Dunaújváros Hetilap

Nemzetünk jövője a tét

2018. március 21. (szerda) 21:14 - Molnár Emese

Telt ház fogadta Balog Zoltánt, az emberi erőforrások miniszterét szerdán délután a Városháza „C” szárnyának rendezvénytermében. A miniszter dr. Galambos Dénes, térségünk országgyűlési képviselőjének meghívására érkezett városunkba.

A miniszter dr. Galambos Dénes, térségünk országgyűlési képviselőjének meghívására érkezett városunkba. Elsőként a Dunaújvárosi Egyetemre látogatott.

Fotó:DUE

- Fontos, hogy ebben a térségben ennek az oktatási intézménynek valós jövője legyen. Az már egy nagy dolog, előrelépés, hogy a főiskolából alkalmazott tudományok egyeteme lett. A következő feladatunk az, hogy azokból a PPP-konstrukciókból, amelyekkel az előző kormányok adósságcsapdába lökték nem csak az egyetemet, hanem az egész magyar felsőoktatást, abból kiváltsuk a Dunaújvárosi Egyetemet. Ezen dolgozunk, hogy aztán egy olyan jövőképet állítsunk az egyetem elé, amely ebben a térségben, a műszaki képzésben és különösen majd a paksi atomerőmű építkezés szakemberigényeinek kielégítésében egy stabil oktatói bázis lesz. Nagyra értékelem, hogy a mérnökképzésben, a mérnöktanár képzésben komoly előrelépések történtek, erre az egész országban nagy szükség van- így foglalta össze az egyetemi tárgyaláson elhangzottakat Balog Zoltán.

A megbeszélés után a Városháza „C” szárnyába ment, ahol már teltház várta lakossági fórumán. Legutóbb annak apropóján járt városunkban Balog Zoltán miniszter, amikor a kormány átvállalta az önkormányzatok adósságát, tehermentesítette azokat, így a konszolidációval lehetősége nyílt a településeknek a forrásaikat fejlesztésre fordítani. Dunaújvárosban pedig a Modern Városok Program által mintegy harmincnégy milliárd forintból kezdődtek és kezdődnek el kisebb-nagyobb beruházások egyaránt.

Mint azt dr. Galambos Dénes a fórum elején elmondta, az április 8-i választáson olyan kérdésben hozunk döntést, amely sorsunkat, Magyarország jövőjét fogja meghatározni, a fórumot pedig azért szervezték, hogy minden érdeklődő választ kapjon kérdésére, hogy felvázolják számukra a valós helyzetet. Nekünk Magyarország az első címmel többek között az illegális bevándorlás veszélyeiről, az ellenőrizetlenül érkező migránstömeg demográfiai következményeiről beszélt fórumán Balog Zoltán.

- Az ember a jót könnyen megszokja. Nem állítom azt, hogy nagyon jól élünk, de jobban élünk, mint évekkel ezelőtt, hogy sikerült olyan dolgokat megvalósítanunk ebben az országban, amiről sokáig nem gondolta senki, hogy lehetséges. Például ma minden gyermek az általános iskolában ingyen kapja a tankönyveket, az ingyenes gyermekétkeztetésben az óvodások 85 százaléka benne van, emeltük a minimálbért, nyugdíjprémium kifizetésére is lehetőség nyílt, és növekvő pályán van a gazdaság. Ezeket mind biztosítani tudjuk. A választás tétje az, hogy bevándorlóország leszünk-e, vagy pedig meg tudjuk védeni a saját eredményeinket és tovább tudjuk-e gyarapítani a magyar emberek javára. Úgy látom, nem mindenki érzi még ennek a tétjét, ezért muszáj felvilágosítani az embereket és beszélgetni velük erről is. Alig lett vége a fórumnak, de már tíz-tizenöt ember elmondta nekem a javaslatait a nyugdíjrendszerről, az oktatás javításáról. Ez a párbeszéd egy tisztességes kormánynak nem csak lehetősége, hanem kötelessége is, hiszen őértük dolgozunk – mondta a miniszter.

