Dunaújváros Hetilap

Rendkívüli döntések

Molnár Emese - 2018. május 31. 13:56

Rendkívüli helyzet állt elő a gázmotoros erőművek, a DVCSH és a hozzá köthető cégcsoportok kapcsán, emiatt rendkívüli ülést tartottak a képviselők.

A közgyűlés első napirendje az Energo-Hőterm Beruházó, Működtető Kft. tavaly évi beszámolóját tartalmazta. Szepesi Attila gazdasági ügyekért felelős alpolgármester röviden felvázolta, hogy az ügyvezető tájékoztatása alapján a cég tulajdonában lévő hat gázmotort és egy kazánt értékesítettek 2,69 milliárd forintért, fele-fele arányban a DVCSH Kft-nek és az Energott Kft-nek, valamint ezen túl bérleti díjat fizet a továbbiakban a Hőterm a gázmotorokért ennek a két cégnek. Ám mint azt Szepesi Attila elmondta, minderről nem tájékoztatták az ötven százalékos tulajdonrésszel bíró önkormányzatot annak ellenére, hogy az együttműködési és társasági szerződésben is benne van, hogy bármilyen másik tulajdonos által szerzett vagy vásárolt értéket a taggyűlésnek jóvá kell hagyni. Az alpolgármester azt is hozzátette, hogy nem látták a szerződéseket, nem is adják ki nekik, csak betekintést engednek. A következő lépésként az önkormányzat bekéri a szükséges adásvételi és egyéb szerződéseket, hogy megismerjék, tisztán lássák a kialakult helyzetet, és annak függvényében büntetőfeljelentéssel fognak élni-hangsúlyozta Szepesi Attila.

Szintén egy DVCSH-val kapcsolatos ügyben tájékoztatta a közgyűlést Cserna Gábor polgármester, mégpedig arról, hogy a mai napon a cég vezetője írásban kérdéseket tett fel az élményfürdő üzemeltetőjének többek között közműfejlesztési hozzájárulásról. Ennek azért van jelentősége, mert amíg nem tisztázódik a helyzet, bizonytalanná válik az élményfürdő nyitvatartása, csak ideiglenesen nyithat ki. Cserna Gábor és Szepesi Attila is hangsúlyozta, mindent megtesznek annak érdekében, hogy rendezzék a problémát (bár az alpolgármester megjegyezte, az eddigi dokumentumok alapján közműfejlesztési hozzájárulást nem kell fizetnie senkinek), és hogy mielőbb kinyithasson a fürdő a városlakók előtt, a tervek szerint pénteken. A belépők áráról itt tájékozódhat!

A közgyűlés közbeszerzési eljárást indított korábban a szennyvíztisztító telep és az ottani medencék felújítási munkálatainak elvégzésére és a műszaki ellenőri feladatokra. Ezen az ülésen kiválasztották a legjobb ár-érték arányú ajánlattevő céget, ez alapján a Brivi-Szer Kft. végzi majd el felújítást mintegy 270 millió forint értékben.

A rovat további hírei: Közélet

Ünnepi forgatag a kúriában

Ünnepi forgatag a kúriában

2025. aug. 20.

Töltsük együtt a jeles napot államalapításunk és az új kenyér ünnepén! Augusztus 20. alkalmából városunk önkormányzata közös ünneplésre vár mindenkit a Mondbach-kúriában ma délután – itt az estébe nyúló ünnepi forgatag részletes kínálata!

 

Nagyon kell segítség az álláskereséshez

Nagyon kell segítség az álláskereséshez

2025. aug. 19.

Elsősorban a vasmű csoportos létszámleépítése nyomán álláskeresővé vált munkavállalóknak szerveztek gyakorlati tanácsadó napot a Városháza "C" szárnya házasságkötő és rendezvénytermében a közelmúltban. Első nekifutásra is szép sikerrel.

Monumentális alkotás festékszóróval

Monumentális alkotás festékszóróval

2025. aug. 18.

Az utóbbi években a graffiti szó egyre kedveltebb Dunaújvárosban – számos helyen díszítették fel művészek trafóházak, falak oldalát. AZ Arany János Általános Iskola egyik fala hatalmas alkotással gazdagodott – Harsányi Zotmund Bence és Boros István jóvoltából átalakult az intézmény látképe.

Ki kapja a "Dunaújváros Egészségügyéért" díjat? Várják a javaslatokat!

Ki kapja a "Dunaújváros Egészségügyéért" díjat? Várják a javaslatokat!

2025. aug. 17.

Dunaújváros közgyűlése minden évben "Dunaújváros Egészségügyéért" díjat adományoz. A díjazott személyére bárki javaslatot tehet – egészen szeptember végéig.

DSTV: együtt ünnepelhet a város augusztus 20-án

DSTV: együtt ünnepelhet a város augusztus 20-án

2025. aug. 17.

A hagyományokhoz híven közösen ünnepelhetjük államalapításunk évfordulóját, derül ki a DSTV anyagából. A témában írt beharangozónkat már olvashatták, most itt az augusztus 20-án várható forgatag menetrendjének előzetes összegzése. Hangkép.

Várják a javaslatokat a "Szociális Munkáért – Dunaújváros" díjra

Várják a javaslatokat a "Szociális Munkáért – Dunaújváros" díjra

2025. aug. 16.

Dunaújváros önkormányzata idén is díjazza majd azt a személyt, aki Dunaújvárosban a szociális munka területén kiemelkedő tevékenységet fejtett ki a lakosság szolgálatában, a közéleti munkában. Felhívás.

Új helyszín, új alkalom, (nem) csak kétkerekűsöknek!

Új helyszín, új alkalom, (nem) csak kétkerekűsöknek!

2025. aug. 15.

Szülinapi zsúrral egybekötött alkalommal debütál új véradási helyszínként a V2 Motorock Cukrászda – az önkénteseket, naná, a motoros véradókat is szombaton délután várják a Béke körúti bázison! Flyer.