Dunaújváros Hetilap

Nemzetünk jövője a tét

2018. március 21. (szerda) 21:14 - Molnár Emese

Telt ház fogadta Balog Zoltánt, az emberi erőforrások miniszterét szerdán délután a Városháza „C” szárnyának rendezvénytermében. A miniszter dr. Galambos Dénes, térségünk országgyűlési képviselőjének meghívására érkezett városunkba.

A miniszter dr. Galambos Dénes, térségünk országgyűlési képviselőjének meghívására érkezett városunkba. Elsőként a Dunaújvárosi Egyetemre látogatott.

Fotó:DUE

- Fontos, hogy ebben a térségben ennek az oktatási intézménynek valós jövője legyen. Az már egy nagy dolog, előrelépés, hogy a főiskolából alkalmazott tudományok egyeteme lett. A következő feladatunk az, hogy azokból a PPP-konstrukciókból, amelyekkel az előző kormányok adósságcsapdába lökték nem csak az egyetemet, hanem az egész magyar felsőoktatást, abból kiváltsuk a Dunaújvárosi Egyetemet. Ezen dolgozunk, hogy aztán egy olyan jövőképet állítsunk az egyetem elé, amely ebben a térségben, a műszaki képzésben és különösen majd a paksi atomerőmű építkezés szakemberigényeinek kielégítésében egy stabil oktatói bázis lesz. Nagyra értékelem, hogy a mérnökképzésben, a mérnöktanár képzésben komoly előrelépések történtek, erre az egész országban nagy szükség van- így foglalta össze az egyetemi tárgyaláson elhangzottakat Balog Zoltán.

A megbeszélés után a Városháza „C” szárnyába ment, ahol már teltház várta lakossági fórumán. Legutóbb annak apropóján járt városunkban Balog Zoltán miniszter, amikor a kormány átvállalta az önkormányzatok adósságát, tehermentesítette azokat, így a konszolidációval lehetősége nyílt a településeknek a forrásaikat fejlesztésre fordítani. Dunaújvárosban pedig a Modern Városok Program által mintegy harmincnégy milliárd forintból kezdődtek és kezdődnek el kisebb-nagyobb beruházások egyaránt.

Mint azt dr. Galambos Dénes a fórum elején elmondta, az április 8-i választáson olyan kérdésben hozunk döntést, amely sorsunkat, Magyarország jövőjét fogja meghatározni, a fórumot pedig azért szervezték, hogy minden érdeklődő választ kapjon kérdésére, hogy felvázolják számukra a valós helyzetet. Nekünk Magyarország az első címmel többek között az illegális bevándorlás veszélyeiről, az ellenőrizetlenül érkező migránstömeg demográfiai következményeiről beszélt fórumán Balog Zoltán.

- Az ember a jót könnyen megszokja. Nem állítom azt, hogy nagyon jól élünk, de jobban élünk, mint évekkel ezelőtt, hogy sikerült olyan dolgokat megvalósítanunk ebben az országban, amiről sokáig nem gondolta senki, hogy lehetséges. Például ma minden gyermek az általános iskolában ingyen kapja a tankönyveket, az ingyenes gyermekétkeztetésben az óvodások 85 százaléka benne van, emeltük a minimálbért, nyugdíjprémium kifizetésére is lehetőség nyílt, és növekvő pályán van a gazdaság. Ezeket mind biztosítani tudjuk. A választás tétje az, hogy bevándorlóország leszünk-e, vagy pedig meg tudjuk védeni a saját eredményeinket és tovább tudjuk-e gyarapítani a magyar emberek javára. Úgy látom, nem mindenki érzi még ennek a tétjét, ezért muszáj felvilágosítani az embereket és beszélgetni velük erről is. Alig lett vége a fórumnak, de már tíz-tizenöt ember elmondta nekem a javaslatait a nyugdíjrendszerről, az oktatás javításáról. Ez a párbeszéd egy tisztességes kormánynak nem csak lehetősége, hanem kötelessége is, hiszen őértük dolgozunk – mondta a miniszter.

Balog Zoltán Dunaújvárosban

Balog Zoltán Dunaújvárosban - fotó:
Balog Zoltán Dunaújvárosban - fotó:
Balog Zoltán Dunaújvárosban - fotó:
Balog Zoltán Dunaújvárosban - fotó:
Balog Zoltán Dunaújvárosban - fotó:
Balog Zoltán Dunaújvárosban - fotó:
Balog Zoltán Dunaújvárosban - fotó:
Balog Zoltán Dunaújvárosban - fotó:
Balog Zoltán Dunaújvárosban - fotó:
Balog Zoltán Dunaújvárosban - fotó:
Balog Zoltán Dunaújvárosban - fotó:
Balog Zoltán Dunaújvárosban - fotó:
Balog Zoltán Dunaújvárosban - fotó:
Balog Zoltán Dunaújvárosban - fotó:
Balog Zoltán Dunaújvárosban - fotó:
Balog Zoltán Dunaújvárosban - fotó:
Balog Zoltán Dunaújvárosban - fotó:
Balog Zoltán Dunaújvárosban - fotó:
Balog Zoltán Dunaújvárosban - fotó:

A rovat további hírei: Közélet

D+ Híradó - Ünnepi tanév, téli gumi

D+ Híradó - Ünnepi tanév, téli gumi

2019. október 16. (szerda)

Ünnepi tanév a Dózsában, lassan át kell állni az autósoknak a téli közlekedésre - egy csokorban a nap legfontosabb eseményei a D+TV híradójában.

Kolbászfesztivál idén is!

Kolbászfesztivál idén is!

2019. október 16. (szerda)

November 30-án (szombaton) immár TIZEDIK alkalommal rendezik meg a Pentelei Kolbászfesztivált és Disznótoros kóstolót. A rendezvényre a szervezők szeretettel meghívják Dunaújváros és városkörnyékének összes lakóját.

Jövőre 50 millió forintot biztosítanak az újraélesztés iskolai oktatására

Jövőre 50 millió forintot biztosítanak az újraélesztés iskolai oktatására

2019. október 16. (szerda)

A jövő évben 50 millió forintot biztosít az Emberi Erőforrások Minisztériuma az újraélesztés iskolai keretek között zajló oktatására - közölte az egészségügyért felelős államtitkár.

D+ Híradó - Klubház, rangadó előtt

D+ Híradó - Klubház, rangadó előtt

2019. október 15. (kedd)

Birtokba vették a nyugdíjasok a felújított klubházat, családi nap a Petőfiben, rangadóra készül a Kohász - egy csokorban a nap legfontosabb eseményei a D+TV híradójában.

D+ Híradó - Választás, közös séta

D+ Híradó - Választás, közös séta

2019. október 14. (hétfő)

Választási eredmények városunkban, séta a mellrák ellen immáron hatodszor, Kohász győzelem hazai pályán - egy csokorban a nap legfontosabb eseményei a D+TV híradójában.

Benzin le, gázolaj fel

Benzin le, gázolaj fel

2019. október 14. (hétfő)

Szerdától eltérően változik a benzin és a gázolaj ára a hazai kutakon - írja a holtankoljak.hu internetes portál.

Sikeres a nagycsaládosok autóvásárlását támogató program

Sikeres a nagycsaládosok autóvásárlását támogató program

2019. október 14. (hétfő)

Minden várakozáson felüli sikere van a nagycsaládosok autóvásárlását támogató programnak - közölte a Gépjármű Márkakereskedők Országos Szövetségének (Gémosz) elnöke hétfőn az M1 aktuális csatorna és a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című közös műsorblokkjában.