Balog Zoltán Dunaújvárosban

Balog Zoltán Dunaújvárosban - fotó:
Balog Zoltán Dunaújvárosban - fotó:
Balog Zoltán Dunaújvárosban - fotó:
Balog Zoltán Dunaújvárosban - fotó:
Balog Zoltán Dunaújvárosban - fotó:
Balog Zoltán Dunaújvárosban - fotó:
Balog Zoltán Dunaújvárosban - fotó:
Balog Zoltán Dunaújvárosban - fotó:
Balog Zoltán Dunaújvárosban - fotó:
Balog Zoltán Dunaújvárosban - fotó:
Balog Zoltán Dunaújvárosban - fotó:
Balog Zoltán Dunaújvárosban - fotó:
Balog Zoltán Dunaújvárosban - fotó:
Balog Zoltán Dunaújvárosban - fotó:
Balog Zoltán Dunaújvárosban - fotó:
Balog Zoltán Dunaújvárosban - fotó:
Balog Zoltán Dunaújvárosban - fotó:
Balog Zoltán Dunaújvárosban - fotó:
Balog Zoltán Dunaújvárosban - fotó:

A rovat további hírei: Közélet

Hankook: 37 közösségépítő projektet támogatnak az önkéntesek

Hankook: 37 közösségépítő projektet támogatnak az önkéntesek

2020. július 04. (szombat)

Töretlen lelkesedéssel kapcsolódtak be a Hankook dolgozói a cégcsoport önkéntes programjába – az abroncsgyár idén 37 közösségépítő projektelem támogatásáról döntött.

Városháza: díjátadó ünnep – a köz szolgálatáért

Városháza: díjátadó ünnep – a köz szolgálatáért

2020. július 02. (csütörtök)

Folytatták az elmúlt évek hagyományát, a köztisztviselők napjára időzítve adták át a Dunaújváros Közszolgálatáért Díjat – a város rangos elismerését Mészárosné Virág Éva és Tóth Péter Pál vehette át Pintér Tamás polgármestertől a Városházán rendezett csütörtöki ünnepségen.

Rendhagyó Semmelweis-nap a kórházban – elismerésözönnel

Rendhagyó Semmelweis-nap a kórházban – elismerésözönnel

2020. július 02. (csütörtök)

A járványügyi veszélyhelyzet miatt még mindig fokozott biztonsági szabályok betartásával, korlátozott számú meghívottal és rövidített időtartamban rendezte meg szokásos Semmelweis ünnepségét a Szent Pantaleon Kórház-Rendelőintézet ma délután.

Uszoda: új idősáv a nagyközönségnek

Uszoda: új idősáv a nagyközönségnek

2020. július 02. (csütörtök)

Az eddigi két óra helyett a jövő héttől már napi négy órát használhatják az úszni vágyók a Fabó Éva Sportuszoda belső medencéit.

Kórház: rendhagyó Semmelweis ünnepre készülnek

Kórház: rendhagyó Semmelweis ünnepre készülnek

2020. július 01. (szerda)

A járványügyi veszélyhelyzet miatt még mindig fokozott biztonsági szabályok betartásával, korlátozott számú meghívottal és rövidített időtartamban rendezi meg szokásos Semmelweis ünnepségét a Szent Pantaleon Kórház-Rendelőintézet; az eseményre csütörtökön kora délután várják a vendégeket.

Járdaseprő gép is járja a város útjait

Járdaseprő gép is járja a város útjait

2020. július 01. (szerda)

Új berendezést is bevetettek "A tiszta Dunaújvárosért!"jelszó jegyében, egyre több helyszínen találkozhatnak a városlakók a járdaseprő géppel, adta hírül a város hivatalos oldala.

Közgyűlés: 12 fontos döntés született a rendkívüli ülésen

Közgyűlés: 12 fontos döntés született a rendkívüli ülésen

2020. június 30. (kedd)

Halaszthatatlan ügyekben döntöttek a képviselők a járványhelyzet utáni első közgyűlésen: a rendkívüli ülésnek a Városháza "C" szárnya adott otthont ma délelőtt. Az ülés napirendjén 12 tétel szerepelt – részletek a hajtás után.