Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2026. jan. 26. Vanda, Paula
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü

Mínusz tizenöt fok sem kizárt

Mozaik
időjárás
fagy
hideg
február
tél

facebook megosztás

doszerk - 2018. feb. 24., 09:57

A hétvégén egyre kevesebb helyen várható havazás, de erős lehűlés várható. Napközben is mínuszokra kell készülni, a leghidegebb helyeken mínusz 15 Celsius-fok alá is hűlhet a levegő - derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat előrejelzéséből.

Szombaton a délnyugati, nyugati megyékben reggel még szállingózhat a hó, délután néhol futó hózápor sem zárható ki. Másutt általában gyengén felhős, napos idő várható. A légmozgás élénk, északkeleten, keleten többfelé erős lesz. A leghidegebb órákban mínusz 10 és mínusz 1, napközben mínusz 3 és plusz 4 fok között alakul a hőmérséklet.

Vasárnap néhol előfordulhat hózápor. Jellemzően változóan felhős idő várható több-kevesebb napsütéssel. A szél többfelé megerősödik, helyenként viharossá fokozódik, ezért hófúvásokra is számítani kell. A legalacsonyabb hőmérséklet általában mínusz 14 és mínusz 7 fok között alakul, de a havas, szélvédett tájakon mínusz 15 fok alá is lehűlhet a levegő. A nappali maximumértékek mínusz 7 és mínusz 2 fok között alakulnak - olvasható az előrejelzésben.

-MTI-

A rovat további hírei: Mozaik

A hó után jelentős mennyiségű eső várható

2026. jan. 26.

Az első napok borongós időjárása után szerdától érkezik újabb csapadékzóna térségünkbe a DO meteorológiai szakértőjének friss előrejelzése szerint. De egész héten párás, felhős idő várható – csak néha-néha lehet némi napsütés.
 

Amikor az üzleti bizalom kézzelfoghatóvá válik

2026. jan. 26.

A gazdasági hírekben egyre gyakrabban jelenik meg a bizalom kérdése, mint az üzleti együttműködések egyik meghatározó tényezője. A vállalkozások közötti kapcsolatok ma már ritkán épülnek kizárólag személyes benyomásokra, hiszen a gyorsan változó piaci környezet fokozott körültekintést igényel. (X)

Szabadkori a Szalki-szigeten: élt a jég! (galéria)

2026. jan. 25.

Bár biztonsági okból a tervezettnél előbb véget ért a mutatvány, remek közösségi esemény kerekedett a Szalki-szigetre szervezett szabadkorcsolyázás lehetőségéből. Galériánk a szombat délutáni program emlékezetes pillanatait eleveníti fel! (Figyelem, fontos: ma már tilos jégre lépni a szigeten!)
 

Mesékkel startolt a "Jószoli" új sorozata

2026. jan. 24.

Új kezdeményezéssel lepte meg a gondozottakat a Jószolgálati Otthon Közalapítvány: a Bercsényi utcai ápoló otthonában: A hónap vendége című program kedden startolt – ráadásul egy régi ismerős, Kecskés Rózsa vendégeskedésével. És már a folytatásról is hírt adunk, felhívással koronázva!

Szabadkori a Szalki-szigeten: tovább, tovább!

2026. jan. 24.

A nagy sikerre tekintettel már tegnap is estébe nyúló korizási lehetőség csalogatta a közönséget, ma pedig délelőtt 9 órától egészen 20 óráig hódolhatnak a szenvedélyüknek a Szalki-szigetre látogatók! Korit fel, korira fel!

Hogyan védheted meg az online életed: adatvédelem és számítógépes biztonság

2026. jan. 23.

Az internet világa kétségkívül tele van lehetőségekkel, de sajnos veszélyeket is rejthet. Gyakran hajlamosak vagyunk alábecsülni, mennyire fontos a számítógépünk és az adataink biztonsága, amíg nem történik valami váratlan esemény. (X)

A láncfűrész lánc részei: te tisztában vagy ezekkel?

2026. jan. 22.

A láncfűrész lánc a vágás lelke, mégis sokan csak akkor foglalkoznak vele, amikor már nem működik megfelelően. Pedig a hatékony és biztonságos munkavégzés alapja a lánc felépítésének ismerete. (X)

  • További hírek

Friss hírek

  1. Első lépés a válogatott felé

  2. A hó után jelentős mennyiségű eső várható

  3. Amikor az üzleti bizalom kézzelfoghatóvá válik

  4. Gólzáporos, szép hazai búcsú az Erste Ligától

  5. Gyászol Dunaújváros, elhunyt Hubikné Tarján Éva

Videók

Embedded thumbnail for DSTV: rézpénz lett a hónap műtárgya

DSTV: rézpénz lett a hónap műtárgya

Embedded thumbnail for DSTV: "Felülírt protokoll" – tárlatvezetéssel (galériával)

DSTV: "Felülírt protokoll" – tárlatvezetéssel (galériával)

Embedded thumbnail for Kiss Attila és Pásztor Bertalan vehette át a város Pro Cultura Intercisae díját

Kiss Attila és Pásztor Bertalan vehette át a város Pro Cultura Intercisae díját

Top hírek

  1. Ütközés a 6-os főúton – forgalmi akadállyal

  2. Gyászol Dunaújváros, elhunyt Hubikné Tarján Éva

  3. Szabadkori a Szalkin – amikor a tél újra olyan, mint régen

  4. Szabadkori a Szalki-szigeten: élt a jég! (galéria)

  5. Megválasztották a választási bizottságot, majd esküt is tettek a testület tagjai

Galéria

Jeges örömök (2026)

Tárlatvezetés a Kortárs Művészeti Intézetben

Kenguru Kupa (2026)

Dunaújváros Hetilap

XV. évfolyam 3. szám - 2026.01.23.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő