családfák varázsa a Szertelen Házban

2025. okt. 25.

A családfakutatás iránt érdeklődőket várták a dunaújvárosi Drogambulancián, derül ki a DSTV összegzéséből. A Szertelen Háza vendégei avatott szakembertől kaphattak választ arra a kérdésre, hogyan tudhatnak meg minél többet felmenőikről. Hangkép.

 

Óraátállítás: vasárnap újra téli üzemmódra váltunk

Óraátállítás: vasárnap újra téli üzemmódra váltunk

2025. okt. 24.

Küszöbön a téli időszámítás, ismét jut plusz egy óra alvásidő vasárnap éjjel, viszont újra borul a beállt életritmus – sokadszor idézzük a Magyar Alvás Szövetség álláspontját!