Dunaújváros Hetilap

Nemzetünk jövője a tét

2018. március 21. (szerda) 21:14 - Molnár Emese

Telt ház fogadta Balog Zoltánt, az emberi erőforrások miniszterét szerdán délután a Városháza „C” szárnyának rendezvénytermében. A miniszter dr. Galambos Dénes, térségünk országgyűlési képviselőjének meghívására érkezett városunkba.

A miniszter dr. Galambos Dénes, térségünk országgyűlési képviselőjének meghívására érkezett városunkba. Elsőként a Dunaújvárosi Egyetemre látogatott.

Fotó:DUE

- Fontos, hogy ebben a térségben ennek az oktatási intézménynek valós jövője legyen. Az már egy nagy dolog, előrelépés, hogy a főiskolából alkalmazott tudományok egyeteme lett. A következő feladatunk az, hogy azokból a PPP-konstrukciókból, amelyekkel az előző kormányok adósságcsapdába lökték nem csak az egyetemet, hanem az egész magyar felsőoktatást, abból kiváltsuk a Dunaújvárosi Egyetemet. Ezen dolgozunk, hogy aztán egy olyan jövőképet állítsunk az egyetem elé, amely ebben a térségben, a műszaki képzésben és különösen majd a paksi atomerőmű építkezés szakemberigényeinek kielégítésében egy stabil oktatói bázis lesz. Nagyra értékelem, hogy a mérnökképzésben, a mérnöktanár képzésben komoly előrelépések történtek, erre az egész országban nagy szükség van- így foglalta össze az egyetemi tárgyaláson elhangzottakat Balog Zoltán.

A megbeszélés után a Városháza „C” szárnyába ment, ahol már teltház várta lakossági fórumán. Legutóbb annak apropóján járt városunkban Balog Zoltán miniszter, amikor a kormány átvállalta az önkormányzatok adósságát, tehermentesítette azokat, így a konszolidációval lehetősége nyílt a településeknek a forrásaikat fejlesztésre fordítani. Dunaújvárosban pedig a Modern Városok Program által mintegy harmincnégy milliárd forintból kezdődtek és kezdődnek el kisebb-nagyobb beruházások egyaránt.

Mint azt dr. Galambos Dénes a fórum elején elmondta, az április 8-i választáson olyan kérdésben hozunk döntést, amely sorsunkat, Magyarország jövőjét fogja meghatározni, a fórumot pedig azért szervezték, hogy minden érdeklődő választ kapjon kérdésére, hogy felvázolják számukra a valós helyzetet. Nekünk Magyarország az első címmel többek között az illegális bevándorlás veszélyeiről, az ellenőrizetlenül érkező migránstömeg demográfiai következményeiről beszélt fórumán Balog Zoltán.

- Az ember a jót könnyen megszokja. Nem állítom azt, hogy nagyon jól élünk, de jobban élünk, mint évekkel ezelőtt, hogy sikerült olyan dolgokat megvalósítanunk ebben az országban, amiről sokáig nem gondolta senki, hogy lehetséges. Például ma minden gyermek az általános iskolában ingyen kapja a tankönyveket, az ingyenes gyermekétkeztetésben az óvodások 85 százaléka benne van, emeltük a minimálbért, nyugdíjprémium kifizetésére is lehetőség nyílt, és növekvő pályán van a gazdaság. Ezeket mind biztosítani tudjuk. A választás tétje az, hogy bevándorlóország leszünk-e, vagy pedig meg tudjuk védeni a saját eredményeinket és tovább tudjuk-e gyarapítani a magyar emberek javára. Úgy látom, nem mindenki érzi még ennek a tétjét, ezért muszáj felvilágosítani az embereket és beszélgetni velük erről is. Alig lett vége a fórumnak, de már tíz-tizenöt ember elmondta nekem a javaslatait a nyugdíjrendszerről, az oktatás javításáról. Ez a párbeszéd egy tisztességes kormánynak nem csak lehetősége, hanem kötelessége is, hiszen őértük dolgozunk – mondta a miniszter.

Balog Zoltán Dunaújvárosban

Balog Zoltán Dunaújvárosban - fotó:
Balog Zoltán Dunaújvárosban - fotó:
Balog Zoltán Dunaújvárosban - fotó:
Balog Zoltán Dunaújvárosban - fotó:
Balog Zoltán Dunaújvárosban - fotó:
Balog Zoltán Dunaújvárosban - fotó:
Balog Zoltán Dunaújvárosban - fotó:
Balog Zoltán Dunaújvárosban - fotó:
Balog Zoltán Dunaújvárosban - fotó:
Balog Zoltán Dunaújvárosban - fotó:
Balog Zoltán Dunaújvárosban - fotó:
Balog Zoltán Dunaújvárosban - fotó:
Balog Zoltán Dunaújvárosban - fotó:
Balog Zoltán Dunaújvárosban - fotó:
Balog Zoltán Dunaújvárosban - fotó:
Balog Zoltán Dunaújvárosban - fotó:
Balog Zoltán Dunaújvárosban - fotó:
Balog Zoltán Dunaújvárosban - fotó:
Balog Zoltán Dunaújvárosban - fotó:

A rovat további hírei: Közélet

Gyorsan intézkedett a polgármester

Gyorsan intézkedett a polgármester

2019. augusztus 22. (csütörtök)

Milyen állapotban van a dunaújvárosi  szennyvíztisztító – fordultunk Markóth Bélához a polgármesteri hivatal városüzemeltetés és beruházási osztályvezetőjéhez annak apropóján, hogy a múlt héten szombaton bűzös és gusztustalan hordalékkal találkoztak a horgászok a szennyvíztisztító kivezetésénél.

D+ Híradó - Dunaújváros kenyere, uszodafelújítás

D+ Híradó - Dunaújváros kenyere, uszodafelújítás

2019. augusztus 22. (csütörtök)

Folytatódik a Dunaújváros kenyere program, megújul a Fáy utcai focipálya, célegyenesben az uszoda felújítása,  - egy csokorban a nap legfontosabb eseményei a D+TV Híradójában.

Újabb félmillió forintnyi jótékonyság

Újabb félmillió forintnyi jótékonyság

2019. augusztus 22. (csütörtök)

Félmillió forintot fordíthat egy szenzoros fejlesztő szoba kialakítására a Pedagógiai Szakszolgálat helyi tagintézménye a Dunaújváros Kenyere jótékonysági akció által.

A tehetséggondozás közös nemzeti ügy

A tehetséggondozás közös nemzeti ügy

2019. augusztus 22. (csütörtök)

A tehetséges fiatalok felfedezése és folyamatos támogatása közös nemzeti ügy - közölte az Emberi Erőforrások Minisztériumának ifjúságpolitikáért és esélyteremtésért felelős helyettes államtitkára.

Átalakul a focipálya a Rómain

Átalakul a focipálya a Rómain

2019. augusztus 22. (csütörtök)

A Fáy utcában található műfüves focipályán végeznek átalakításokat a szakemberek a napokban. Új drótháló kerül a rácsok helyére, valamint a pályán is elvégzik a mélytisztítást.

Harminc új parkoló

Harminc új parkoló

2019. augusztus 22. (csütörtök)

Bár még nem készült el teljes egészében, de a lakók már használatba is vették a Gábor Áron utcában épített új parkolókat.

Lovas zarándoklat érkezik a városba

Lovas zarándoklat érkezik a városba

2019. augusztus 22. (csütörtök)

A Mohácsi Nemzeti Emlékhely kezelője fontos feladatának tartja a területén fekvő történelmi emlékek megőrzését és a hagyományápolást.