Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2026. már. 25. Irén, Irisz
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü

Végleg felkerültünk a magyar darts térképre

Sport
darts
verseny
Dunaújvárosi Egyetem
Dunaújváros

facebook megosztás

Vass Ádám - 2018. feb. 18., 09:00

Az előző években is találkozhattunk nagyobb darts versenyekkel városunkban, de most először egy igazán tekintélyes eseményre került sor hétvégén, hiszen két nap alatt több, mint kétszáz versenyző állt a táblák elé.

Harmadik alkalommal rendezte meg éves versenyét a Dunaújvárosi Darts Club, amire minden eddiginél nagyobb létszámban érkeztek indulók. A III. Dunaújváros Steel Open elnevezésű verseny lebonyolítására a nagy érdeklődésre való tekintettel az egyesületnek is helyet biztosító Munkásművelődési Központ nagyterménél is nagyobb helyet kellett találni, így esett a választás a Dunaújvárosi Egyetem régi tornatermére, amivel akár egy új együttműködési megállapodás is elkezdődhet kettejük közt. A kétnapos viadal pénteken indult az amatőrök versenyével, amin hat női és kilencvenhat férfi induló vett részt, valamint ellátogatott Ziegenhám Medárd, a Magyar Darts Szövetség elnökségi tagja, a felnőtt és ifjúsági válogatott szövetségi kapitánya és a Sport TV darts szakkommentátora is. A szombati nyílt versenyen már a rutinosabbak dobálták a nyilakat hasonló létszámban.

 

A reggel tízkor startoló napon a rendezvény két főszervezője, Zemankó Zoltán, a DUE DSE sportegyesület főtitkára és Körmendi Mihály, az Dunaújvárosi Darts Club Sportegyesület elnöke mondott köszöntőt, majd Izsák Máté, Dunaújváros MJV Önkormányzat Oktatási, Kulturális, Ifjúsági és Sportbizottság elnöke nyitotta meg a versenyt. Az esemény díszvendége Dr. Váczi István Magyar Darts Szövetség alelnöke, a Komlói Darts Club vezetője volt. A III. Dunaújváros Steel Open az előzőekhez képest sokkal rangosabb és nagyobb volumenű rendezvény lett, amiről minden résztvevő elismerősen nyilatkozott. Versenyzők az ország minden sarkából érkeztek hozzánk és mint mindig, a szombati nap most is inkább hasonlított egy hatalmas baráti társaság találkozójára kellemes sörözéssel és beszélgetéssel, mint egy véresen komoly viadalra. Persze a versenyről sem feledkeztek meg, a kimerítő nap végén Körmendi Mihály átadhatta a díjakat a legjobbaknak. A negyedik helyen a Dunaújvárosi Darts Club versenyzője, Erdős Andor végzett, akit a budapesti Prince of Darts csapat tagja, Jagicza Gábor győzött le. Második helyre Juhász Béla, a Vecsés SE Darts Klub indulója ért be, a győztes pedig a veszprémi egyesülettől érkező Lukács Tamás lett. A legmagasabb, 134-es kiszállót a dunaújvárosi Lovasi Kristóf mutatta be. A III. Dunaújváros Steel Open tehát remek visszhangot kapott országos szinten is, és egyre több vidéki és fővárosi egyesület tagjai érkeznek nagyobb társaságban jó szívvel hozzánk, hogy együtt hódoljanak ennek a kocsmasportnak már egyáltalán nem nevezhető, egyre népszerűbb sportágnak.

 

A rovat további hírei: Sport

Élre álltak a női labdarúgók

2026. már. 24.

Remekül szerepel a bajnokság tavaszi idényében a Dunaújváros FC női labdarúgó csapata, amely tizenegy mérkőzést követően vezeti az NB II-es pontvadászat tabelláját.

DSTV: folyamatos fejlődés

2026. már. 24.

Az elmúlt években számos fejlesztésen és ráncfelvarráson esett át a Dunaújvárosi Box Egyesület bázisa. A sportolók eredményes tanítása érdekében a ring és környezete is más arcát mutatja, az elmúlt időszakról Dobos György számolt be. Hangkép.

Korosztályos remeklések a szőnyegen

2026. már. 24.

Kiválóan szerepeltek a DKSE és fiókszakosztályainak birkózói a Pécsen megrendezett meghívásos területbajnokságon és gyermek gálán a mögöttünk hagyott hétvégén.

Dunaújvárosi éremeső a medencében

2026. már. 23.

Parádésan szerepeltek a DKSE korosztályos úszói a Budapesten megrendezett VII. BVSC Tavaszi Kupa elnevezésű utánpótlás versenyen.

Volt minek örülni a hétvégén is

2026. már. 23.

Nyolc dunaújvárosi versenyző jutott be a tollaslabdázók országos diákolimpiai fináléjába a sorozat Seregélyesen megrendezett területi döntőjéről.

Egy gól döntött, de izgalmakban sem volt hiány

2026. már. 23.

Fontos három pontot szerzett a Dunaújváros FC labdarúgó csapata az Iváncsa elleni hazai bajnokin vasárnap este.

A szettsiker összejött, a nagyobb bravúrra most nem volt esély

2026. már. 22.

Jól küzdött, de négy játszmában vereséget szenvedett a tabellán hatodik MAFC elleni mérkőzésen a DKSE röplabda csapata a TippmixPro Férfi NBI Extraliga alapszakaszának utolsó fordulójában.
 

  • További hírek

Friss hírek

  1. Startol a tavaszi nagytakarítás – a Barátság városrészben kezdődik a lomtalanítás

  2. Élre álltak a női labdarúgók

  3. DSTV: folyamatos fejlődés

  4. Búcsúzás az általános iskolától: ajándékötletek emlékezetes pillanatokra

  5. Közeleg a nedűk szerelmeseinek ünnepe – idén is lesz bormustra a Mondbach-kúriában

Videók

Embedded thumbnail for DSTV: folyamatos fejlődés

DSTV: folyamatos fejlődés

Embedded thumbnail for DSTV: plakáterdő helyett virágágyás

DSTV: plakáterdő helyett virágágyás

Embedded thumbnail for DSTV: nehéz, de törekedni kell a békés együttélésre

DSTV: nehéz, de törekedni kell a békés együttélésre

Top hírek

  1. Dunaújvárosi Estek Dr. Szász Máté neurobiológussal

  2. Volt minek örülni a hétvégén is

  3. Egy gól döntött, de izgalmakban sem volt hiány

  4. "Nagyon erős, baráti, összetartó közösség"

  5. Ragyogj kékben – és szavazz az útvonalra!

Galéria

Március 15-i ünnepség

Veres Viktória bemutatója a Kortárs Művészeti Intézetben

FitCity Dunaújváros (2026. március)

Dunaújváros Hetilap

XV. évfolyam 11. szám - 2026.03.20.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő