Dunaújváros Hetilap

Közel hárommilliárdból újul meg az uszoda

Molnár Emese - 2018. július 19. 14:56

Mintegy hárommilliárd forintot biztosít a kormány a Fabó Éva Sportuszoda felújítására. Cserna Gábor polgármester megköszönte a beruházás megvalósulásáért tett közbenjárását, hathatós közreműködését dr. Galambos Dénesnek és dr. Dorkota Lajosnak. Egyúttal felvetette azt is, hogy Pintér Tamás már száz napja parlamenti képviselő, de mit tett ezidáig a városért?

Dr. Galambos Dénes felidézte, a Modern Városok Program dunaújvárosi fejlesztéseiről szóló megállapodást 2016 májusában írták alá, majd 2018. február 22-én, amikor városunkban járt Orbán Viktor miniszterelnök, akkor a polgármesterrel és dr. Dorkota Lajos, Fejér megye és Dunaújváros díszpolgárával arról egyeztettek, hogy állnak a beruházások. A program egyik legfontosabb, leglátványosabb eleme egy komplex fürdő- és vízisportcentrum kialakítása, amely magába foglalja egyrészt az élményfürdő megvásárlását és felújítását, a Fabó Éva Sportuszoda teljes felújítását, valamint a külső medencetér kialakítását. Ebből az első rész már megvalósulhatott, hiszen tavaly a kormány mintegy egymilliárd forintért megvásárolta az élményfürdőt, az önkormányzat pedig felújíttatta, és június 1-jén ismét birtokba vehették a városlakók.

Dr. Galambos Dénes elmondta, most következhet a Fabó Éva Sportuszoda felújítása, amelynek munkálataira 2,9 milliárd forintot biztosítanak. A cél, hogy olyan uszodánk legyen, amely mind a sportolók, mind a fürdőző vendégek igényeit szolgálja, modern környezetben. A miniszterelnöki biztos hozzátette, az elmúlt időszakban több egyeztetés, tárgyalás, soron kívüli intézkedés tette lehetővé, hogy a megvalósítás szakaszába érjen a projekt, amelyért köszönetet mondott többek között Orbán Viktor miniszterelnöknek, dr. Dorkota Lajosnak, valamint az illetékes minisztériumoknak a gyors és hatékony munkáért, hozzáállásért. A miniszterelnöki biztos hangsúlyozta, amit ígérnek, azt meg is valósítják.

Cserna Gábor polgármester is megköszönte a beruházás megvalósulásáért tett közbenjárását, hathatós közreműködését dr. Galambos Dénesnek és dr. Dorkota Lajosnak. Egyúttal felvetette azt is, hogy Pintér Tamás már száz napja parlamenti képviselő, de mit tett ezidáig a városért?

A polgármester vázolta, hogy már lezárult a feltételes nyílt közbeszerzési eljárás, amelyről most, a kormányzati határozatot követően dönthet a bíráló bizottság, és készíthetik elő a projektet. Cserna Gábor azt is mondta, hogy egyeztetni fognak az uszodát használó egyesületekkel, iskolákkal annak érdekében, hogyan-milyen ütemezésben végezhető a teljes felújítás. A munkálatok során kívül-belül megújul az épület, többek között új tetőszerkezetet, nyílászárókat, homlokzatot alakítanak ki, szigetelik az uszodát, felújítják az öltözőket, a lelátót, a belső falakat, és még a padlót is megemelik a két méteres medencemélység érdekében.

A polgármester hozzátette, a Modern Városok Program keretében zajlik jelenleg is az egykori zöld SZTK felújítása, és hamarosan elkészül a radari sporttelep felújítása is.

A rovat további hírei: Közélet

Profi futópad a lánglovagok szolgálatában

Profi futópad a lánglovagok szolgálatában

2025. nov. 14.

Nem is olyan régen döntött arról a közgyűlés, hogy egy professzionális sporteszközt adományoznak a dunaújvárosi tűzoltók számára. A futópad megérkezett, az ünnepélyes és kiváltképp jó hangulatú átadó pedig csütörtök délután volt.

Dunaújváros zöld elkötelezettsége: EUCF és DIMOP projektek a fenntartható jövőért

Dunaújváros zöld elkötelezettsége: EUCF és DIMOP projektek a fenntartható jövőért

2025. nov. 14.

Újabb mérföldkőhöz érkezett az elmúlt hónapokban a város zöld és fenntarthatósági elkötelezettsége: két kiemelt projektet sikereiről is szó esett. Szabó Zsolt gazdasági és koordinációs ügyekért felelős alpolgármester szerint mindkét program — az EUCF és a DIMOP — jelentősen hozzájárul a város energiahatékonyságának növeléséhez, valamint a fenntartható városi működés kialakításához.

Közgyűlés: a kórház melletti parkolók építésének szerződéseiről is döntöttek

Közgyűlés: a kórház melletti parkolók építésének szerződéseiről is döntöttek

2025. nov. 13.

Városunk közgyűlése ma délelőtt tartotta november havi ülését. A testület 24 napirendről nyílt, míg 3 témáról zárt ülésen határozott. Jó hír, hogy már a kórház körüli parkolók építése is napirenden volt, sőt, a kivitelezés szerződéséről is határozat született.

Kezdődik a karácsonyi csodavárás időszaka

Kezdődik a karácsonyi csodavárás időszaka

2025. nov. 13.

Az első gyertya meggyújtásával kezdetét veszi az év egyik legszebb és legmeghittebb időszaka, és ezzel együtt a Városháza téri "Adventi Forgatag" is megnyitja kapuit a karácsonyi vásárral. Több héten át színpadi produkciók, ünnepi díszbe öltöztetett főtér és téli finomságok várják a forgatagba kilátogatókat.

Segítsünk a baracsi tűzoltóknak!

Segítsünk a baracsi tűzoltóknak!

2025. nov. 13.

A tönkrement régi tűzoltóautó helyett egy újabbat, megbízhatóbbat szeretnének vásárolni a baracsi tűzoltók, s ebben most bárki segíthet nekik!

Fontos munkák zajlanak a Szalki-szigeten

Fontos munkák zajlanak a Szalki-szigeten

2025. nov. 12.

Településünk egyik ékköve a szabadstrand és környéke – a területen rengeteg fa található, ám az évek során közülük sokan elöregedtek és megbetegedtek. Jelenleg is tart a balesetveszélyessé vált példányok kivágása.

Hála és köszönet a közösségnek – díjátadó koronázta a szociális munka napját

Hála és köszönet a közösségnek – díjátadó koronázta a szociális munka napját

2025. nov. 12.

Polgármesteri és intézményvezetői köszöntő, szép műsor, és az intézményi tradícióknak megfelelően díjátadó színesítette az Útkeresés Segítő Szolgálat ünnepi eseményét, amelyet a szociális munka napja alkalmából rendeztek a zeneiskola kamaratermében kedden délelőtt.