Tizenöt jelölt indul egyéniben a választókerületünkben
Tizenöt jelölt indul Fejér megye 04-es egyéni választókerületében az április 8-i országgyűlési választáson. Az Országgyűlési Egyéni Választókerületi Választási Bizottság kisorsolta a jelöltek szavazólapi sorrendjét is. Mutatjuk a részleteket.
Hétfőig gyűjthették a választópolgárok támogató aláírását azon személyek, akik indulni kívánnak az április 8-i országgyűlési választáson. A 16 órai határidő után, még aznap ülést tartott a Fejér megyei 04. számú Országgyűlési Egyéni Választókerületi Választási Bizottsága, hogy nyilvántartásba vegye a jelölteket, illetve, arról is döntöttek, hogy milyen sorrendben szerepelnek majd a szavazólapon.
A bizottság tagjai közé a pártok is delegálhattak tagokat. Az eddigi határozatok alapján, a Fidesz-KDNP, a Jobbik és a DK részéről is részt vesz a bizottság munkájában egy-egy személy, így összesen hatan alkotják a tagságot.
Ahhoz, hogy valaki hivatalosan is jelöltté váljon, legalább ötszáz érvényes aláírásra volt szükség. A határidőig újabb jelöltek nyújtották be kérelmüket. Ezen az ülésen további nyolc személyt hivatalosan is nyilvántartásba vettek. Nem indulhat a választáson Nagy Péter Dezső, a Magyar Kétfarkú Kutya Párt jelöltje, mert az 542 rögzített ajánlásból 472 volt érvényes, tehát nem volt meg a minimum. Emiatt utasították vissza a kérelmét Verebélyi Viktória Fanninak, a Net Párt jelöltjének (654-ből 435 volt érvényes), Orsos Ilonának, a Magyarországi Cigánypárt jelöltjének (619-ből 445 volt érvényes), Martyin Lászlónak, a Magyar Demokratikus Unió jelöltjének (478-ból 345 volt érvényes), és Herczeg Attilának, aki függetlenként indult volna (567-ből 440 volt érvényes).
Miután a jelöltségről határoztak a bizottság tagjai, következett a sorrend meghatározása. Ezt sorsolással döntötték el, mégpedig úgy, hogy a jelöltek nevét tartalmazó borítékokat egy urnába tették, és egyesével húzták ki. A kihúzás sorrendjében fognak szerepelni a jelöltek a szavazólapon, így tehát:
- Dankó Lajos, Kell az Összefogás Párt
- Csajbók Lóránt Ákos, Magyar Munkáspárt
- Kovács János, Minden Szegényért Párt
- Kaszó Róbert, Momentum Mozgalom
- Szele Zoltán, Összefogás Párt
- Környei-Papp Tamás, Nemzeti Együttműködés és Megbékélés Párt
- Dóczi Zsuzsanna, Sportos és Egészséges Magyarországért Párt
- Dankóné Balog Ilona, az Elégedett Magyarországért Mozgalom
- Illéssy István, Lehet Más a Politika
- Pintér Tamás, Jobbik Magyarországért Mozgalom
- Szalai Mária, Tenni Akarás Mozgalom
- Maár Tünde, Magyarországon Élő Dolgozó és Tanuló Emberek Pártja
- Dankó István, Európai Roma Keresztények Jobblétéért Demokratikus Párt
- Mezei János Zsolt, Demokratikus Koalíció
- Dr. Galambos Dénes, FIDESZ Magyar Polgári Szövetség- Kereszténydemokrata Néppárt
A rovat további hírei: Közélet
Fő a biztonság: kerekasztal-beszélgetést szerveztek az elektromos rollerezésről
2025. aug. 27.
Először szerveztek fórumot és kerekasztal-beszélgetést Dunaújvárosban a Városháza "C" szárnyában az elektromos rollerek használata apropóján. Az "új" eszközök használatára vonatkozó szabályok továbbra sincsenek lefektetve, mindenki várja a 2026-os új KRESZ előírásait.
Vitorlát bonts, árbocra fel, kalózok! – kalandos Játékfesztivállal készültek (galériával)
2025. aug. 27.
A tenger félelmet nem ismerő szereplőinek világába csalogatott az Útkeresés Segítő Szolgálat közösségi eseménye – a már hagyományos nyárbúcsúztató, egyben jótékonysági kezdeményezés ebben az évben is nagy sikert aratott a vendégek körében.
Hegyi kecske a sas és mormota mellett – már teljes díszben pompázik a trafóház
2025. aug. 26.
Nem az első, és vélhetően nem is az utolsó témához kapcsolódó hírt osztjuk meg a városlakókkal: folytatódott a 4-es körzet szépítése, elkészült a Váci Mihály utcában található trafóház festése. Nagy Gergő tájképet és hegyi kecskét álmodott a sas és a mormota mellé.
Zarándokok gyülekeztek a Lajos-köveknél
2025. aug. 26.
Az 1526-os mohácsi csata az egyik legfájóbb vereség a magyar történelemben. Az esedékes évforduló alkalmával zarándoklaton vesznek részt a hagyományőrzők, akik idén is lóháton vágtak neki az Érdtől Mohácsig tartó útvonalnak, amelyen II. Lajos király serege is járt. A lovasok egyik állomása Dunaújváros volt – ahogy évek óta mindig, ezúttal is a Lajos-köveknél tartottak rövid pihenőt.
Jól sikerült a jubileumi "Szalki tali"
2025. aug. 25.
Immáron egy évtizede szervezi meg az Esőemberek Szüleinek Dunaújvárosi Egyesülete az éves találkozóját, amely keretében autizmussal vagy más egyéb fogyatékossággal élő gyermeket/felnőttet nevelő családok találkozhatnak az ország területéről.
Ajándékkal búcsúzott Nárcisztól a Rosti gimnázium közössége
2025. aug. 24.
A közös munka a sikeres érettségivel ugyan véget ért, de a kapcsolat nem szakadt meg a Dunaújvárosi Rosti Pál Gimnázium és Általános Iskola, valamint az intézményben tanult súlyosan beteg diáklány, Lisztes Nárcisz között. Az iskola egy jeles összefogás nyomán hasznos ajándékkal lepte meg Nárciszt.
DSTV: komoly segítség az álláskereséshez
2025. aug. 24.
A beszámolót már olvashatták, most itt a DSTV összegzése a rendhagyó kezdeményezésről: a vasmű csoportos létszámleépítése nyomán álláskeresővé vált munkavállalóknak szerveztek gyakorlati tanácsadó napot a Városháza "C" szárnyában. Hangkép.