Városalapítókat köszöntöttek
Az önkormányzat egyik kedves hagyománya, hogy születésnapjuk alkalmából köszönti a szép kort megélt polgárait. Ma egy rendkívüli ünnepre került sor, ugyanis mindössze két nap különbséggel, de Partizer Ferenc és felesége, Ilonka néni is betöltötte a kilencvenedik életévét.
A hivatal ajándékát Cserna Gábor polgármester és dr. Galambos Dénes, térségünk országgyűlési képviselője vitt el a házaspárnak, és köszöntötték őket a különleges alkalmon.
Partizer Ferencné, Ilonka néni Cegléden született 1928. március 22-én. A családjával Abonyra költöztek, később pedig Budapestre. 1944-ben egy bombatámadás következtében elveszítette szüleit Ilonka néni, 16 évesen egyedül maradt két testvérével. A szépkorú dolgozott vendéglőben, majd elkerült egy családhoz, ahol gyermekekre vigyázott. Ebben az időszakban ismerkedett meg férjével, aki akkor a fővárosban dolgozott hídászként. Partizer Ferenc 1928. március 24-én született Rakamazon, négyen voltak testvére. 1951-ben BV-s fegyőr lett, majd áthelyezték Dunaújvárosba, és Pálhalmán dolgozott 37 évig, ahol szakmunkás elítéltekre vigyázott. Ez idő alatt Ilonka néni azokra a gyermekekre vigyázott, akiknek a szülei szintén Pálhalmára jártak dolgozni. Feri bácsi és Ilonka néni azóta is boldog házasságban él, jövőre ünnepelhetik a hetvenedik házassági évfordulójukat. Három gyermekük született. Hét unoka és tizennégy dédunoka színesíti meg hétköznapjaikat.
A rovat további hírei: Közélet
Sok boldogságot kívánunk az Évák körében!
2025. jún. 06.
Újabb szépkorú polgár ünnepelte a 90. születésnapját. Varga Károlynét, Éva nénit Dunaújváros képviseletében Barta Endre alpolgármester és Szántó Péter önkormányzati képviselő köszöntötte. A jókívánságokat örömmel fogadta az ünnepelt az Évák – lánya, unokája és dédunokája – körében.
Három tétel volt a rendkívüli közgyűlésen
2025. jún. 05.
Rendkívüli közgyűlést hívott össze Pintér Tamás polgármester csütörtök délelőttre. A rendkívüli ülés indoka egy pályázati lehetőség, aminek nagyon szoros a benyújtási határideje, illetve egy korábbi döntés módosítása vált szükségessé.
Két lépcsőháznál újult meg a járdaszakasz
2025. jún. 05.
Apró, de az ott élők számára annál örömtelibb fejlesztésről számolt be Tóth Kálmán önkormányzati képviselő. A Mátyás Király körút 8-10. előtt – tehát két lépcsőháznál – újult meg az évek alatt elhasználódott járdaszakasz.
Közösen emlékeztek a tragikus sorsdöntésre
2025. jún. 05.
105 évvel ezelőtt, 1920. június 4-én, 16.32 perckor írták alá a Trianoni békeszerződést. A diktátum következtében a történelmi Magyarország elveszítette területének kétharmadát és lakosságának mintegy hatvan százalékát. A trianoni békediktátum évfordulójára emlékezett a Dunaújváros önkormányzata az evangélikus templomban szerdán.
Csattanó poénok a Dunaújvárosi Esteken – Fábry Sándor volt a vendég
2025. jún. 05.
Fábry Sándor humorista, műsorvezető, dramaturg volt a Dunaújvárosi Estek legutóbbi vendége. A kedd délutáni előadása sokakat vonzott a "C" szárnyba, nem véletlenül – közismert és megosztó személyiségére kíváncsiak voltak a dunaújvárosiak.
Hamarosan startol a szabadstrand-szezon
2025. jún. 04.
Egészen pontosan június 13-án nyit a szabadstrand – félreérthetetlenül jelezve a nyári szezon hivatalos kezdetét. Mezei Zsolt városüzemeltetési alpolgármester a helyszínen jelentette be: a jövő hét végén már ismét várja a fürdőzőket a város egyik legnépszerűbb nyári közösségi tere.
Tartalmas évtizedek után kerek évforduló
2025. jún. 04.
Folytatódott a dunaújvárosi szépkorú polgárok köszöntése. A napokban Dr. Tarjáni Györgyöt, Gyuri bácsit köszöntötte az önkormányzat nevében Barta Endre alpolgármester és Szántó Péter önkormányzati képviselő.