Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2026. feb. 25. Géza
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü
Dunaújváros Hetilap

A Jobbik sosem javasolta a határkerítést

Közélet
Jobbik
kerítés
Novák Előd
Vona Gábor
illegális bevándorlás

facebook megosztás

doszerk - 2018. ápr. 29., 12:19

Novák Előd Facebook-posztban leplezte le Vonáékat: hazugság volt a kampányban, amit a Jobbik szajkózott. A kerítés nem a Jobbik javaslata volt - írja a 888.hu internetes portál.

Történelemhamisításhoz nem szeretnék asszisztálni, ezért most, a választások után úgy korrekt, ha tisztázok valamit, önkritikával is élve: még a részvételemmel működő Jobbik-elnökségben valóban felmerült a határkerítés ötlete 2015 júniusában, de a vezetőség elvetette, így a Jobbik sosem javasolta azt, amit a Fidesz-kormány egy-két hónapra rá megcsinált" - írja Facebookján Novák Előd.

Bár Toroczkai László valóban felvetette fél évvel korábban de ő akkor még nem volt elnökségi tag (...), pártvezetésünk elvetette az ötletet, a "tűzparancs" szintjén kezelve a kerítés javaslatát, mondván: abszurd egy újabb vasfüggöny, ilyet az EU-ban nem lehet. E kishitűséggel szemben pedig a kormány megcsinálta - írja Novák, aki elmondása szerint a történelmi hűség kedvéért írta meg posztját.

Fotó:MTI

Még ha fájó is kimondani: ha Jobbik-kormány lett volna 2015-ben, az nem építette volna meg a határkerítést akkor, hiszen még ellenzékből sem merte felvetni, pedig ott köztudottan bátrabban lehet fogalmazni..." Novák Előd posztjában rendesen szétoltja a jobbikos csicskamédiát is, hiszen azok egy napokban megjelent cikkben valótlanul állították, hogy "maga a Jobbik javasolta korábban a határzár felépítését".

Posztjában Novák Előd azt írja, hogy ahhoz, hogy valóban sikeres legyen a Jobbik az önkormányzati választáson, ahhoz hiteles állásfoglalásra van szükség migrációs témában. Ehhez az ásotthalmi polgármesterként már bizonyított Toroczkai László elnökké választása kell, és alelnökként magam is kész volnék erősíteni a Jobbik bátrabb, kezdeményezőbb, felelős munkáját..." - írja a Vona által megfúrt jobbikos politikus. 

-888.hu-

A rovat további hírei: Közélet

Nőnapi gyűjtés – a közösség segítségében bízva

2026. feb. 24.

Az akció hírével jelentkeztünk már, most itt a plakát: a nemzetközi nőnaphoz, azaz március 8-hoz közeledve újra közösségi összefogással szeretné segíteni műhelyünk a rászoruló hölgyeket. A DO, a DSTV és a hetilap stábja felhívása nyomán hat gyűjtőponton várják/várjuk a felajánlásokat!

Jótékonysági bál az emberek egészségéért (galériával!)

2026. feb. 23.

Remekül sikerült a IX. Szent Pantaleon Jótékonysági Bál „Az emberek egészségéért” Alapítvány és a Szent Pantaleon Kórház-Rendelőintézet szervezésében. Nagyon sok támogató – köztük Dunaújváros önkormányzata – tett a jó cél érdekében; a közös segítség nyomán nagyot lépett a kollektíva a Skill Labor létrehozása felé. 

Friss diplomások köszöntése az egyetemen

2026. feb. 23.

Több mint 200 végzett hallgató vette át a diplomáját Dunaújvárosban, közülük 82-en kiváló minősítést érdemeltek. A hazai hallgatók mellett 20 külföldi diplomás is ünnepelt – Pintér Tamás polgármester és a felsőoktatási intézmény vezetői is tolmácsolták a jókívánságaikat. 

Új bázison folytatja a DunaKosár közössége

2026. feb. 22.

Alapítása ötödik évfordulójára, egyúttal komoly váltásra készül a DunaKosár közössége: a Waldorf Gimnázium újtelepi épületéből a belvárosba költöznek, méghozzá a legendás Patyolat udvarban alakítanak ki új bázist – a közösség összefogásában is bízva.

Kezdődik a parkolók nagytakarítása!

2026. feb. 21.

A Béke városrész lesz az első állomás, jövő hétfőtő péntekig öt helyszínen tartanak a munkálatok. Az autósoktól közreműködő segítséget várnak és türelmet kérnek – mutatjuk a menetrendet, napi bontásban!

Hamarosan megújul a Szentháromság szobor

2026. feb. 20.

Pentele egykori főtere visszanyeri a múltjának egy fontos részét – nem is olyan régen elszállították a szebb napokat látott Szentháromság szobrot, amely restaurálása jelenleg is zajlik. A munkálatok új fázisba léptek – Orosz Csaba önkormányzati képviselő számolt be a részletekről. 

Felelős költségvetés – nehéz gazdasági környezetben

2026. feb. 19.

Dunaújváros közgyűlése múlt heti ülésén fogadta el a város 2026-os költségvetését. A döntés kapcsán Szabó Zsolt gazdasági és koordinációs ügyekért felelős alpolgármesterrel beszélgettünk, aki hangsúlyozta: a büdzsé nem pusztán számok halmaza, hanem egy iránytű, amely megmutatja, hogyan működik a város, és milyen értékeket tart szem előtt a városvezetés.

  • További hírek

Friss hírek

  1. A Farsang Kupáért fociztak

  2. Látta? Felismeri? Jelentkezzen mihamarabb!

  3. DSTV: vízilabdázók köszöntése

  4. Nőnapi gyűjtés – a közösség segítségében bízva

  5. Történelmi siker a diákolimpián

Videók

Embedded thumbnail for DSTV: vízilabdázók köszöntése

DSTV: vízilabdázók köszöntése

Embedded thumbnail for DSTV: téltemető tüzeskedés a Vasvári udvarán

DSTV: téltemető tüzeskedés a Vasvári udvarán

Embedded thumbnail for DSTV: farsangi varázslat a Margarétában

DSTV: farsangi varázslat a Margarétában

Top hírek

  1. Mentőhelikopteres bevetés a Szórádon (frissítve)

  2. Új bázison folytatja a DunaKosár közössége

  3. Látta? Felismeri? Jelentkezzen mihamarabb!

  4. Jótékonysági bál az emberek egészségéért (galériával!)

  5. DSTV: idén is sikeres volt a Magda bál

Galéria

IX. Szent Pantaleon Jótékonysági Bál

Kolbászfesztivál (2026)

FitCity Dunaújváros (2026. február)

Dunaújváros Hetilap

XV. évfolyam 7. szám - 2026.02.20.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő