Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2026. már. 01. Albin
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü

Harminc fok is lehet a hosszú hétvégén

Mozaik
időjárás
tavasz
május
eső
napsütés

facebook megosztás

doszerk - 2018. ápr. 28., 07:42

Csapadék is várható, de jellemzően sok lesz a napsütés, helyenként 30 fokig is melegedhet a levegő a hosszú hétvégén - derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat országos, középtávú előrejelzéséből.

Szombaton több órára kisüt nap, délután, este helyenként zápor, zivatar is kialakulhat. Emellett megélénkül, zivatar környezetében megerősödik a szél. A minimumhőmérséklet 4-12, a maximumhőmérséklet 24-29 fok között várható.

Vasárnap a többórás napsütés mellett délelőtt kevesebb, délután erőteljesebb gomolyfelhő-képződés várható. Szórványosan alakulhat ki zápor, zivatar, nagyobb számban a délutáni, esti órákban. A légmozgás többfelé élénk, helyenként erős lesz, zivatar környezetében viharos széllökések is lehetnek. A legalacsonyabb hőmérséklet 10-17, a legmagasabb hőmérséklet 24-30 fok között valószínű.

Hétfőn napos idő várható, délután és este lehet helyenként zápor, zivatar. Többfelé élénk, helyenként erős, zivatar környezetében viharos széllökések is lehetnek. A leghidegebb órákban 10-17 fok lehet. Napközben 25-30 fokig melegszik a levegő.

Kedden, május elsején is napos idő várható szórványosan - nagyobb eséllyel az ország középső és keleti területein - záporral, zivatarral. Emellett néhol megerősödik, zivatar környezetében viharossá fokozódik a szél is. A legalacsonyabb hőmérséklet 9-16, a legmagasabb hőmérséklet 23-28 fok között valószínű.

-MTI-
 

A rovat további hírei: Mozaik

DSTV: farsangi kavalkád a Vasváriban

2026. már. 01.

Folytatódott a farsangi események sora a város iskoláiban, derül ki a DSTV összegzéséből. A Vasváriban a hasábjainkon már bemutatott kiszebáb-égetéssel vette kezdetét a maskarás mulatság – az intézmény ügyel arra, hogy közösségépítő események is tarkítsák a programok sorát. Hangkép.

Illusztris díszvendég a filmbemutatón

2026. feb. 28.

Az nem kifejezés, hogy nagyon hasonlít: alap, hogy az arcberendezés, a hajviselet és a bajusz stimmel, de a gesztusok, mozdulatok is megszólalásig pontosak – döbbenetes, sokaknak egyenesen földöntúli élményt jelentett a szombati találkozás. Robert Bronzi a Kultikban, miniportré.

Egyszerű átalakítások, amelyekkel fokokat nyerhetsz a lakótérben

2026. feb. 28.

A nyári hónapokban sokan tapasztalják, hogy az otthonuk kellemetlenül felmelegszik, még akkor is, ha alapvetően jó adottságokkal rendelkezik. Ilyenkor hajlamosak vagyunk rögtön a legköltségesebb megoldásokban gondolkodni, pedig gyakran néhány apróbb átalakítás is látványos javulást hozhat. (X)

Hogyan válaszd ki a megfelelő ékszerszínt a bőrtónusod alapján?

2026. feb. 26.

Gondoltál már arra, hogy miért áll jobban rajtad egy bizonyos színű ékszer, míg mások kevésbé? Sokan találják nehéz feladatnak eldönteni, hogy az arany vagy az ezüst emeli ki jobban a természetes szépségüket. (X)

Hogyan segíthet a magán egészségügy a legjobb ellátás biztosításában?

2026. feb. 26.

Mindannyian arra vágyunk, hogy ha betegek vagyunk, a lehető legjobb és leggyorsabb gyógyulási folyamat álljon rendelkezésünkre. Felmerülhet benned a kérdés: hogyan dönthetünk a magán egészségügyi ellátás mellett az állami rendszer helyett? (X)

Plazmaadás: tévhitek és valóság

2026. feb. 25.

Manapság gyakran találkozhatunk a plazmadás fogalmával a különböző médiumokban, baráti társalgások során vagy éppen egy-egy cikk formájában. Nem véletlen, hisz a plazmaadás fontos szerepet játszik a gyógyszeralapanyagok előállításában, amelyek számos ember életét képesek megmenteni. Sok tévhit is kering róla, ami elbizonytalaníthatja azokat, akik szeretnének csatlakozni az adakozókhoz. (X)
 

DSTV: Caldo Pizza & Étterem

2026. feb. 25.

A Caldo Pizza & Étterem házias, mégis ízig-vérig olasz életérzést hozó falatokkal várja a vendégeket a Római körűt 32/B alatt. A családias étterem szakértő csapattal szolgálja ki helyben a betérőket, ám az otthonok melegébe is szállítják az ételeket. Hangkép. (X)

  • További hírek

Friss hírek

  1. Itt a tavasz, nagyon várják a véradókat

  2. Megmutatták, milyen értékekkel bírnak

  3. DSTV: farsangi kavalkád a Vasváriban

  4. Nem volt esély a TFSE otthonában

  5. Hazai pályán folytatja a bajnokságot a DKKA

Videók

Embedded thumbnail for DSTV: farsangi kavalkád a Vasváriban

DSTV: farsangi kavalkád a Vasváriban

Embedded thumbnail for DSTV: a tisztább közterületekért

DSTV: a tisztább közterületekért

Embedded thumbnail for DSTV: értékelés az Acélbikáknál

DSTV: értékelés az Acélbikáknál

Top hírek

  1. Látta? Felismeri? Jelentkezzen mihamarabb! (FRISSÍTVE)

  2. Május végéig meghosszabbították Mezei Zsolt letartóztatását

  3. Szexuálisan bántalmazta nevelt lányát – vádemelés a vége

  4. Horrorfilm-antológia, országos díszbemutató a Kultik Moziban

  5. Semmi sem stimmelt a megállított kocsival

Galéria

IX. Szent Pantaleon Jótékonysági Bál

Kolbászfesztivál (2026)

FitCity Dunaújváros (2026. február)

Dunaújváros Hetilap

XV. évfolyam 8. szám - 2026.02.27.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő