Bartók Kamaraszínház és Művészetek háza

Fehérvár Hangja szállt a ligetben

2018. július 26. (csütörtök) 9:05 - Vass Ádám

Szerda este a Petőfi Művészeti Liget vendége városunk egyik legszebb énekhangú, legfiatalabb előadója, Veres-Kovács Petra volt.

Újabb szerda, újabb koncert a Petőfi Művészeti Ligetben. Az este nyolckor kezdődő előadáson Veres-Kovács Petra tartott a zenepavilonnál kellemes hangulatú koncertet az érdeklődőknek. A mindössze huszonkét éves előadó Dunaújvárosban született, iskoláit is városunkban végezte. Diákévei alatt a Vegyeskarban, illetve a Bánki Gimnázium kórusában is énekelt. A fordulópont öt évvel ezelőtt jött el, amikor megnyerte a Fehérvár Hangja című tehetségkutató versenyt.

Ezt követően szinte rögtön megismerhette nevét az ország, mivel a Petőfi Rádió gyakran játszotta első, Guilty című számát a hallgatóknak. Egy évre rá Singing Peace című számával bekerült a Dal 2016 – Eurovíziós Dalfesztivál legjobbjai közé is, 2017-ben pedig városunk másik nagy sztárjával, Horváth Tamással együtt adta elő a Suttogj című dalt, ami már több, mint hétmillió megtekintést számlál a legnagyobb videómegosztó oldalon. A szerdai, közel egy órás koncerten mindegyik nagyobb slágerét előadta és kellemes nyár esti koncertet adott a közönségnek.

A rovat további hírei: Kultúra

Szaxofon-párbaj a Művészben

Szaxofon-párbaj a Művészben

2018. október 19. (péntek)

Oláh Krisztián jazz-zongoristát nem sokaknak kell bemutatni a műfaj kedvelői közül. Kvintettje rendhagyó módon csütörtökön este látogatott el ismét Dunaújvárosba, a kistérség immár országos hírű jazz-szentélyébe, a Művész Presszóba. 

Újabb ősbemutató készül a Bartókban

Újabb ősbemutató készül a Bartókban

2018. október 17. (szerda)

Idén sem maradunk ősbemutató nélkül, a tavalyi Lúzer Rádió, Budapest! után ezúttal Tamási Áron Jégtörő Mátyás című regényének készül el a legelső színpadi adaptációja a Bartók színházban.

Húsz éve mutatják meg magukat a világnak

Húsz éve mutatják meg magukat a világnak

2018. október 16. (kedd)

A Mindannyian Mások Vagyunk Egyesület által létrehozott Ez vagyok én kiállítás huszadik alkalommal mutatja be a fogyatékkal élők alkotásait.

Kultúrák közelítése

Kultúrák közelítése

2018. október 15. (hétfő)

Az elmúlt hétvégén az Intercisa Múzeum munkatársai a délvidéki Zomborban jártak annak érdekében, hogy együttműködést alakítsanak ki az ottani kulturális intézménnyel.

Mese hanggal - Előadás a könyvtárban

Mese hanggal - Előadás a könyvtárban

2018. október 06. (szombat)

Akusztikus zeneszínház várta a kicsiket a gyermekkönyvtárban szombaton délután az Országos Könyvtári Napok keretein belül.

A természet szépségei

A természet szépségei

2018. október 06. (szombat)

Újabb kiállítás nyílt az MMK Galériában, ezúttal Klép Sándor, a Mezőföld Természetfotó Egyesület  a alapítójának képeiből.

A természet szépségei

A természet szépségei

2018. október 06. (szombat)

Újabb kiállítás nyílt az MMK Galériában, ezúttal Klép Sándor, a Mezőföld Természetfotó Egyesület  a alapítójának képeiből.