Bartók Kamaraszínház és Művészetek háza

Esti muzsika a múzeumkertben

Vass Ádám - 2018. augusztus 25. 8:18

Soha ennyien még nem vettek részt koncerten az Intercisa Múzeumban. A péntek esti Quintia koncerten teljesen megtelt a múzeumkert.

Hangulatos előadásra invitálta a zenekedvelőket pénteken este az Intercisa Múzeum és a Quintia zenekar. A múzeumkertben megtartott koncert előtt Farkas Lajos, az Intercisa Múzeum igazgatója köszöntötte a látogatókat. Mint mondta, tavaly indult az a kezdeményezés, hogy a múzeum teret adjon zenei esteknek is, de ez alatt az idő alatt még soha ennyien nem voltak kíváncsiak egy koncertre sem. Ezért külön öröm volt, hogy a rossz idő elkerülte a várost, hiszen a második emeleti előadóterembe nem fért volna el az a közel háromszáz ember, aki kilátogatott az ingyenes koncertre. Az igazgató megköszönte a zenekarnak az előadást, hiszen már a kezdetek óta próbálták őket elhívni egy estére, ami végre sikerült is.

A Quintia zenekar repertoárjában elsősorban magyar dallamok feldolgozásai szerepelnek, de megtalálhatók dalok a világ több pontjáról, illetve kortárs dunaújvárosi zeneszerző művei is. A kvintett tagjai, Beke Beáta, Kurina Laura, Németh Irma, Péter Kata és Pocsai Mária egy közel egyórás koncerttel kedveskedett a látogatóknak a kellemesen hűvös múzeumkertben.

A rovat további hírei: Kultúra

DSTV: várostörténeti kalandtúra

DSTV: várostörténeti kalandtúra

2025. júl. 26.

Történelmi kalandtúrára csalogatta a várostörténet iránt érdeklődőket a Dunaújváros mesél várostörténeti blog: a közelmúltban a római kori kőtár kincseit fedezhették fel az érdeklődők az interaktív játék keretében. Hangkép.

Viadana-varázslat a Művészetek Völgyében

Viadana-varázslat a Művészetek Völgyében

2025. júl. 24.

A sikeres tavaszi visszatérés után folytatta diadalútját, a Művészetek Völgyében is hódított a Viadana Kamarakórus. Az együttes Taliándörögdön lépett közönség elé – rendhagyó repertoárral ajándékozva meg a közönséget még múlt szombaton.

Nyári komédiázásra készül a Bartók társulata

Nyári komédiázásra készül a Bartók társulata

2025. júl. 23.

Rendhagyó vállalás, rendkívüli helyszín, ráadásul nem titkoltan fontos lépés egy majdani nyári színházi fesztivál felé vezető úton: Shakespeare Ahogy tetszik című lírai komédiáját a Vasvári iskola udvarán viszi színre a Bartók Kamaraszínház. Premier pénteken este!

Nyáron is nyitva a József Attila Könyvtár

Nyáron is nyitva a József Attila Könyvtár

2025. júl. 22.

Rövidített nyitvatartás lép életbe július végétől, de addig is rendszeres programokkal várják a betű barátait az intézményben. Különleges válogatással is kirukkoltak!
 

DSTV: dacolva az elemekkel

DSTV: dacolva az elemekkel

2025. júl. 21.

A rossz idő sem szegte kedvét az MMK táborozóinak a közelmúltban, derül ki a DSTV összegzéséből. Bár az udvarról az épületbe költöztek, nagy kedvvel vetették magukat a kézműveskedésbe a tematikus sorozat résztvevői – és a színházra az idő is megjavult! Hangkép.
 

DSTV: Belgiumba készül a Dunaújvárosi Vasas Táncegyüttes

DSTV: Belgiumba készül a Dunaújvárosi Vasas Táncegyüttes

2025. júl. 20.

A meghívásról már olvashattak, most következzen a DSTV összegzése arról, hogy Belgiumban léphet közönség elé a Dunaújvárosi Vasas Táncegyüttes. Csapatunk a rangos Westerlo-i Nemzetközi Folklórfesztivál programjában szerepelhet augusztus első felében. Hangkép.

DSTV: évadzáró a zenélő cukrászdában

DSTV: évadzáró a zenélő cukrászdában

2025. júl. 19.

Változatos és gazdag kínálat jellemezte a Zenélő Jakó Cukrászda sorozatát az elmúlt időszakban, derül ki a DSTV összegzéséből. A kezdeményezés sikeres koncerttel ért véget – de persze csak az idei évadra, hiszen ősztől biztosan folytatják! Hangkép.