Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2026. már. 24. Gábor, Karina
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü
Dunaújváros Hetilap

A tisztelet jegyében - Sajtóközlemény

Közélet
Cserna Gábor
Dr Galambos Dénes
szépkorú köszöntés
Dunaújváros

facebook megosztás

doszerk - 2018. ápr. 05., 15:51

Cserna Gábor polgármester az alábbi sajtóközleményt juttatta el szerkesztőségünkhöz.

Sajtóközlemény

Városvezetőként kiemelt jelentőséggel bírt számomra, hogy Húsvét alkalmával Dr. Galambos Dénes országgyűlési képviselő úrral közösen, személyesen is kifejezhettem tiszteletemet városunk idős, nyugdíjas polgárai felé, és több családot is meglátogathattunk.

Önkormányzatunk támogatásáról biztosítva őket jól esett az a személyes hangvételű beszélgetés, melynek részese lehettem, és köszönöm észrevételeiket, javaslataikat. E beszélgetések alkalmával többen elmondták, milyen fontos számukra a figyelem, ugyanakkor azt is megjegyezték, mennyire felháborította és bántja őket a mai napig a jobbikos Vona Gábor kijelentése, mely szerint gyűlölet lobogna a szemeikben, és szennyvíz folyna a szájukból. Mérhetetlenül elkeserítette őket ez a vélemény, és hogy még mindig nem kért sem ő, sem Pintér Tamás bocsánatot, az csak annak a megerősítése számukra, hogy továbbra is semmibe veszik országunk nyugdíjas polgárait, s mindazon értékeket, melyeket átadtak nekünk. Féltik lányaikat és unokáikat, fontos számukra országunk védelme és biztonsága, ezért nem értik a Jobbik gyűlöletkeltését.

Városvezetőként, és a Fidesz helyi szervezetének elnökeként jómagam biztosíthatom valamennyi dunaújvárosi nyugdíjas és időskorú polgárt, nekünk továbbra is fontos a véleményük, továbbra is kiemelt figyelmet szentelünk a támogatásukra, és köszönöm megtisztelő bizalmukat!

 

Cserna Gábor
Dunaújváros Megyei Jogú Város polgármestere

A rovat további hírei: Közélet

DSTV: plakáterdő helyett virágágyás

2026. már. 24.

A téma már nagyot futott hasábjainkon, most itt a DSTV összeállítása arról, hogy városunkban "zöld ötlettel" készülnek a választási kampányt követő időszakra: a plakátok sokasága helyett virágokat telepítenek a Szórád Márton út sávelválasztó területére. Hangkép.
 

DSTV: nehéz, de törekedni kell a békés együttélésre

2026. már. 22.

Bosszantó, s egyébként a város többi részén is felfedezhető probléma ütötte fel a fejét a Római városrészben. A lakók jelzései alapján sokan dohányzónak nézik a játszótereket és környéküket, illetve zárt kutyafuttatóként használják a focipályákat. Hangkép.

DSTV: ismerkedős napok

2026. már. 21.

Elkezdődtek városunkban az óvodai ismerkedős programok – szeretettel várják a kicsiket és a szüleiket valamennyi intézményben. A közelmúltban a Római városrészi Tagóvodában kedves programokkal mutatkoztak be a csemetéknek.

Dunaújvárosi Estek Dr. Szász Máté neurobiológussal

2026. már. 20.

Az idei esztendőben is folytatódik a méltán népszerű közéleti sorozat, amely részeként érdekes vendégekkel és izgalmas témákkal találkozhatnak a látogatók a Városháza „C” szárnyában. A 2026-os felhozatal első vendége is sokak érdeklődését keltette fel. 

Előremutató pályázaton dolgozik a KMI csapata

2026. már. 20.

Az ImperfectCity elnevezésű Európai Uniós pályázattal kapcsolatban tartott sajtótájékoztatót Szabó Zsolt gazdasági és koordinációs ügyekért felelős alpolgármester és Gyöngyössy Csaba önkormányzati képviselő. A helyszín a Kortárs Művészeti Intézet volt, nem véletlenül. 

Kisebb-nagyobb fejlesztések a Békevárosban

2026. már. 20.

Több, a városrészben élők számára fontos fejlesztésről adott hírt Tóth Kálmán, a „Rajta, Újváros!” Egyesület önkormányzati képviselője. Folytatódó járdafelújítás, új járdakialakítás, csatornatisztítás, játszótérfejlesztés – több projekt, több helyszínen is előtérbe került. 

DSTV: új szakképzési bázis

2026. már. 20.

A Dunaújvárosi Szakképzési Centrum Lajos király körúti bázisán időkapszula elhelyezésével ünnepelték az új ágazati központ megszületését. Mint a témával foglalkozó sajtótájékoztatón elhangzott, a megvalósuló fejlesztés kiemelt jelentőségű a városi és a környező településeken élő fiatalok számára. Hangkép.

  • További hírek

Friss hírek

  1. Korosztályos remeklések a szőnyegen

  2. DSTV: plakáterdő helyett virágágyás

  3. Ragyogj kékben – és szavazz az útvonalra!

  4. Dunaújvárosi éremeső a medencében

  5. Wesley-tárlat a Cornerben, muzsikás megnyitóval

Videók

Embedded thumbnail for DSTV: plakáterdő helyett virágágyás

DSTV: plakáterdő helyett virágágyás

Embedded thumbnail for DSTV: nehéz, de törekedni kell a békés együttélésre

DSTV: nehéz, de törekedni kell a békés együttélésre

Embedded thumbnail for DSTV: Leenane szépe a Bartókban

DSTV: Leenane szépe a Bartókban

Top hírek

  1. Dunaújvárosi Estek Dr. Szász Máté neurobiológussal

  2. Egy gól döntött, de izgalmakban sem volt hiány

  3. "Nagyon erős, baráti, összetartó közösség"

  4. Volt minek örülni a hétvégén is

  5. ICA-D: tömeg és siker a divatbemutatón

Galéria

Március 15-i ünnepség

Veres Viktória bemutatója a Kortárs Művészeti Intézetben

FitCity Dunaújváros (2026. március)

Dunaújváros Hetilap

XV. évfolyam 11. szám - 2026.03.20.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő